dnes
Čtvrtek - jasno
15°C
zítra
Pátek - jasno
18°C
pozítří
Sobota - skorojasno
19°C
Testy mostů u stanice metra Vltavská omezí dopravu
Zatěžkávacími zkouškami prošel most u Vltavské již v prosinci. Foto: TSK Praha

Testy mostů u stanice metra Vltavská omezí dopravu

Pražané musí o tomto víkendu počítat s omezením dopravy kolem stanice metra Vltavská. Technická správa komunikací (TSK) tam provede zatěžovací zkoušky na mostu v Bubenské ulici a na mostu přes nábřeží Kapitána Jaroše. Provoz tramvají bude obousměrně přerušen v úsecích Strossmayerovo náměstí – Vltavská – Dělnická a Těšnov – Vltavská v oba dny. Pro auta bude komplikovanější doprava hlavně v podvečerních hodinách a v noci, objízdné trasy budou vyznačeny přenosným dopravním značením.

Nejprve se dnes v 19 hodin uzavře úsek na mostě v Bubenské, aby na něm TSK mohla provést statické zatěžovací zkoušky. Most je nyní podepřen. Pro řidiče začne omezení platit v sobotu vpodvečer, ukončeno by na mostě mělo být v noci ze soboty na neděli. Omezení na druhém mostě přes nábřeží Kapitána Jaroše bude pouze v neděli od 19:00 do půlnoci.

V neděli se sem doprava vrátí včetně tramvají, které by měly být v provozu již v neděli odpoledne. Most vedoucí přes nábřeží Kapitána Jaroše (a jeden jízdní pruh pod ním) bude uzavřen zítra od 19 hodin do půlnoci. Zde proběhnou statické i dynamické zatěžovací zkoušky. Objízdné trasy budou vyznačeny přenosným dopravním značením.

Dynamická zkouška začne zítra ráno. Díky ní bude možné sledovat kmitání mostní konstrukce vyvolané budičem kmitů. Na základě tvarů a frekvence konstrukce pak technici provedou statické výpočty. V podvečerních hodinách se TSK zaměří na zkoušky statické. Aby však mohla nainstalovat snímače, musí se ve 12 hodin omezit provoz v jednom jízdním pruhu pod mostem.

„Rozhodli jsme se sloučit všechny tyto práce do jednoho víkendu, abychom daný úsek nemuseli uzavírat dvakrát. Bude to kapacitně i logisticky náročné, ale pro Pražany i projíždějící to bude příjemnější,“ uvedl Adam Scheinherr (Praha Sobě), náměstek primátora a radní pro dopravu.

Objízdná trasa směrem do centra:

-          z Bubenské ulice přes ulice Veletržní – Dukelských hrdinů – nábřeží Kapitána Jaroše – Štefánikův most – nábřeží Ludvíka Svobody – Holbova – Klimentská

Objízdná trasa směrem z centra:

-          z Malé Strany přes Bubenské nábřeží – Argentinská – U Topíren – Za Viaduktem a po nábřeží Kapitána Jaroše
Sjezd do Argentinské ulice z Hlávkova mostu bude zachován. Prosíme řidiče, aby sledovali přenosné dopravní značení, které budeme v průběhu měření upřesňovat, tak jak budou jednotlivé práce hotovy. Dopravní omezení začne platit v sobotu vpodvečer a mělo by být ukončeno na mostě u metra Vltavská X021 v noci ze soboty na neděli. Omezení na druhém mostě přes nábřeží Kapitána Jaroše bude pouze v neděli v čase od sedmi hodin večer do půlnoci.


Na letiště do 16 minut, vlak každých 10 minut. SŽDC představila železnici na letiště

Dnes ve 20:54

Cesta na letiště z Dejvic do 16 minut, ve špičce vlak každých 10 minut, přímé přestupy ze všech linek metra a příležitost k dalšímu rozvoji městské části. Takové přínosy představila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) občanům Prahy 6 v Hotelu DAP v rámci veřejné besedy k projektu Modernizace...

Cvičení jednotek Sborů dobrovolných hasičů omezí parkování v Praze 11

Dnes v 07:18

V neděli 24. března od 9 hodin do 18 hodin proběhne v ulici U Chodovského hřbitova v objektu bývalého hotelu Opatov v Praze 11 taktické cvičení jednotek Sborů dobrovolných hasičů hl. m. Prahy. Od 7:30 bude v daném místě větší pohyb vozidel z důvodu přípravy...

Praha 2: Omezení parkování v modré zóně

Včera v 08:44

Z důvodu rekonstrukce tramvajové tratě ve Vinohradské ulici budou do 12. července vypnuty v rezidentních modrých zónách virtuální parkovací hodiny v těchto ulicích: Polská, Na Smetance, Mánesova, Anny Letenské, Balbínova, Italská, Římská, Blanická, Budečská, Třebízského, Sázavská, Slezská,...

Parkovací zóny v Praze 13? Odpoví průzkum mínění obyvatel

17. března 2019 v 06:28

V období od 18. března do 30. dubna bude v Praze 13 probíhat průzkum, jak obyvatelé pohlížejí na případné zavedení parkovacích zón.

Uzavření Bubenečského tunelu na víkend

15. března 2019 ve 14:53

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude Bubenečský tunel od soboty 16. března od 23 hodin do neděle 17. března do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru