dnes
Úterý - skorojasno
12°C
zítra
Středa - oblacno
13°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
16°C
Thomayerova nemocnice je už v plném provozu, pacientů s covid-19 má osm
Areál Thomayerovy nemocnice v Krči. Foto: archiv

Thomayerova nemocnice je už v plném provozu, pacientů s covid-19 má osm

Thomayerova nemocnice (TN) v Krči před časem plně zahájila svůj provoz a jednotlivá pracoviště obvolávají své pacienty s nabídkou volných termínů na kontrolní vyšetření či k dříve naplánovaným neakutním zákrokům. Aktuálně je v nemocnici hospitalizováno osm pacientů s onemocněním covid-19.  

U zákroků se podle pořadníku vždy postupovat nebude. Bude záležet na závažnosti onemocnění, a to podle rozhodnutí ošetřujícího lékaře a kapacit nemocnice.

„Vzhledem k tomu, že návštěvnost pacientů během pandemie obecně velmi poklesla a stále jich k nám do nemocnice chodí velice málo, chceme proto na všechny apelovat, aby své zdravotní problémy řešili včas a zodpovědně,“ řekl ředitel TN Zdeněk Beneš.

Jedná se zejména o pacienty s nejrůznějšími neakutními zdravotními problémy, ale týká se to i těch, kteří odkládají svá vyšetření v rámci závažnějších onemocnění, například onkologických. V TN stále platí plošný zákaz návštěv.

Aktuálně je v krčské nemocnici hospitalizováno osm Covid+ pacientů, kteří jsou ve stabilizovaném stavu a bez závažnějšího průběhu onemocnění. Pacienti jsou léčeni kombinací různých léčebných metod a léků, například plaquenilem nebo favipiravirem, či krevní plazmy od vyléčených lidí z této virové infekce.

Pět lidí s onemocněním covid-19 je na pneumologické klinice, dva na oddělení geriatrie a následné péče a jeden na anesteziologicko-resuscitační klinice. „V současné době máme pro pacienty s covid-19 připraveno celkem 15 lůžek. V případě potřeby je možné tuto kapacitu navýšit o další lůžka,“ uvedl mluvčí TN Petr Sulek.


Praha 4 pomáhá obyvatelům zadržovat dešťovou vodu

Dnes v 07:48

Více než 316 tisíc korun obdrží 45 fyzických i právnických osob, které v září požádaly městskou část Praha 4 o dotaci na nákup retenčních nádob na podporu akumulace a využití srážkových vod. 

Praha 4: Park Jezerka bude krásnější. Zapojte se do ankety

Včera v 16:57

Praha 4 připravuje postupnou revitalizaci unikátního parku Jezerka, díky které by se měl stát co nejpříjemnějším místem odpočinku a setkávání sousedů z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Praha 3 dezinfikuje veřejný prostor

Včera ve 12:30

Praha 3 mimořádně dezinfikuje mobiliář, herní prvky a dotykové plochy na dětských hřištích a podzemní kontejnery na tříděný odpad.

V pátek bude radnice Prahy 2 uzavřena

Včera ve 12:06

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace bude radnice Prahy 2 na náměstí Míru uzavřena v pátek 23. října.

Praha 15 přerušila poskytování právních konzultací

Včera v 07:08

S ohledem na stávající epidemiologický stav je poskytování právních konzultací v právní poradně na ÚMČ Praha 15, ve dnech úterý a čtvrtek přerušeno do 2. listopadu 2020.

Přehled restaurací v Praze 15, které stále vaří

18. října 2020 ve 21:19

Praha 15 připravila přehled restaurací, které stále vaří a prodávají přes okénko.

Kde se lze testovat na covid-19? Na webu jsou nově odběrová místa ve Středočeském kraji

18. října 2020 ve 21:18

Na covid.praha.eu najdou zájemci od pátku přehled odběrových míst na covid-19 i ve Středočeském kraji. Od října poskytuje web, který spustily hlavní město a datová platforma Golemio, informace o odběrových místech v Praze.

Senioři si mohou promluvit s farářem nebo psychoterapeutkou

18. října 2020 ve 20:52

Občané druhé městské části, především senioři, si mohou promluvit s farářem nebo psychoterapeutkou. Tuto možnost jim, stejně jako na jaře, zprostředkovala radnice Prahy 2.

Další články
Nahoru