dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Pražský život

The Tap Tap hrají a vystavují „Načerno“. Radnice Prahy 6 spouští unikátní mobilní aplikaci „Bezbariérová 6“

Městská část Praha 6 a skupina The Tap Tap pokřtí v úterý 17. června v 17 hodin v Písecké bráně zbrusu novou aplikaci pro chytré mobilní telefony „Bezbariérová 6“. Ta rychle a jednoduše pomůže nejen hendikepovaným zjistit, jak jsou bezbariérové desítky institucí, úřadů a objektů na Šestce. 

Aplikace bude od úterý 17. června ke stažení zdarma na webových stránkách www.praha6.cz a také na https://www.facebook.com/bezbarierova6.

Právě Písecká brána bude dalším místem, kde The Tap Tap 17. června 2014 zahrají v rámci svého Turné černého humoru a otevřou další část výstavy vtipů černého humoru nazvaná Tap Tap Načerno. Výstava pomáhá dostavbě Jedličkova ústavu v Praze. K vidění je v Písecké bráně až do neděle 22. června 2014. Aplikace, koncert i výstava jsou pro všechny zdarma.

„Jsme moc rádi, že Praha 6 podpořila naše turné za dostavbu Jedličkova ústavu a umožnila i realizaci výstavy černého humoru v Písecké bráně. Zároveň nás velmi těší, že koncertem i výstavou můžeme rozšířit povědomí o nové mobilní aplikaci, která usnadní život a orientaci lidem s hendikepem,“ řekl Šimon Ornest, předseda občanského sdružení TAP.

Bezbariérová Šestka do mobilu!

Právě Praha 6 se již několik let snaží hendikepovaným spoluobčanům maximálně věnovat. Již vloni spustila ve spolupráci s Pražskou organizací vozíčkářů speciální webové stránky www.bezbarierova6.cz mapující více než sto objektů v Praze 6. Teď přichází radnice s mobilní aplikací Bezbariérová 6.

„Z tištěné brožury jsme se posunuli na web a nyní i do mobilních telefonů. Což je mnohem praktičtější a uživatelsky účinnější, protože aktuální informace lidé získají přímo na ulici. Díky aplikaci si nejen hendikepovaní občané vyhledají, jakým způsobem je zajištěn přístup do jednotlivých budov na území naší městské části, ať už jde o zdravotnická zařízení, školy nebo divadla,“ řekl Petr Ayeboua, radní Prahy 6 pro sociální oblast.

Aplikace nejen pro hendikepované spoluobčany, ale pro všechny, kteří se při vstupu do budov musejí vypořádat s bariérami po rozkliknutí okamžitě ukáže, jak dalece je který objekt přístupný pro vozíčkáře nebo pro rodiče s kočárkem. Nabízí také vyhledávání bezbariérových spojů MHD, jedním kliknutím lze též dárcovskou sms podpořit charitativní projekty. Nejnověji dostavbu Jedličkova ústavu v Praze.

Černý humor pomáhá Jedličkovu ústavu

Dostavbě Jedličkova ústavu v Praze teď pomáhá hlavně putovní výstava černého humoru Tap tap načerno. Sbírku můžete podpořit na www.sbirkajus.cz nebo rádcovskou DMS ve tvaru DMS SBIRKAJUS odesláním na číslo 87777. Cena jedné sms je 30 Kč, příjemce obdrží 28,50 Kč. Spolu se startovními pěti miliony korun, které na rozjezd sbírky poskytlo hlavní město Praha se k současné chvíli vybralo 5 274 677,38 Kč.

„V Písecké bráně nehrajeme poprvé, takže můžu s klidem říct, že je to skvělé místo, jak pro koncert tak pro výstavu. Doufám, že pobaví hodně lidí, protože humor, podobně jako hudba, dokáže spojovat lidi bez ohledu na jejich momentální zdravotní stav. Mobilní aplikaci usnadňující lidem s handicapem pohyb po městě  samozřejmě fandím. Je jednou z cest ke zlepšení dopravní situace v Praze,“ řekl za skupinu Ladislav Angelovič.


Další články
Nahoru