dnes
Pátek - jasno
20°C
zítra
Sobota - polojasno
21°C
pozítří
Neděle - prehanky-dest
22°C
Pražské krimi

Těžko uvěřitelné, ale těmito průhlednými „dojáky" se mu daří tahat na ulici z důvěřivých Pražanů tisíce

Pražští kriminalisté prvního policejního obvodu prošetřují několik přestupků, které se sice staly na různých místech metropole, ale pod stejnou legendou. Neznámý muž z náhodně oslovených lidí láká pod různými legendami drobné finanční obnosy, které nikdy nepřesahují částku pěti tisíc korun. Hranice pěti tisíc je totiž pomyslným mezníkem mezi přestupkem a trestným činem.

„Dotyčný ale zřejmě neví, že pokud se škody v rámci jednotlivých případů sečtou, může se kvalifikace změnit z přestupku proti majetku na podezření z trestného činu podvod,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Hledaný muž svým náhodným obětem vždy poskytne srdceryvný příběh. Třeba, že cestou z nemocnice od své vážně nemocné vnučky přišel o své osobní věci a nemá se jak dostat domů. Jednou si zase vymyslel, že je lékař, který spěchá do nemocnice za svým těžce nemocným pacientem, ale jelikož si nechal doma peněženku, nemá se do nemocnice jak dostat.

„Výsledek je ale vždy stejný, tedy, že od poškozených požaduje půjčit hotovost, díky které by splnil své ,poslání´,“ pokračoval Hulan.

Důvěryhodnost svým legendám dodává tím, že osloveným vždy nadiktuje e-mailovou adresu, na kterou mu mají zaslat bankovní spojení, aby mohl půjčené finance obratem vrátit. Není také výjimkou, že slibuje vrácení mnohem větší částky, než které se mu od dobrodinců dostalo. Za tímto účelem diktuje adresy v této podobě petrstrnad@centrum.cz, strnadpetr@centrum.cz , nebo další obdobné mutace těchto adres.

„Nikoho samozřejmě nepřekvapí, že půjčené peníze dotyčný samozřejmě nevrací. Kriminalisté prošetřováním také zjistili, že se tento fantom obdobného protiprávního jednání měl dopouštět či se stále dopouští také ve východních Čechách,“ sdělil policejní mluvčí.

Dotyčného muže se ale zatím nepodařilo vypátrat a zadržet. „Proto se nyní obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Pokud se komukoli z vás přihodila stejná či obdobná situace, přihlaste se prosím kriminalistům prvního policejního obvodu prostřednictvím linky tísňového volání 158. Stejně tak prosíme každého, kdo zná totožnost muže, který se živý popsaným způsobem, případně víte, kde se tento muž zdržuje či pohybuje, aby nám tyto informace předal,“ dodal mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.


Hasiči v Horních Měcholupech: Zachránili dva lidi a čtyři psy

Včera v 06:35

Hasiči ze dvou profesionálních a jedné dobrovolné jednotky zasahovali včera od 16:50 hodin v ulici Hornoměcholupská. Hořelo tam vybavení kuchyně v bytě obytného domu.

Cizinec parkoval na vyhrazeném místě pro invalidy i s odcizeným přívěsem

21. května 2019 v 11:06

Cizinec neoprávněně zaparkoval vozidlo s přívěsným vozíkem na vyhrazeném místě pro invalidy. Při řešení přestupku hlídka strážníků zjistila, že v databázi je přívěs veden jako hledaný.

V Malešicích hořelo nákladní auto

18. května 2019 ve 23:07

Dvě jednotky hasičů zasahovaly dnes v 18 hodin v ulici Pod Táborem u požáru nákladního auta. Hasiči dostali požár pod kontrolu pět minut po příjezdu.

Muž se toulal po bytovém komplexu, pak se pokusil vloupat do auta

16. května 2019 ve 12:20

Včera večer převzalo operační středisko městské policie v Praze 7 oznámení o podezřelém muži, který se měl pohybovat v prostoru bytového komplexu. Podle popisu se mělo jednat o mladšího muže střední postavy, oblečeného do modré mikiny, černých kalhot a s batohem na...

Přijel si zasprejovat do Prahy

10. května 2019 ve 22:05

Dnes krátce před půl čtvrtou ráno u stanice metra Vltavská zadržela hlídka městské policie třiadvacetiletého muže z Plzeňska, který černým a bílým sprejem poničil zeď vestibulu. Mladík měl ruce čerstvě potřísněné barvou, vedle něj se povalovaly spreje a u sebe měl také šablony, které...

Cestou domů rozbíjel zrcátka a ohýbal stěrače

9. května 2019 ve 12:41

Dnes, krátce po druhé hodině ráno, vyslal operační důstojník motorizovanou hlídku do ulice Pplk. Sochora v Praze 7, kde neznámý muž ničil zaparkovaná vozidla.

Nechte mě bejt, běžte pryč, akorát tady překážíte

3. května 2019 v 19:04

Pouliční umění Busking, ať už hudební, divadelní nebo třeba artistické, upravuje v metropoli vyhláška. Díky novele došlo ke zpřesnění a částečně i zpřísnění pravidel na území pražské památkové rezervace. Smyslem bylo ochránit rezidenty před nadměrným hlukem a zároveň zajistit kvalitní pouliční...

Z letiště do centra za více než osm tisíc

3. května 2019 v 10:44

Za cestu z Letiště Václava Havla do hotelu v Praze 5 zaplatili zahraniční turisté neuvěřitelných 8700 korun. Obvyklá cena činí kolem 550 korun. Strážníci z Taxi týmu nepoctivého taxikáře nalezli.

Při požáru odpadu za ubytovnou bylo evakuováno 15 lidí

3. května 2019 v 08:15

Dnes v 5:51 hodin vyjely tři jednotky pražských hasičů k ohlášenému výskytu kouře za ubytovnou v Koněvově ulici v Praze 3. Hořel odpad na ploše asi 3×3 metry, který byl rychle uhašen.

Další články
Nahoru