dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Textil mizí z MHD, na sedačkách vítězí plast a koženka
Kde jsou cestující? Na textilních potazích se v tramvajích lidem moc sedět nechce. Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

Textil mizí z MHD, na sedačkách vítězí plast a koženka

Na základě nespokojenosti cestujících s textilním čalouněním vyměňuje v současnosti pražský dopravní podnik v autobusech a tramvajích sedačky za dřevěné a plastové v tramvajích a také za koženkové v autobusech.

Dopravní podnik (DPP) má v současnosti ve svém majetku 919 tramvají, z nichž 612 má textilní sedačky. V tramvajích nyní probíhá výměna textilních sedáků za plastové, tato změna se týká přibližně 350 vozů. Je předpoklad, že do roku 2018 bude 90 % sedaček v tramvajích dřevěných nebo plastových.

Autobusy jsou s výměnou sedaček již dále. Z přibližně 1 241 autobusů v majetku DPP jich je více než 60 % vybaveno koženkovými sedáky (769), textilní čalounění nalezneme pak ve 472 autobusech. Ze 472 vozů jich je 141 starších typů, u kterých výměna sedadel za koženkové proběhne co nejdříve.

Anketa

Jaké sedačky v MHD máte nejraději?

63.9%
(63.9%)
17.7%
(17.7%)
16.6%
(16.6%)
1.8%
(1.8%)
K výměně sedaček se rozhodl dopravní podnik na základě anket uskutečněných mezi cestujícími. Výměna sedaček však není jediným počinem, který se na základě anket uskutečnil.

V minulosti to bylo kupříkladu odstranění černého výlepu v metru. Od jednorázového vyčištění, které vyšlo na přibližně půl milionu korun a které bylo doprovázeno edukační kampaní v metru, se černý výlep v podzemce téměř neobjevuje.


Autor: Dalibor Kracík

Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru