dnes
Pátek - jasno
18°C
zítra
Sobota - jasno
20°C
pozítří
Neděle - zatazeno
13°C
Pražské krimi

Těžko uvěřitelné, ale těmito průhlednými „dojáky" se mu daří tahat na ulici z důvěřivých Pražanů tisíce

Pražští kriminalisté prvního policejního obvodu prošetřují několik přestupků, které se sice staly na různých místech metropole, ale pod stejnou legendou. Neznámý muž z náhodně oslovených lidí láká pod různými legendami drobné finanční obnosy, které nikdy nepřesahují částku pěti tisíc korun. Hranice pěti tisíc je totiž pomyslným mezníkem mezi přestupkem a trestným činem.

„Dotyčný ale zřejmě neví, že pokud se škody v rámci jednotlivých případů sečtou, může se kvalifikace změnit z přestupku proti majetku na podezření z trestného činu podvod,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Hledaný muž svým náhodným obětem vždy poskytne srdceryvný příběh. Třeba, že cestou z nemocnice od své vážně nemocné vnučky přišel o své osobní věci a nemá se jak dostat domů. Jednou si zase vymyslel, že je lékař, který spěchá do nemocnice za svým těžce nemocným pacientem, ale jelikož si nechal doma peněženku, nemá se do nemocnice jak dostat.

„Výsledek je ale vždy stejný, tedy, že od poškozených požaduje půjčit hotovost, díky které by splnil své ,poslání´,“ pokračoval Hulan.

Důvěryhodnost svým legendám dodává tím, že osloveným vždy nadiktuje e-mailovou adresu, na kterou mu mají zaslat bankovní spojení, aby mohl půjčené finance obratem vrátit. Není také výjimkou, že slibuje vrácení mnohem větší částky, než které se mu od dobrodinců dostalo. Za tímto účelem diktuje adresy v této podobě petrstrnad@centrum.cz, strnadpetr@centrum.cz , nebo další obdobné mutace těchto adres.

„Nikoho samozřejmě nepřekvapí, že půjčené peníze dotyčný samozřejmě nevrací. Kriminalisté prošetřováním také zjistili, že se tento fantom obdobného protiprávního jednání měl dopouštět či se stále dopouští také ve východních Čechách,“ sdělil policejní mluvčí.

Dotyčného muže se ale zatím nepodařilo vypátrat a zadržet. „Proto se nyní obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Pokud se komukoli z vás přihodila stejná či obdobná situace, přihlaste se prosím kriminalistům prvního policejního obvodu prostřednictvím linky tísňového volání 158. Stejně tak prosíme každého, kdo zná totožnost muže, který se živý popsaným způsobem, případně víte, kde se tento muž zdržuje či pohybuje, aby nám tyto informace předal,“ dodal mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.


V Podbabské ulici se pohyboval muž s nakažlivými chorobami

Včera v 10:54

Ve středu krátce po jedenácté hodině večer přijali strážníci oznámení, že v areálu obratiště tramvají v Podbabské ulici v Praze 6 se neoprávněně pohybuje muž bez domova.

Mladíci posprejovali zeď hasičské stanice

20. března 2019 v 10:37

Strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 7 zadrželi dvojici mladíků, kteří posprejovali zeď hasičské stanice. Případ pro podezření ze spáchání trestného činu dále šetří státní policisté.

Strážníci zadrželi mladíka, který se vloupal do auta

18. března 2019 ve 13:03

Po krátkém pronásledování se strážníkům z Prahy 10 podařilo dostihnout a zadržet mladíka podezřelého z vloupání do vozidla. Městskou policii na muže upozornil svědek, který muže sám pronásledoval.

S partnerkou se občas pohádá asi každý, ale jak své rozčílení řešil muž v centru Prahy, to hlava nebere…

15. března 2019 v 09:58

Na muže v černé bundě, který rozbil skleněnou výlohu knihkupectví, upozornil strážníky z hlídkového útvaru muž, který nastoupil ve středu do noční tramvaje na Národní třídě, ve které vykonávali dohled.  

Chápete, co si dovolila se svým ročním synem? Nebyl to hezký pohled a všemu navíc přihlížela tchýně..

14. března 2019 ve 12:38

Na tísňovou linku 156 se ve středu dopoledne obrátila vedoucí ubytovny v Praze 8 s tím, že v jejím zařízení je ubytovaná žena s malým dítětem, která je pod vlivem alkoholu a ona má strach, aby se něco nestalo.

Strážníci pomáhali mužům se sebevražednými sklony

13. března 2019 v 07:46

Během čtyř dnů řešili strážníci dva případy mužů, kteří se ocitli v těžké životní situaci. První se stal na Praze 5, druhý na území sedmé městské části.

Nezletilý hoch se v poledne opil

11. března 2019 v 11:42

Na skupinku chlapců, z nichž jeden vypadal jako opilý, upozornila o víkendu kolemjdoucí žena hlídku městské policie v Nemocniční ulici, Praha 9 hodinu po poledni. Dva třináctiletí a jeden čtrnáctiletý hoch strážníkům sdělili, že lahev alkoholu našli v okolí nádraží...

Podivný vzkaz týkající se vzpoury dětí vytvořil na podstavec pomníku sv. Václava opilý muž. Navíc měl v kapsách „arzenál“

8. března 2019 v 11:25

Bleskovou akci ve čtvrtek odpoledne předvedli strážníci z Prahy 1 při zadržení muže, který nápisem „české děti vzepřete se“ poničil podstavec pomníku sv. Václava v centru Prahy. 

Další články
Nahoru