dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
The Tap Tap zahrají na Střeláku proti strachu. Přidá se Xindl X, dámy potěší přehlídka šohajů
The Tap Tap vystoupí příští týden na Střeleckém ostrově. Foto: archiv kapely

The Tap Tap zahrají na Střeláku proti strachu. Přidá se Xindl X, dámy potěší přehlídka šohajů

Jak nejúčinněji bojovat proti strachu? Co třeba koncertem? V den třináctého výročí teroristických útoků na Světové obchodní centrum v New Yorku pořádá kapela The Tap Tap již druhý „Koncert proti strachu“. Uskuteční se 11. září na bezbariérově přístupném Střeleckém ostrově v Praze, začátek je v 15 hodin a vstupné je pro všechny zdarma.

„Mottem Koncertu proti strachu je otázka, co podle vás vyžaduje víc odvahy – prožít život se zdravotním postižením, nebo zemřít mučednickou smrtí? Během celého odpoledne se s námi strachu postaví například zpěvák Xindl X, DJ Martin Mikuláš, cimbálová muzika Vergariovci, Bena Havlů s pětiřadým xylofonem, nebo nevidomý klavírista a zpěvák Honza Jareš,“ prozrazuje Šimon Ornest, kapelník The Tap Tap.

Podle pořadatelů nezůstane pouze u hudební produkce. Přítomní se mohou těšit na vepřové hody nebo na módní přehlídku šohajů v krojích z moravského Podluží. „V areálu Střeleckého ostrova bude nainstalována i putovní výstava vtipů o hendikepovaných lidech, která vznikla jako podpora sbírky na dostavbu vzdělávacího centra Studeo, které umožní lidem s hendikepem a speciálními potřebami, aby na sobě pracovali a rozvíjeli své schopnosti,“ říká Tomáš Kopečný, PR manažer Letňáku 2014 – Léta pro Pražany na Střeleckém ostrově.

Kapelu The Tap Tap tvoří tělesně postižení studenti a absolventi škol pražského Jedličkova ústavu. V roce 1998 ji založil a dodnes vede Šimon Ornest. The Tap Tap pravidelně vystupuje na festivalech v Čechách i v zahraničí. Mezi nedávné velké úspěchy skupiny patří například vystoupení na Pražském jaru.

V současné době žije koncerty spojenými s výstavou černého humoru na téma handicapovaní. The Tap Tap se chystá také na další zahraniční cestu, tentokrát do Izraele. Kromě toho pokračuje v rozvoji multifunkčního bezbariérového vzdělávacího centra – STUDEO.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru