dnes
Středa - jasno
12°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
11°C
pozítří
Pátek - jasno
10°C
Pražská kulturaKomerční sdělení

The Plastic People of the Universe oslaví 50. let v Atriu na Žižkově

Legendární skupina The Plastic People of the Universe – Josef Janíček, Vratislav Brabenec, Jaroslav Kvasnička, Johnny Judl jr., David Babka, oslaví 21. srpna ve 20 hodin speciálním komorním koncertem 50 let existence v kapli žižkovského Atria na adrese Čajkovského 12. Koncert pořádá příspěvková organizace Za Trojku. 

Diváky kapely, která je nejdůležitějším představitelem československé undergroundové scény, čekají kromě skvělého koncertu s názvem „The Plastic People of the Universe a přátelé“ ještě další překvapení. Kromě průřezu tvorbou kapely jsou to především někteří z muzikantů, kteří v různých časech s kapelou hráli.  Na koncertě si zahrají např. Petr Placák, Josef Bobeš Rössler a Tomáš Schilla.

Jednoho velkého překvapení se dočkají diváci hned na začátku koncertu. Přímo na pódiu předá starosta MČ Praha 3 Alexander Bellu kapelníkovi Josefu Janíčkovi čestné občanství Prahy 3. Jak starosta říká: „Josef Janíček jedním ze zásadních osobností kultury, nejen Prahy 3, ale jeho činnost na tomto poli v mnohém přesahuje hranice České republiky. Jeho život je významně spojen s Prahou 3, kde pracoval a žije už několik desítek let. Navíc v na sklonku loňského roku oslavil významné životní jubileum. Nejen pro svou zásadní činnost na poli hudby a kultury, ale i pro morální pevnost, charakter a činy v rámci protitotalitního odboje si bezesporu zaslouží být zapsán v Knize cti.“

Je velmi pravděpodobné, že se jako gratulant kapely dostaví ještě jeden velmi vzácný host, který si zatím nepřeje zveřejnit své jméno.

Koncert je ale již vyprodán, příspěvková organizace Za Trojku ve spolupráci s ÚSTR ale chystá s „Plastiky“ další akce. Na podzim zve do Atria studenty i učitele gymnázií a vyšších ročníků základních škol na program u příležitosti 100. výročí založení Československé republiky s názvem Totalita. Tento projekt se bude snažit přiblížit období normalizace v českých dějinách. V několika termínech se bude vždy jednat o cca devadesátiminutový program, který bude rozdělen na koncert a besedu s některým z významných postav undergoundu.

Letošní výjimečný rok padesátileté tvorby kapely pak bude završen v prosinci speciálním koncertem The Plastic People of the Universe v Akropoli.


Praha 2 zve na Bastion

Dnes v 08:39

Cyklus Hudba na hradbách pokračuje 20. listopadu koncertem multižánrového seskupení amerického kytaristy, kapelníka a producenta Steve Walsh Quartet.

Kdyby smutek dýmal. Okupace Československa očima finské básnířky

Dnes v 08:02

V pondělí 19. listopadu proběhne v Knihovně Václava Havla beseda o finských reakcích na okupaci Československa v srpnu 1968. Ústřední pozornost bude věnována tvorbě jedné z nejvýznamnějších finských básnířek 20. století, Eevy-Liisy Mannerové.

Křeslo pro hosta. Na akci k výstavě Po stopách osmiček v Praze 3 zve radnice

Včera v 08:58

K výstavě Po stopách osmiček v Praze 3 připravila radnice i v listopadu řadu doprovodných akcí. Další z nich bude Křeslo pro hosta ve středu 21. listopadu od 18 hodin v Atriu. Hostem moderátora Jiřího Vaníčka bude herec a dabér Jiří Schvarz.

Kapela The Tap Tap připravuje Mikulášskou

Včera v 07:13

Kapela The Tap Tap připravuje každoroční Mikulášskou. Letošní ročník vychází opět na 5. prosince, tedy na den, kdy ulicemi budou pobíhat Mikulášové, čerti a andělé. Koncert se bude již potřetí konat ve Foru Karlín.

Černý racek přilétá. V Hybernii se bude vzpomínat nejen na Oldřicha Veselého

12. listopadu 2018 v 11:32

Černý racek je jedna z nejlepších rockových skladeb, kterou napsal Oldřich Veselý, autor mimo i písně Válka je vůl a mnoha dalších. 13. listopadu by se dožil sedmdesáti let. Bohužel to nestihl, protože v lednu letošního roku zemřel. Odešla tak velká rocková legenda.

Tóny Vinohrad zvou na velikány světové hudby

12. listopadu 2018 v 08:22

Koncert připravený radnicí druhé městské části uslyšíte v Gröbově vile ve středu 14. listopadu v 19. hodin.

Další články
Nahoru