Dnes Středa - skorojasno 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Testy na covid-19 potvrdily nákazu u dalších dvou goril
Kamba během dne často polehává. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Testy na covid-19 potvrdily nákazu u dalších dvou goril

V trojské zoologické zahradě prokázaly testy nemoc covid-19 u dalších dvou goril. Nově mají vzorek trusu pozitivní na koronavirus samice Bikira a Kamba. Už dříve byla nákaza odhalena u gorilího samce Richarda a samice Shindy.

Téměř padesátiletá Kamba je z pražské gorilí skupiny nejstarší a její dva předchozí testy byly negativní. „Její stav je trochu jako na houpačce, už jí bylo skoro dobře, ale zase se zhoršila, a to se opakuje,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. 

U Kamby sice byly první dva testy negativní, ale zahrada se rozhodla je provádět opakovaně, protože zvíře málo žralo, mělo zvýšenou teplotu a část polehávalo. Gorilí samici sice trápil občasný kašel, ale nákaza se u ní neprokázala. 

První gorilou s s covidem nákazou byl v trojské zoo samec Richard. Pozitivní test mu vyšel koncem února, stejně jako dvojici lvů indických. 

Kromě nich se koronavirem nakazil také samec kočky krátkouché, dále se nakazilo pár tygrů malajských a samec tygra sumaterského Falco. Situace u šelem se už stabilizovala.


Autor: red

Další zastávky v Praze 4 získají nové přístřešky

25. ledna 2023 ve 12:25

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v Praze 4 v obměně přístřešků na tramvajových zastávkách. Během uplynulého víkendu byla vyměněna zastávka Palouček na Táborské ve směru k Nuselské radnici a příští víkend, 28. ledna, přijde na řadu zastávka ve směru Pražské...

TSK využila teplého počasí. Za první lednové týdny opravila přes sedm a půl tisíce výtluků

23. ledna 2023 v 10:55

Mrazivé počasí v první polovině prosince s následnou rychlou oblevou poškodilo na řadě míst vozovky tak, že by bez provizorní opravy musela být snižována rychlost nebo jinak omezována doprava, a to zejména na hlavních tazích, kde jezdí i MHD.

Samoobslužné bezhotovostní jízdenkové terminály jsou v provozu ve všech autobusech DPP

23. ledna 2023 v 10:14

Cestující na všech městských linkách provozovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) si mohou zakoupit jízdenky bezhotovostně prostřednictvím samoobslužných terminálů. DPP jich od podzimu nainstaloval 1200 kusů do všech svých autobusů, elektrobusů a trolejbusů. 

Zlíchovský tunel bude ve středu uzavřen

22. ledna 2023 v 11:53

Od 25. ledna do 26. ledna bude v noci od 23 do 5 hodin uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Další články
Nahoru