dnes
Čtvrtek - oblacno
26°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
24°C
pozítří
Sobota - oblacno
30°C
Pražské krimi

Těžko uvěřitelné, ale těmito průhlednými „dojáky" se mu daří tahat na ulici z důvěřivých Pražanů tisíce

Pražští kriminalisté prvního policejního obvodu prošetřují několik přestupků, které se sice staly na různých místech metropole, ale pod stejnou legendou. Neznámý muž z náhodně oslovených lidí láká pod různými legendami drobné finanční obnosy, které nikdy nepřesahují částku pěti tisíc korun. Hranice pěti tisíc je totiž pomyslným mezníkem mezi přestupkem a trestným činem.

„Dotyčný ale zřejmě neví, že pokud se škody v rámci jednotlivých případů sečtou, může se kvalifikace změnit z přestupku proti majetku na podezření z trestného činu podvod,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Hledaný muž svým náhodným obětem vždy poskytne srdceryvný příběh. Třeba, že cestou z nemocnice od své vážně nemocné vnučky přišel o své osobní věci a nemá se jak dostat domů. Jednou si zase vymyslel, že je lékař, který spěchá do nemocnice za svým těžce nemocným pacientem, ale jelikož si nechal doma peněženku, nemá se do nemocnice jak dostat.

„Výsledek je ale vždy stejný, tedy, že od poškozených požaduje půjčit hotovost, díky které by splnil své ,poslání´,“ pokračoval Hulan.

Důvěryhodnost svým legendám dodává tím, že osloveným vždy nadiktuje e-mailovou adresu, na kterou mu mají zaslat bankovní spojení, aby mohl půjčené finance obratem vrátit. Není také výjimkou, že slibuje vrácení mnohem větší částky, než které se mu od dobrodinců dostalo. Za tímto účelem diktuje adresy v této podobě petrstrnad@centrum.cz, strnadpetr@centrum.cz , nebo další obdobné mutace těchto adres.

„Nikoho samozřejmě nepřekvapí, že půjčené peníze dotyčný samozřejmě nevrací. Kriminalisté prošetřováním také zjistili, že se tento fantom obdobného protiprávního jednání měl dopouštět či se stále dopouští také ve východních Čechách,“ sdělil policejní mluvčí.

Dotyčného muže se ale zatím nepodařilo vypátrat a zadržet. „Proto se nyní obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Pokud se komukoli z vás přihodila stejná či obdobná situace, přihlaste se prosím kriminalistům prvního policejního obvodu prostřednictvím linky tísňového volání 158. Stejně tak prosíme každého, kdo zná totožnost muže, který se živý popsaným způsobem, případně víte, kde se tento muž zdržuje či pohybuje, aby nám tyto informace předal,“ dodal mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.


Opilec usedl za volant a pustil se napříč Černým Mostem

Včera ve 21:21

Řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi pražští strážníci. Prozradil se spácháním dopravního přestupku.

Sběratel platebních karet a dokladů zadržen

16. července 2019 ve 12:23

Pro sběratelskou vášeň 38 letého muže neměla pochopení jak ostraha obchodního domu, tak přivolaná hlídka městské policie.

Strážníci uhasili požár trouby v bytě a zachránili muže, který v něm spal

15. července 2019 v 15:53

O velkém štěstí může hovořit 63 letý muž, který usnul v bytě poté, co dal do trouby péct kuře. Strážníci ho našli bezvládného na gauči. Požár uhasili ještě před příjezdem hasičů.

Nahý muž skočil v noci z Karlova mostu

6. července 2019 v 10:53

Nahý cizinec skočil z Karlova mostu do Vltavy, kde se snažil 20 minut uplavat policistům, strážníkům a hasičům.

Strážníci zadrželi řidiče, který vjel do zákazu vjezdu. Nadýchal téměř 1 ‰ alkoholu

1. července 2019 v 17:16

Pražští strážníci zastavili řidiče zásobovacího vozidla, který chtěl vjet do zákazu vjezdu. Na jejich upozornění a doporučení objízdné trasy zareagoval vulgárně a zákaz nerespektoval. Řidiče se podařilo zastavit a za pomoci donucovacích prostředků vyvést z vozidla. Navíc dechová zkouška prokázala...

Cizinec jako nelegální řidič alternativní taxislužby

28. června 2019 v 18:06

Taxi tým pražské městské policie řešil případ cizince, který řídil vozidlo sdílené alternativní taxislužby a využíval cizí průkaz řidiče. Navíc se zjistilo, že je s ním vedeno řízení o vyhoštění z České republiky

Další články
Nahoru