Dnes Úterý - obcasny-dest 2°C
Zítra Středa - skorojasno 7°C
Úterý 19. 1. 2021
Svátek má Doubravka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Thomayerova nemocnice je už v plném provozu, pacientů s covid-19 má osm
Areál Thomayerovy nemocnice v Krči. Foto: archiv

Thomayerova nemocnice je už v plném provozu, pacientů s covid-19 má osm

Thomayerova nemocnice (TN) v Krči před časem plně zahájila svůj provoz a jednotlivá pracoviště obvolávají své pacienty s nabídkou volných termínů na kontrolní vyšetření či k dříve naplánovaným neakutním zákrokům. Aktuálně je v nemocnici hospitalizováno osm pacientů s onemocněním covid-19.  

U zákroků se podle pořadníku vždy postupovat nebude. Bude záležet na závažnosti onemocnění, a to podle rozhodnutí ošetřujícího lékaře a kapacit nemocnice.

„Vzhledem k tomu, že návštěvnost pacientů během pandemie obecně velmi poklesla a stále jich k nám do nemocnice chodí velice málo, chceme proto na všechny apelovat, aby své zdravotní problémy řešili včas a zodpovědně,“ řekl ředitel TN Zdeněk Beneš.

Jedná se zejména o pacienty s nejrůznějšími neakutními zdravotními problémy, ale týká se to i těch, kteří odkládají svá vyšetření v rámci závažnějších onemocnění, například onkologických. V TN stále platí plošný zákaz návštěv.

Aktuálně je v krčské nemocnici hospitalizováno osm Covid+ pacientů, kteří jsou ve stabilizovaném stavu a bez závažnějšího průběhu onemocnění. Pacienti jsou léčeni kombinací různých léčebných metod a léků, například plaquenilem nebo favipiravirem, či krevní plazmy od vyléčených lidí z této virové infekce.

Pět lidí s onemocněním covid-19 je na pneumologické klinice, dva na oddělení geriatrie a následné péče a jeden na anesteziologicko-resuscitační klinice. „V současné době máme pro pacienty s covid-19 připraveno celkem 15 lůžek. V případě potřeby je možné tuto kapacitu navýšit o další lůžka,“ uvedl mluvčí TN Petr Sulek.


Radotínští dostanou od radnice dezinfekci

Dnes v 16:39

Kvůli pokračujícímu výskytu koronaviru zajistila Praha 16 dezinfekční prostředky pro občany Radotína.

Seniorská informační linka Prahy 15

Dnes ve 12:24

Praha 15 provozuje informační linku pro seniory na čísle: 702 171 742. Radnice je zárovň připravena zajistit osobám se zhoršenou pohyblivostí dopravu na očkovací místo.

V Praze 7 již bylo naočkováno 1100 seniorů nad 80 let

Dnes v 07:07

Sedmá městská část od minulého týdne pomáhá seniorům starším 80 let zajistit včasné očkování. Prostřednictvím praktických lékařů se v Praze 7 podařilo naočkovat již zhruba 1100 seniorů. 

Klienti Domova pro seniory Zity Kabátové v Praze 13 už byli očkováni proto covidu

Včera ve 22:33

Domov pro seniory Zity Kabátové v třinácté městské části dnes dokončil očkování svých klientů proti onemocnění covid-19. 

Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

Včera ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

Další články
Nahoru