dnes
Středa - prehanky-dest
22°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
19°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
20°C
Pražské krimi

Těžko uvěřitelné, ale těmito průhlednými „dojáky" se mu daří tahat na ulici z důvěřivých Pražanů tisíce

Pražští kriminalisté prvního policejního obvodu prošetřují několik přestupků, které se sice staly na různých místech metropole, ale pod stejnou legendou. Neznámý muž z náhodně oslovených lidí láká pod různými legendami drobné finanční obnosy, které nikdy nepřesahují částku pěti tisíc korun. Hranice pěti tisíc je totiž pomyslným mezníkem mezi přestupkem a trestným činem.

„Dotyčný ale zřejmě neví, že pokud se škody v rámci jednotlivých případů sečtou, může se kvalifikace změnit z přestupku proti majetku na podezření z trestného činu podvod,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Hledaný muž svým náhodným obětem vždy poskytne srdceryvný příběh. Třeba, že cestou z nemocnice od své vážně nemocné vnučky přišel o své osobní věci a nemá se jak dostat domů. Jednou si zase vymyslel, že je lékař, který spěchá do nemocnice za svým těžce nemocným pacientem, ale jelikož si nechal doma peněženku, nemá se do nemocnice jak dostat.

„Výsledek je ale vždy stejný, tedy, že od poškozených požaduje půjčit hotovost, díky které by splnil své ,poslání´,“ pokračoval Hulan.

Důvěryhodnost svým legendám dodává tím, že osloveným vždy nadiktuje e-mailovou adresu, na kterou mu mají zaslat bankovní spojení, aby mohl půjčené finance obratem vrátit. Není také výjimkou, že slibuje vrácení mnohem větší částky, než které se mu od dobrodinců dostalo. Za tímto účelem diktuje adresy v této podobě petrstrnad@centrum.cz, strnadpetr@centrum.cz , nebo další obdobné mutace těchto adres.

„Nikoho samozřejmě nepřekvapí, že půjčené peníze dotyčný samozřejmě nevrací. Kriminalisté prošetřováním také zjistili, že se tento fantom obdobného protiprávního jednání měl dopouštět či se stále dopouští také ve východních Čechách,“ sdělil policejní mluvčí.

Dotyčného muže se ale zatím nepodařilo vypátrat a zadržet. „Proto se nyní obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Pokud se komukoli z vás přihodila stejná či obdobná situace, přihlaste se prosím kriminalistům prvního policejního obvodu prostřednictvím linky tísňového volání 158. Stejně tak prosíme každého, kdo zná totožnost muže, který se živý popsaným způsobem, případně víte, kde se tento muž zdržuje či pohybuje, aby nám tyto informace předal,“ dodal mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.


Díky SMS zprávám z mobilního bankovnictví strážníci dopadli zloděje platební karty

Včera v 17:41

Na autohlídku strážníků se v sobotu 11. července obrátil mladý muž s žádostí o pomoc. Z osobního auta mu někdo odcizil peněženku s doklady a platební kartou. Díky mobilnímu bankovnictví měl okradený informace, kde se zloděj právě pohybuje a za kolik nakupuje. Ve chvíli, kdy se obrátil na...

Sprejeři byli zadrženi v noci

13. července 2020 ve 14:47

V Uljanovské ulici v neděli v 1:30 hodin mladíci spreji ničili fasádu domu. Po příjezdu strážníků jeden z nich zahodil igelitovou tašku mezi zaparkovaná auta a chtěli co nejrychleji zmizet. Na výzvu k zastavení ale reagovali a začali se strážníky spolupracovat.

Rozbíjel zpětná zrcátka a válel se po autech

10. července 2020 v 07:19

Oznámení o muži, který se snaží rozbít okénko u zaparkovaného vozidla, jela ve středu ve tři hodiny ráno prověřit hlídka z Prahy 10. V Moskevské ulici spatřila na jednom z vozů ležet muže. Na dotaz, jestli je vozidlo jeho, strážníkům anglicky odpověděl, že je jeho...

Napadený řidič tramvaje se ubránil tyčí k přehazování výhybek

9. července 2020 v 07:30

Na konečné stanici Divoká Šárka se dobýval muž násilím do tramvaje a kabiny řidiče. Když mu řidič vstup neumožnil, začal bušit pěstmi do přední části a do dveří, sprostě nadával a na opakované vysvětlování řidiče nereagoval.

Mladíci, kteří posprejovali Negrelliho viadukt, způsobili škodu za více než pět tisíc

7. července 2020 v 16:21

V pondělí krátce před jedenáctou hodinou v noci přijal operační důstojník oznámení, že u Rohanského nábřeží v Praze 8 sprejují osoby. Na místo jako první dorazili velitelé policie z pohotovostní motorizované jednotky. Při dojezdu na místo uviděli u viaduktu sprejovat dva mladíky, kteří před nimi...

Tabletky na erekci a metamfetamin muž důkladně schoval

5. července 2020 v 07:17

Ve středu pět minut po osmnácté hodině si policisté z pohotovostní motorizované jednotky povšimli v Záběhlické ulici v Praze 10 projíždějícího Mercedesu, který se rozhodli zastavit a zkontrolovat. Ve vozidle se nacházeli dva muži, kteří byli značně nervózní. Lustrací policisté zjistili, že oba...

Obraz z Lennonovy zdi odcizili dva muži, jeden z nich byl vybaven noži

4. července 2020 v 09:09

Lennonovu zeď zdobí obrazy hlásající svobodu a lásku více než 30 umělců z 5 zemí. Jeden z těchto obrazů se pokusili odcizit dva muži.

Agresivní opilec mlátil hlavou do automatu na jízdenky

3. července 2020 v 07:44

Vybaven několika předměty, které mohou sloužit jako zbraň, popíjel alkohol, obtěžoval a napadal kolemjdoucí. Nakonec vztáhl ruku i na strážníka.

Pro benzín do cizího auta

3. července 2020 v 07:40

Včera v ulici Pod Plynojemem u křoví pod autem ležel muž a pomocí hadice z něj odčerpával benzín do předem přichystaného kanystru. Osádka služebního vozidla strážníků si ho chvíli předtím všimla, jak se v křovinatém porostu schovává a v ruce drží kufr nebo...

Další články
Nahoru