dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Pražská kultura

The Tap Tap přilákali na Václavské náměstí více než tři tisícovky diváků

Sobotní koncert The Tap Tap přilákal na Václavské náměstí více než tři tisícovky diváků. Koncert s názvem Už jsme trochu dál The Tap Tap naplánovali a zrealizovali během tří týdnů s myšlenkou představit divákům na konkrétních příbězích pozvaných hostů význam integrace a inkluze zdravotně a sociálně znevýhodněných osob pro českou společnost.

Koncert začal dle plánu v 15 hodin Svatováclavským chorálem v podání Tria Makabara. Následně se slova ujali moderátoři koncertu Ladislav Angelovič a muž roku 2009 Martin Zach. Za dvě a půl hodiny, kdy The Tap Tap zahráli většinu nejznámějších skladeb ze svého repertoáru, se na pódiu vystřídaly na dvě desítky hostů.

Každý z hostů seznámil diváky se svými konkrétními zkušenostmi s integrací a inkluzí v České republice, ať již ze své vlastní životní zkušenosti v případě umělců, kteří s The Tap Tap na tomto koncertě vystoupili, nebo s plány na zkvalitnění života občanů s hendikepem v případě zástupců státu, města nebo dopravního podniku hlavního města.

S The Tap Tap vystoupili Trio Makabara, Xindl X, Roman Žalud, Jan Haubert, Daniela Valíčková, Honza Jareš, ředitel Ford Motor Company Jan Laube a Lidová muzika Notičky.

Mezi dalšími hosty se koncertu Už jsme trochu dál zúčastnili ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, radní pro kulturu hl. města Jan Wolf, radní pro školství hl. města Irena Ropková, ředitel dopravního podniku Jaroslav Duriš, učitel hudby a muzikant Arnošt Doskočil, starosta městské části Praha 1 Oldřich Lomecký, romský student UK Michal Mižigár, vedoucí neziskové organizace Pestrý svět Michal Prager, předsedkyně sněmovního výboru pro lidská práva Markéta Adamová, organizátorka romských rodičů v Ostravě Magdaléna Karvayová, sportovkyně Petra Hurtová, režisér a romista David Tišer, spisovatelka Denisa Střihavková, ředitel školy U studánky Bohumil Kattner, mladý student Šimon Čepek a ředitel tišnovského charitativního festivalu Hudbou pro Unicef Jan Schneider.

S diváky na Václavském náměstí se po dvou a půl hodinách plných hudby The Tap Tap rozloučili českou národní hymnou a již tradičním společným focením.

The Tap Tap se již nyní těší na další akce, konkrétně na festival Pojď dál, během něhož se můžou diváci těšit na slaňování Nuselského mostu a exhibiční boxerský zápas na invalidních vozících, který The Tap Tap připravují na 1. května tohoto roku.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru