dnes
Pátek - zatazeno
0°C
zítra
Sobota - polojasno
0°C
pozítří
Neděle - snih
0°C
Testy mostů u stanice metra Vltavská omezí dopravu
Zatěžkávacími zkouškami prošel most u Vltavské již v prosinci. Foto: TSK Praha

Testy mostů u stanice metra Vltavská omezí dopravu

Pražané musí o tomto víkendu počítat s omezením dopravy kolem stanice metra Vltavská. Technická správa komunikací (TSK) tam provede zatěžovací zkoušky na mostu v Bubenské ulici a na mostu přes nábřeží Kapitána Jaroše. Provoz tramvají bude obousměrně přerušen v úsecích Strossmayerovo náměstí – Vltavská – Dělnická a Těšnov – Vltavská v oba dny. Pro auta bude komplikovanější doprava hlavně v podvečerních hodinách a v noci, objízdné trasy budou vyznačeny přenosným dopravním značením.

Nejprve se dnes v 19 hodin uzavře úsek na mostě v Bubenské, aby na něm TSK mohla provést statické zatěžovací zkoušky. Most je nyní podepřen. Pro řidiče začne omezení platit v sobotu vpodvečer, ukončeno by na mostě mělo být v noci ze soboty na neděli. Omezení na druhém mostě přes nábřeží Kapitána Jaroše bude pouze v neděli od 19:00 do půlnoci.

V neděli se sem doprava vrátí včetně tramvají, které by měly být v provozu již v neděli odpoledne. Most vedoucí přes nábřeží Kapitána Jaroše (a jeden jízdní pruh pod ním) bude uzavřen zítra od 19 hodin do půlnoci. Zde proběhnou statické i dynamické zatěžovací zkoušky. Objízdné trasy budou vyznačeny přenosným dopravním značením.

Dynamická zkouška začne zítra ráno. Díky ní bude možné sledovat kmitání mostní konstrukce vyvolané budičem kmitů. Na základě tvarů a frekvence konstrukce pak technici provedou statické výpočty. V podvečerních hodinách se TSK zaměří na zkoušky statické. Aby však mohla nainstalovat snímače, musí se ve 12 hodin omezit provoz v jednom jízdním pruhu pod mostem.

„Rozhodli jsme se sloučit všechny tyto práce do jednoho víkendu, abychom daný úsek nemuseli uzavírat dvakrát. Bude to kapacitně i logisticky náročné, ale pro Pražany i projíždějící to bude příjemnější,“ uvedl Adam Scheinherr (Praha Sobě), náměstek primátora a radní pro dopravu.

Objízdná trasa směrem do centra:

-          z Bubenské ulice přes ulice Veletržní – Dukelských hrdinů – nábřeží Kapitána Jaroše – Štefánikův most – nábřeží Ludvíka Svobody – Holbova – Klimentská

Objízdná trasa směrem z centra:

-          z Malé Strany přes Bubenské nábřeží – Argentinská – U Topíren – Za Viaduktem a po nábřeží Kapitána Jaroše
Sjezd do Argentinské ulice z Hlávkova mostu bude zachován. Prosíme řidiče, aby sledovali přenosné dopravní značení, které budeme v průběhu měření upřesňovat, tak jak budou jednotlivé práce hotovy. Dopravní omezení začne platit v sobotu vpodvečer a mělo by být ukončeno na mostě u metra Vltavská X021 v noci ze soboty na neděli. Omezení na druhém mostě přes nábřeží Kapitána Jaroše bude pouze v neděli v čase od sedmi hodin večer do půlnoci.


Dočasné uzavření cyklostezky v Modřanech

20. ledna 2020 v 18:36

Praha 12 a obvodní ředitelství Městské policie Praha 12 upozorňují, že ve středu 22. ledna bude pokračovat oprava na zařízení protipovodňové ochrany v ulici U Kina v Modřanech.

Praha 5: Oddělení přestupků dopravy se přestěhovalo

14. ledna 2020 ve 12:47

Oddělení přestupků dopravy Odboru dopravy ÚMČ Praha 5 je přestěhováno z původní adresy.

Další články
Nahoru