Dnes Pondělí - zatazeno 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Testy na covid-19 potvrdily nákazu u dalších dvou goril
Kamba během dne často polehává. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Testy na covid-19 potvrdily nákazu u dalších dvou goril

V trojské zoologické zahradě prokázaly testy nemoc covid-19 u dalších dvou goril. Nově mají vzorek trusu pozitivní na koronavirus samice Bikira a Kamba. Už dříve byla nákaza odhalena u gorilího samce Richarda a samice Shindy.

Téměř padesátiletá Kamba je z pražské gorilí skupiny nejstarší a její dva předchozí testy byly negativní. „Její stav je trochu jako na houpačce, už jí bylo skoro dobře, ale zase se zhoršila, a to se opakuje,“ uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. 

U Kamby sice byly první dva testy negativní, ale zahrada se rozhodla je provádět opakovaně, protože zvíře málo žralo, mělo zvýšenou teplotu a část polehávalo. Gorilí samici sice trápil občasný kašel, ale nákaza se u ní neprokázala. 

První gorilou s s covidem nákazou byl v trojské zoo samec Richard. Pozitivní test mu vyšel koncem února, stejně jako dvojici lvů indických. 

Kromě nich se koronavirem nakazil také samec kočky krátkouché, dále se nakazilo pár tygrů malajských a samec tygra sumaterského Falco. Situace u šelem se už stabilizovala.


Autor: red
Další články
Nahoru