Dnes Neděle - oblacno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 3°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Thomayerova nemocnice je už v plném provozu, pacientů s covid-19 má osm
Areál Thomayerovy nemocnice v Krči. Foto: archiv

Thomayerova nemocnice je už v plném provozu, pacientů s covid-19 má osm

Thomayerova nemocnice (TN) v Krči před časem plně zahájila svůj provoz a jednotlivá pracoviště obvolávají své pacienty s nabídkou volných termínů na kontrolní vyšetření či k dříve naplánovaným neakutním zákrokům. Aktuálně je v nemocnici hospitalizováno osm pacientů s onemocněním covid-19.  

U zákroků se podle pořadníku vždy postupovat nebude. Bude záležet na závažnosti onemocnění, a to podle rozhodnutí ošetřujícího lékaře a kapacit nemocnice.

„Vzhledem k tomu, že návštěvnost pacientů během pandemie obecně velmi poklesla a stále jich k nám do nemocnice chodí velice málo, chceme proto na všechny apelovat, aby své zdravotní problémy řešili včas a zodpovědně,“ řekl ředitel TN Zdeněk Beneš.

Jedná se zejména o pacienty s nejrůznějšími neakutními zdravotními problémy, ale týká se to i těch, kteří odkládají svá vyšetření v rámci závažnějších onemocnění, například onkologických. V TN stále platí plošný zákaz návštěv.

Aktuálně je v krčské nemocnici hospitalizováno osm Covid+ pacientů, kteří jsou ve stabilizovaném stavu a bez závažnějšího průběhu onemocnění. Pacienti jsou léčeni kombinací různých léčebných metod a léků, například plaquenilem nebo favipiravirem, či krevní plazmy od vyléčených lidí z této virové infekce.

Pět lidí s onemocněním covid-19 je na pneumologické klinice, dva na oddělení geriatrie a následné péče a jeden na anesteziologicko-resuscitační klinice. „V současné době máme pro pacienty s covid-19 připraveno celkem 15 lůžek. V případě potřeby je možné tuto kapacitu navýšit o další lůžka,“ uvedl mluvčí TN Petr Sulek.


Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

Dnes v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

Dnes v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Praha 6 nabízí dětem šetrné testování

Dnes v 08:01

První možnost testování před návratem dětí do školy již dnes odpoledne.

Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Včera v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

Včera v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Další články
Nahoru