dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
The Dicktators: Vibrátory Hitler a Stalin ukazují na ideologický onanismus a podíl žen na válkách
The Dicktators, v pozadí na zdi je The Backfire.

The Dicktators: Vibrátory Hitler a Stalin ukazují na ideologický onanismus a podíl žen na válkách

V Galerii Art Salon S v Tančícím domě začala kontroverzní výstava umělkyně Barbory Maštrlové s názvem „Ženy, když pláčou, vlhnou". Na čtvrteční vernisáži budilo největší zájem dílo s názvem The Dicktators, které tvoří funkční vibrátory znázorňující tři diktátory – Hitlera, Stalina a Mao Ce-tunga.
stalin-vibrator-nahled

Vibrátor představující Stalina

Co k novému dílu, které pravděpodobně vyvolá rozporuplné reakce, sdělila autorka, letos třicetiletá Barbora Maštrlová? „Je to kritika tendence podléhat ideologiím, ideologického onanismu, který se může obrátit proti nám,“ sdělila mladá umělkyně.

hitler-vibrator-nahled

Hitler jako vibrátor

„U části společnosti byla a bohužel i je tendence podléhat ideologiím. Některé ženy vůdci a diktátoři vzrušují, přijdou jim sexy. Dílem jsem chtěla podtrhnout ženskou spoluvinu na válkách. Fascinace diktátory a vůdci je u některých žen i dnes, proto jsou vibrátory na výstavě symbolicky funkční,“ pokračovala.

24 centimetrů dlouhé vibrátory jsou z polyesteru a po výstavě na prodej. Cena je na vyžádání u recepce Tančícího domu. Tam jsou také vystaveny bronzové originály vibrátorů.

7-i-feel-it-nahled

I feel it

The Dicktators a další díla výstavy Barbory Maštrlové si můžete prohlédnout v Galerii Art Salon S Tančící dům až do konce února.

V prvním patře „Tanečnice" probíhá souběžně výstava Apokalypsárium bulharského umělce Lyube Petrova. Představuje převážně velkoformátové malby z posledních několika let autorovy tvorby.

last-man-on-earth-ii-oil-textile-varnish-on-canvas-120x140cm-2014-31000-nahled

Last man on Earth II – Lyube Petrov

Lyube Petrov dospěl v průběhu svého tvůrčího vývoje k tématům, které hluboce souvisejí s koloběhem pozemského života a smrti.

Svým dílem vyslovuje ironický komentář současného stavu civilizace, který popisuje jako apokalypsárium, tedy počátek apokalyptické zkázy, a tím přímo volá po zlomových momentech lidské existence. 


Další články
Nahoru