dnes
Sobota - zatazeno
19°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
22°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
15°C
Pražská kultura

The Plastic People of the Universe oslaví 50. let v Atriu na Žižkově

Legendární skupina The Plastic People of the Universe – Josef Janíček, Vratislav Brabenec, Jaroslav Kvasnička, Johnny Judl jr., David Babka, oslaví 21. srpna ve 20 hodin speciálním komorním koncertem 50 let existence v kapli žižkovského Atria na adrese Čajkovského 12. Koncert pořádá příspěvková organizace Za Trojku. 

Diváky kapely, která je nejdůležitějším představitelem československé undergroundové scény, čekají kromě skvělého koncertu s názvem „The Plastic People of the Universe a přátelé“ ještě další překvapení. Kromě průřezu tvorbou kapely jsou to především někteří z muzikantů, kteří v různých časech s kapelou hráli.  Na koncertě si zahrají např. Petr Placák, Josef Bobeš Rössler a Tomáš Schilla.

Jednoho velkého překvapení se dočkají diváci hned na začátku koncertu. Přímo na pódiu předá starosta MČ Praha 3 Alexander Bellu kapelníkovi Josefu Janíčkovi čestné občanství Prahy 3. Jak starosta říká: „Josef Janíček jedním ze zásadních osobností kultury, nejen Prahy 3, ale jeho činnost na tomto poli v mnohém přesahuje hranice České republiky. Jeho život je významně spojen s Prahou 3, kde pracoval a žije už několik desítek let. Navíc v na sklonku loňského roku oslavil významné životní jubileum. Nejen pro svou zásadní činnost na poli hudby a kultury, ale i pro morální pevnost, charakter a činy v rámci protitotalitního odboje si bezesporu zaslouží být zapsán v Knize cti.“

Je velmi pravděpodobné, že se jako gratulant kapely dostaví ještě jeden velmi vzácný host, který si zatím nepřeje zveřejnit své jméno.

Koncert je ale již vyprodán, příspěvková organizace Za Trojku ve spolupráci s ÚSTR ale chystá s „Plastiky“ další akce. Na podzim zve do Atria studenty i učitele gymnázií a vyšších ročníků základních škol na program u příležitosti 100. výročí založení Československé republiky s názvem Totalita. Tento projekt se bude snažit přiblížit období normalizace v českých dějinách. V několika termínech se bude vždy jednat o cca devadesátiminutový program, který bude rozdělen na koncert a besedu s některým z významných postav undergoundu.

Letošní výjimečný rok padesátileté tvorby kapely pak bude završen v prosinci speciálním koncertem The Plastic People of the Universe v Akropoli.


Výstava 1918 Žižkov „My, národ československý …“

Včera ve 12:49

Pro 100. výročí vzniku Československé republiky si městská část Praha 3 připravila další, originální kulturní události, které navazují na předcházející úspěšné akce v rámci celoročního projektu Po stopách osmiček v Praze 3. Jedná se o výstavu, jejíž libreto je zpracováno neotřelým způsobem díky...

Cena Miloslava Švandrlíka 2018

Včera v 07:36

V rámci letošních Dnů Prahy 11 byly v pátek 14. září vyhlášeny výsledky šestého ročníku literární soutěže Cena Miloslava Švandrlíka o nejlepší humoristickou knihu českého autora, vydanou v kalendářním roce 2017.

Vernisáž: Had v parku Portheimka

20. září 2018 v 17:21

Na vernisáž plastiky Had autorek Barbory Fastrové a Johany Pošové v pátek 21. září od 18 hodin v parku Portheimka zve zástupce starosty městské části Praha 5 Lukáš Herold.

Astrovíkend zve na poradny, koncert, přednášky a workshopy

20. září 2018 v 08:10

V říjnu se během víkendu 6. a 7. října koná Ezoterický festival Astrovíkend. Na Výstavišti v Holešovicích na návštěvníky čekají po oba dny přednášky o zdraví a zdravém životním stylu, setkání s osobnostmi esoteriky, kartáři nebo numerology. Před Křižíkovou fontánou se uskuteční koncerty a...

Bastion 2018: Hudba na hradbách v září

20. září 2018 v 07:55

Další z koncertů letošního roku připravila v úterý 25. září na Bastionu v Praze 2 radnice druhé městské části. Koncerty připravuje zdarma.

Praha žíznivá a nemocná. Přednáška historika Kryštofa Drnka

19. září 2018 v 09:58

Pražské vodovody a kanalizace se připojily ke Dnům architektury. Součástí programu konaného v Podolské vodárně bude i přednáška s názvem Praha žíznivá a nemocná, která se koná v neděli 30. září od 17 hodin.

Bukovanská s Bukovanskou přes koleno v Galerii 9

17. září 2018 ve 13:24

Talenty se v rodině dědí. Někdy se násobí, jindy dělí, tu se ostří, ondy otupují. Výstava děl Angely Marie a Anny Marie Bukovanských je pokračováním volného cyklu Galerie 9, věnovaného společným expozicím členů výtvarnických rodin, a tentokrát se jedná o vazbu doposud zcela unikátní: o setkání...

Smíchovské slavnosti: David Koller Band, Monkey Business, PSH a Prago Union

17. září 2018 ve 12:30

Koncert Smíchovských slavností se koná 25. září od 17 hodin přímo v centru Smíchova u metra Anděl při výstupu na Knížecí, naproti pivovaru Staropramen.

Další články
Nahoru