Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 10°C
Sobota 17. 4. 2021
Svátek má Rudolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Testy na covid-19 potvrdily nákazu u dalších dvou goril
Kamba během dne často polehává. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Testy na covid-19 potvrdily nákazu u dalších dvou goril

V trojské zoologické zahradě prokázaly testy nemoc covid-19 u dalších dvou goril. Nově mají vzorek trusu pozitivní na koronavirus samice Bikira a Kamba. Už dříve byla nákaza odhalena u gorilího samce Richarda a samice Shindy.

Téměř padesátiletá Kamba je z pražské gorilí skupiny nejstarší a její dva předchozí testy byly negativní. „Její stav je trochu jako na houpačce, už jí bylo skoro dobře, ale zase se zhoršila, a to se opakuje,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. 

U Kamby sice byly první dva testy negativní, ale zahrada se rozhodla je provádět opakovaně, protože zvíře málo žralo, mělo zvýšenou teplotu a část polehávalo. Gorilí samici sice trápil občasný kašel, ale nákaza se u ní neprokázala. 

První gorilou s s covidem nákazou byl v trojské zoo samec Richard. Pozitivní test mu vyšel koncem února, stejně jako dvojici lvů indických. 

Kromě nich se koronavirem nakazil také samec kočky krátkouché, dále se nakazilo pár tygrů malajských a samec tygra sumaterského Falco. Situace u šelem se už stabilizovala.


Pokračuje rekonstrukce Štěrboholské spojky

Včera ve 21:44

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 24. dubna další etapu rekonstrukce Štěrboholské spojky, jedné z radiál Městského okruhu na východě Prahy.

Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu

15. dubna 2021 ve 12:07

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Bubenečský tunel bude od čtvrtka do pátku uzavřen

13. dubna 2021 v 07:57

Pravidelná údržba a kontrola technologie tunelů uzavře Bubenečský tunel od čtvrtka 15. dubna od 23 hodin do pátku 16. dubna do 5 hodin.

Noční omezení provozu v Těšnovském tunelu

12. dubna 2021 ve 20:52

Z důvodu mytí stěn a stropu bude omezen provoz v Těšnovském tunelu.

Praha 6: Anketa k zónám placeného stání

12. dubna 2021 v 09:53

Parkovací zóny jsou v Praze 6 aktuálně zavedeny na většině území městské části. Jde o části Dejvic, Bubenče, Hanspaulky, Vokovic a Veleslavína, Břevnova, Střešovic či Ořechovky.

Začne další etapa opravy Plzeňské ulice

10. dubna 2021 ve 21:27

Technická správa komunikací zahájí ve středu 14. dubna stavební práce na Plzeňské ulici v úseku Trabant muzeum – Bucharova, směr z centra. Souvislá údržba komunikace je rozdělena na dvě části a skončí do 12. května.

Uzavírka Koněvovy ulice

10. dubna 2021 v 10:20

Technická správa komunikací přejde od 26. dubna do 4. července do další části rekonstrukce Koněvovy ulice, ve které se bude kompletně rekonstruovat vozovka v úseku od ulice Rokycanova směrem nahoru po č. 41. Tyto práce si vyžádají kompletní obousměrnou uzavírku a bude znemožněn vjezd do všech...

Další články
Nahoru