dnes
Pátek - jasno
4°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
Pražská kulturaKomerční sdělení

The Plastic People of the Universe oslaví 50. let v Atriu na Žižkově

Legendární skupina The Plastic People of the Universe – Josef Janíček, Vratislav Brabenec, Jaroslav Kvasnička, Johnny Judl jr., David Babka, oslaví 21. srpna ve 20 hodin speciálním komorním koncertem 50 let existence v kapli žižkovského Atria na adrese Čajkovského 12. Koncert pořádá příspěvková organizace Za Trojku. 

Diváky kapely, která je nejdůležitějším představitelem československé undergroundové scény, čekají kromě skvělého koncertu s názvem „The Plastic People of the Universe a přátelé“ ještě další překvapení. Kromě průřezu tvorbou kapely jsou to především někteří z muzikantů, kteří v různých časech s kapelou hráli.  Na koncertě si zahrají např. Petr Placák, Josef Bobeš Rössler a Tomáš Schilla.

Jednoho velkého překvapení se dočkají diváci hned na začátku koncertu. Přímo na pódiu předá starosta MČ Praha 3 Alexander Bellu kapelníkovi Josefu Janíčkovi čestné občanství Prahy 3. Jak starosta říká: „Josef Janíček jedním ze zásadních osobností kultury, nejen Prahy 3, ale jeho činnost na tomto poli v mnohém přesahuje hranice České republiky. Jeho život je významně spojen s Prahou 3, kde pracoval a žije už několik desítek let. Navíc v na sklonku loňského roku oslavil významné životní jubileum. Nejen pro svou zásadní činnost na poli hudby a kultury, ale i pro morální pevnost, charakter a činy v rámci protitotalitního odboje si bezesporu zaslouží být zapsán v Knize cti.“

Je velmi pravděpodobné, že se jako gratulant kapely dostaví ještě jeden velmi vzácný host, který si zatím nepřeje zveřejnit své jméno.

Koncert je ale již vyprodán, příspěvková organizace Za Trojku ve spolupráci s ÚSTR ale chystá s „Plastiky“ další akce. Na podzim zve do Atria studenty i učitele gymnázií a vyšších ročníků základních škol na program u příležitosti 100. výročí založení Československé republiky s názvem Totalita. Tento projekt se bude snažit přiblížit období normalizace v českých dějinách. V několika termínech se bude vždy jednat o cca devadesátiminutový program, který bude rozdělen na koncert a besedu s některým z významných postav undergoundu.

Letošní výjimečný rok padesátileté tvorby kapely pak bude završen v prosinci speciálním koncertem The Plastic People of the Universe v Akropoli.


Praha 8 zve do divadla: Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó

Dnes v 07:21

Komorní hudební kabaret můžete vidět v pondělí 21. ledna od 19 hodin v Divadle Karla Hackera, Klapkova 26, Praha 8.  

Praha 15 zve na Zpívání v Karolíně

Včera ve 13:07

Zpívání v Karolíně dnes od 18 hodin. Hostivařský Session s Pavlem Roubalem, Rudou Sakalou, a bude i tajný host.

Vernisáž výstavy fotografií Jan Palach

16. ledna 2019 v 18:56

Praha 6 zve na slavnostní vernisáž a výstavu fotografií Jiřího Chocholáče „Jan Palach“

Slavíci, mořské víly a bolavé zuby

16. ledna 2019 v 11:24

Proč jsou Andersenovy pohádky tak znepokojivé? Skandinavistka a překladatelka Helena Březinová uvede v Praze první českou monografii věnovanou pohádkám Hanse Christiana Andersena.

Výstava fotografií Stanislava Pokorného

16. ledna 2019 v 09:13

Po více než 40 samostatných výstavách v tuzemsku a zahraničí a řadě výstav společných s dalšími autory představí fotograf Stanislav Pokorný svoji tvorbu také návštěvníkům pražské Nikon Photo Gallery.

Koncert Saxofon napříč žánry v Gröbeho vile

14. ledna 2019 v 17:45

Novou sezónu koncertů Tóny Vinohrad zahájilo 9. ledna Sax a piano duo, které tvoří saxofonista Roman Fojtíček a klavíristka Laura Mikel Vlková. Duo zkušených interpretů klasické hudby i pedagogů mělo na programu skladby renomovaných zahraničních i českých autorů, kteří komponovali pro saxofon, ale...

Koncert vítězů soutěže Talent Prahy 5

14. ledna 2019 ve 12:05

Vítězové 12. ročníku soutěže Talent Prahy 5 se představí ve středu 30. ledna od 19 hodin v Národním domě na Smíchově, kde si zahrají s orchestrem PKF – Prague Philharmonia. Úspěšný projekt podpory mladých hudebních talentů založila před dvanácti lety radnice Prahy 5, u jeho zrodu stál i radní...

Koncert: Ochepovsky kvintet

14. ledna 2019 v 10:19

Winternitzova vila uvádí 17. ledna v 19 hodin koncert Jazzového uskupení Ochepovsky Kvintet. V prostorách prvorepublikové vily zazní autorské Jazzové skladby mladého ruského autora Igora Ochepovského, žijícího již 8 let v Praze.

Praha 11: Josef Fousek vystoupí v KC Zahrada

14. ledna 2019 v 09:44

Zítra od 20 hodin se koná koncert českého písničkáře, textaře, spisovatele, básníka a fotografa Pepy Fouska.

Další články
Nahoru