dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Pražský život

Těžkooděnci obdarovali nemocné děti

Thomayerovu nemocnici dnes předčasně navštívil Ježíšek v podobě pražských policistů.  

Tak jako každoročně již zhruba deset let, i letos mezi sebou policisté ze speciální pořádkové jednotky vybrali finanční hotovost ve výši přes deset tisíc korun. Za tuto částku pak vybraní zástupci z řad „espejáků“ nakoupili hračky, které dnes osobně předali malým pacientům z dětského oddělení Thomayerovy nemocnice.

„Výběr dárků jsme nejprve prokonzultovali s vrchní sestrou dětského oddělení. Dá se říci, že jsme vybrali hračky pro kluky a holky všech věkových kategorií. Dalším kritériem bylo mimo jiné i to, aby šly hračky snadno desinfikovat,“ upřesnil policista ze speciální pořádkové jednotky. 

Na oddělení bohužel nebylo z různých důvodů možné navštívit a osobně obdarovat všechny malé pacienty, nicméně ani oni nebudou „ošizení“. Jakmile to bude možné, tak sestřičky každému předají malý dárek a zbylé hračky pak zůstanou na oddělení pro všechny děti. Na první pohled byla v očích dětí vidět radost, a to nejen z věnovaných hraček a dalších dárkových předmětů s policejní tématikou, ale i ze samotné přítomnosti policistů. Ti se totiž dětem chvíli věnovali, společně zprovoznili některé hračky a děti alespoň na chvíli zapomněly, že nemohou být doma se svými blízkými.


Další články
Nahoru