dnes
Čtvrtek - oblacno
14°C
zítra
Pátek - oblacno
17°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
15°C
Thomayerova nemocnice je už v plném provozu, pacientů s covid-19 má osm
Areál Thomayerovy nemocnice v Krči. Foto: archiv

Thomayerova nemocnice je už v plném provozu, pacientů s covid-19 má osm

Thomayerova nemocnice (TN) v Krči před časem plně zahájila svůj provoz a jednotlivá pracoviště obvolávají své pacienty s nabídkou volných termínů na kontrolní vyšetření či k dříve naplánovaným neakutním zákrokům. Aktuálně je v nemocnici hospitalizováno osm pacientů s onemocněním covid-19.  

U zákroků se podle pořadníku vždy postupovat nebude. Bude záležet na závažnosti onemocnění, a to podle rozhodnutí ošetřujícího lékaře a kapacit nemocnice.

„Vzhledem k tomu, že návštěvnost pacientů během pandemie obecně velmi poklesla a stále jich k nám do nemocnice chodí velice málo, chceme proto na všechny apelovat, aby své zdravotní problémy řešili včas a zodpovědně,“ řekl ředitel TN Zdeněk Beneš.

Jedná se zejména o pacienty s nejrůznějšími neakutními zdravotními problémy, ale týká se to i těch, kteří odkládají svá vyšetření v rámci závažnějších onemocnění, například onkologických. V TN stále platí plošný zákaz návštěv.

Aktuálně je v krčské nemocnici hospitalizováno osm Covid+ pacientů, kteří jsou ve stabilizovaném stavu a bez závažnějšího průběhu onemocnění. Pacienti jsou léčeni kombinací různých léčebných metod a léků, například plaquenilem nebo favipiravirem, či krevní plazmy od vyléčených lidí z této virové infekce.

Pět lidí s onemocněním covid-19 je na pneumologické klinice, dva na oddělení geriatrie a následné péče a jeden na anesteziologicko-resuscitační klinice. „V současné době máme pro pacienty s covid-19 připraveno celkem 15 lůžek. V případě potřeby je možné tuto kapacitu navýšit o další lůžka,“ uvedl mluvčí TN Petr Sulek.


Síť Vodafone postihl velký výpadek služeb, lidé blokují tísňové linky

Dnes v 17:45

Vodafone v Česku dnes odpoledne postihl výpadek hovorů, datových služeb i televize.

Ve Stromovce byly nalezeny lidské kosti

Včera v 11:53

V parku Stromovka v Praze 7 byly včera odpoledne nalezeny lidské kosti dospělého člověka. Příčinu smrti určí až pitva ostatků, které se našly při odklízení odpadu z oploceného pozemku nedaleko železniční tratě.

Praha 8 vybavila školy a školky teploměry, rukavicemi a dezinfekcí

Včera v 08:33

V souvislosti s uvolňováním epidemiologických opatření obnovila Praha 8 provoz svých mateřských škol a prvního stupně základních škol. Do tříd a učeben se vrátilo 62,9 procent předškoláků a 42,3 procent žáků prvního stupně. Od 11. května svou výuku již obnovilo 79,5 procent žáků devátých...

Hlavní město slavnostně otevře nové Centrum interaktivní výuky

Včera v 07:55

Dnes hlavní město netradičně otevře nově vybudované Centrum interaktivní výuky. Událost se uskuteční virtuálně od 10 hodin.

Při kontrolách restaurací bylo nejčastějším prohřeškem nedodržování odstupů

26. května 2020 v 18:55

Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se v období od 15. do 22. května zaměřila na kontroly dodržování mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví v provozovnách stravovacích služeb.

Další články
Nahoru