dnes
Čtvrtek - polojasno
30°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
27°C
pozítří
Sobota - bourky
23°C
Thomayerova nemocnice je už v plném provozu, pacientů s covid-19 má osm
Areál Thomayerovy nemocnice v Krči. Foto: archiv

Thomayerova nemocnice je už v plném provozu, pacientů s covid-19 má osm

Thomayerova nemocnice (TN) v Krči před časem plně zahájila svůj provoz a jednotlivá pracoviště obvolávají své pacienty s nabídkou volných termínů na kontrolní vyšetření či k dříve naplánovaným neakutním zákrokům. Aktuálně je v nemocnici hospitalizováno osm pacientů s onemocněním covid-19.  

U zákroků se podle pořadníku vždy postupovat nebude. Bude záležet na závažnosti onemocnění, a to podle rozhodnutí ošetřujícího lékaře a kapacit nemocnice.

„Vzhledem k tomu, že návštěvnost pacientů během pandemie obecně velmi poklesla a stále jich k nám do nemocnice chodí velice málo, chceme proto na všechny apelovat, aby své zdravotní problémy řešili včas a zodpovědně,“ řekl ředitel TN Zdeněk Beneš.

Jedná se zejména o pacienty s nejrůznějšími neakutními zdravotními problémy, ale týká se to i těch, kteří odkládají svá vyšetření v rámci závažnějších onemocnění, například onkologických. V TN stále platí plošný zákaz návštěv.

Aktuálně je v krčské nemocnici hospitalizováno osm Covid+ pacientů, kteří jsou ve stabilizovaném stavu a bez závažnějšího průběhu onemocnění. Pacienti jsou léčeni kombinací různých léčebných metod a léků, například plaquenilem nebo favipiravirem, či krevní plazmy od vyléčených lidí z této virové infekce.

Pět lidí s onemocněním covid-19 je na pneumologické klinice, dva na oddělení geriatrie a následné péče a jeden na anesteziologicko-resuscitační klinice. „V současné době máme pro pacienty s covid-19 připraveno celkem 15 lůžek. V případě potřeby je možné tuto kapacitu navýšit o další lůžka,“ uvedl mluvčí TN Petr Sulek.


Radnice Prahy 1 mění úřední hodiny

Dnes ve 12:59

Od 1. září stanovila radnice první městské části úřední hodiny úřadu na pondělí od 8 do 18 hodin a středu od 8 do 18 hodin.

Tragická nehoda na Pražském okruhu

11. srpna 2020 v 15:17

Dva mladí muži dnes zemřeli dopoledne při dopravní nehodě na Pražském okruhu. K tragédii došlo kolem půl jedenácté na 60. kilometru ve směru na Běchovice. Nákladní auto se srazilo s dodávkou, ve které zůstali muži zaklíněni. Pražský okruh byl u Běchovic neprůjezdný, policie dopravu...

Další články
Nahoru