dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražský život

The Tap Tap otevřou podzim Památníku Ticha Bubny

Památník Ticha Bubny v Praze 7 opět otevře své brány všem, kteří nejsou vůči okolí lhostejní. Kromě připomínky smutného výročí 75 let od prvního transportu židů z bubenského nádraží se mohou návštěvníci prostoru těšit na koncerty, výstavy, diskuse i druhý ročník akce Bubnování pro Bubny. Rozmanitý podzim, jehož cílem je ukázat kulturní záměry a různá témata budoucího centra paměti, otevře ve středu 14. září koncert skupiny The Tap Tap s názvem „Slabé kusy“. 

Za názvem „Slabé kusy“ se skrývá zamyšlení nad současnými podobami Eugeniky. Vystoupení se stane první kulturní nabídkou k podzimní sérii Bubnování pro Bubny. Všechny akce spojuje budoucí projekt Památníku Ticha Bubny. Právě v prostorách nádraží vznikne moderní prostor veřejného dialogu nejen o Eugenice a hledání souvislostí mezi historií a současností. Chybět nebudou ani do budoucna zajímavé koncerty, výstavy a přednášky. Realizátorem je obecně prospěšná společnost Památník Šoa Praha o.p.s.

„Koncert kapely studentů a absolventů Jedličkova ústavu má přinést především radost z hudby svého žánru, ale také pár úvah k zamyšlení nad současnými ozvuky „Eugeniky v nás“, tedy současného vnímání nepsaných norem krásy a ošklivosti,“ říká Pavel Štingl, ředitel Památníku Ticha Bubny.

Hodinové vystoupení netradičního seskupení nabídne především písničky z nově připravované desky, na které skupina The Tap Tap pracuje v těchto dnech ve studiu. Hosté Památníku Ticha Bubny se tak mohou těšit na novinky psané přímo na míru kapele od různých autorů.

„Jako menšina ve společnosti, které se období II. světové války týkalo bezprostředně, jsme rádi, že se tímto koncertem můžeme k tématu přímo na nádraží Bubny vyjádřit. Ať každý posoudí, zda jsme ´slabé kusy´,“ říká Šimon Ornest, kapelník The Tap Tap. Koncert začne v 19 hodin a vstup je zdarma.

Dokument Eugéniové na střeše Veletržního paláce
Pokračováním diskuse k tomuto tématu bude o týden později projekce snímku Eugéniové, která se bude konat v úterý 20. září od 20 hodin. Letní kino na střeše Veletržního paláce uvede film v přímém sousedství místa, odkud byly vypravovány válečné transporty pražských židů z protektorátní Prahy. Snímek je výtvarným podobenstvím, jehož předlohy navrhovala Xenie Hoffmeisterová. Vstup na akci bude zdarma.

Připravované akce v Památníku Ticha Bubny bodově – podzim 2016
14. září koncert Slabé kusy kapely The Tap Tap
20. září dokument Eugéniové na střeše Veletržního paláce (www.eugeniove.cz)
11.–31. října výstava Stigmatizovaná místa Evropy
16. října II. ročník akce Bubnování pro Bubny (75. Výročí prvního transportu)
24. –26. října představení Čekárna (Farma v jeskyni)
19. listopadu Noc divadel – Představení přírodní školy


Další články
Nahoru