dnes
Pátek - zatazeno
25°C
zítra
Sobota - oblacno
31°C
pozítří
Neděle - bourky
28°C
Pražská kulturaKomerční sdělení

The Plastic People of the Universe oslaví 50. let v Atriu na Žižkově

Legendární skupina The Plastic People of the Universe – Josef Janíček, Vratislav Brabenec, Jaroslav Kvasnička, Johnny Judl jr., David Babka, oslaví 21. srpna ve 20 hodin speciálním komorním koncertem 50 let existence v kapli žižkovského Atria na adrese Čajkovského 12. Koncert pořádá příspěvková organizace Za Trojku. 

Diváky kapely, která je nejdůležitějším představitelem československé undergroundové scény, čekají kromě skvělého koncertu s názvem „The Plastic People of the Universe a přátelé“ ještě další překvapení. Kromě průřezu tvorbou kapely jsou to především někteří z muzikantů, kteří v různých časech s kapelou hráli.  Na koncertě si zahrají např. Petr Placák, Josef Bobeš Rössler a Tomáš Schilla.

Jednoho velkého překvapení se dočkají diváci hned na začátku koncertu. Přímo na pódiu předá starosta MČ Praha 3 Alexander Bellu kapelníkovi Josefu Janíčkovi čestné občanství Prahy 3. Jak starosta říká: „Josef Janíček jedním ze zásadních osobností kultury, nejen Prahy 3, ale jeho činnost na tomto poli v mnohém přesahuje hranice České republiky. Jeho život je významně spojen s Prahou 3, kde pracoval a žije už několik desítek let. Navíc v na sklonku loňského roku oslavil významné životní jubileum. Nejen pro svou zásadní činnost na poli hudby a kultury, ale i pro morální pevnost, charakter a činy v rámci protitotalitního odboje si bezesporu zaslouží být zapsán v Knize cti.“

Je velmi pravděpodobné, že se jako gratulant kapely dostaví ještě jeden velmi vzácný host, který si zatím nepřeje zveřejnit své jméno.

Koncert je ale již vyprodán, příspěvková organizace Za Trojku ve spolupráci s ÚSTR ale chystá s „Plastiky“ další akce. Na podzim zve do Atria studenty i učitele gymnázií a vyšších ročníků základních škol na program u příležitosti 100. výročí založení Československé republiky s názvem Totalita. Tento projekt se bude snažit přiblížit období normalizace v českých dějinách. V několika termínech se bude vždy jednat o cca devadesátiminutový program, který bude rozdělen na koncert a besedu s některým z významných postav undergoundu.

Letošní výjimečný rok padesátileté tvorby kapely pak bude završen v prosinci speciálním koncertem The Plastic People of the Universe v Akropoli.


Lili Marlene uslyšíte v srpnu v Malostranské Besedě

Včera v 07:07

Koncert noirové skupiny Lili Marlene ve čtvrtek 22. srpna v Malostranské Besedě začíná ve 20:30. Hudební skupina Lili Marlene je autorským projektem klávesisty a kapelníka Martina Němce který by se snad dal nazvat „futuristickým šansonem“. Seskupení vévodí expresivní alt zpěvačky Dáši...

Sametové hlasy ve Valdštejnské zahradě

17. července 2019 v 06:42

Předehra k nové sezóně orchestru FOK se již tradičně odehrává ve Valdštejnské zahradě. Program koncertu 28. srpna bude mimořádný, podobně jako je mimořádný rok 2019, neboť si v něm připomínáme 30 let od Sametové revoluce.

Koncert pro park se bude v Praze 13 konat už poosmnácté, tradičně vystoupí několik hudebníků

16. července 2019 ve 14:35

Tečkou za prázdninami a dovolenými bude Koncert pro park. Akce pro celou rodinu pod záštitou starosty Prahy 13 Davida Vodrážky se bude konat v Centrálním parku v neděli 1. září již poosmnácté, letos od 13 do 22 hodin.

Výstava: Zpátky v čase

15. července 2019 ve 12:05

Praha 8 zve na výstavu Zpátky v čase – Libeň na historických fotografiích.

Malá galerie v Praze 5 dočasně uzavřena

15. července 2019 v 09:02

Od dnešního dne do 30. července bude Malá galerie ÚMČ Praha 5 ve Štefánikově ulici 13 – 15 uzavřena.

Strážce Stefana Milkova najdete na Novoměstské radnici

14. července 2019 v 07:28

Do konce září můžete na nádvoří Novoměstské radnice vidět dílo uznávaného sochaře Stefana Milkova.

Toulky Prahou 15, Hostivař a Horní Měcholupy Lukáše Berného

11. července 2019 v 16:40

Kde se místní lidé bavili už za rakouské monarchie a kde vydělávali na živobytí? Kde hráli ochotníci divadlo a jaké filmy natáčeli slavní režiséři v hostivařských ateliérech? Za kterého císaře byl vypracován první plán hostivařské přehrady a do jaké vinárny jezdili pro víno poslednímu...

Další články
Nahoru