dnes
Čtvrtek - jasno
22°C
zítra
Pátek - oblacno
23°C
pozítří
Sobota - bourky
23°C
Testy mostů u stanice metra Vltavská omezí dopravu
Zatěžkávacími zkouškami prošel most u Vltavské již v prosinci. Foto: TSK Praha

Testy mostů u stanice metra Vltavská omezí dopravu

Pražané musí o tomto víkendu počítat s omezením dopravy kolem stanice metra Vltavská. Technická správa komunikací (TSK) tam provede zatěžovací zkoušky na mostu v Bubenské ulici a na mostu přes nábřeží Kapitána Jaroše. Provoz tramvají bude obousměrně přerušen v úsecích Strossmayerovo náměstí – Vltavská – Dělnická a Těšnov – Vltavská v oba dny. Pro auta bude komplikovanější doprava hlavně v podvečerních hodinách a v noci, objízdné trasy budou vyznačeny přenosným dopravním značením.

Nejprve se dnes v 19 hodin uzavře úsek na mostě v Bubenské, aby na něm TSK mohla provést statické zatěžovací zkoušky. Most je nyní podepřen. Pro řidiče začne omezení platit v sobotu vpodvečer, ukončeno by na mostě mělo být v noci ze soboty na neděli. Omezení na druhém mostě přes nábřeží Kapitána Jaroše bude pouze v neděli od 19:00 do půlnoci.

V neděli se sem doprava vrátí včetně tramvají, které by měly být v provozu již v neděli odpoledne. Most vedoucí přes nábřeží Kapitána Jaroše (a jeden jízdní pruh pod ním) bude uzavřen zítra od 19 hodin do půlnoci. Zde proběhnou statické i dynamické zatěžovací zkoušky. Objízdné trasy budou vyznačeny přenosným dopravním značením.

Dynamická zkouška začne zítra ráno. Díky ní bude možné sledovat kmitání mostní konstrukce vyvolané budičem kmitů. Na základě tvarů a frekvence konstrukce pak technici provedou statické výpočty. V podvečerních hodinách se TSK zaměří na zkoušky statické. Aby však mohla nainstalovat snímače, musí se ve 12 hodin omezit provoz v jednom jízdním pruhu pod mostem.

„Rozhodli jsme se sloučit všechny tyto práce do jednoho víkendu, abychom daný úsek nemuseli uzavírat dvakrát. Bude to kapacitně i logisticky náročné, ale pro Pražany i projíždějící to bude příjemnější,“ uvedl Adam Scheinherr (Praha Sobě), náměstek primátora a radní pro dopravu.

Objízdná trasa směrem do centra:

-          z Bubenské ulice přes ulice Veletržní – Dukelských hrdinů – nábřeží Kapitána Jaroše – Štefánikův most – nábřeží Ludvíka Svobody – Holbova – Klimentská

Objízdná trasa směrem z centra:

-          z Malé Strany přes Bubenské nábřeží – Argentinská – U Topíren – Za Viaduktem a po nábřeží Kapitána Jaroše
Sjezd do Argentinské ulice z Hlávkova mostu bude zachován. Prosíme řidiče, aby sledovali přenosné dopravní značení, které budeme v průběhu měření upřesňovat, tak jak budou jednotlivé práce hotovy. Dopravní omezení začne platit v sobotu vpodvečer a mělo by být ukončeno na mostě u metra Vltavská X021 v noci ze soboty na neděli. Omezení na druhém mostě přes nábřeží Kapitána Jaroše bude pouze v neděli v čase od sedmi hodin večer do půlnoci.


Zastávka Brumlovka je dočasně přemístěna

20. srpna 2019 ve 13:08

Z důvodu opravy zastávky je od pondělí 19. srpna do odvolání – přibližně 1 měsíc k dočasnému přemístění zastávky Brumlovka pro linky číslo 118, 124, 170, 905, 910, 956 a BB1.

Linka 108 do dalších školek a škol v Praze 6

19. srpna 2019 v 07:53

Od 1. září dojde ke změně trasy autobusové linky 108 a zlepší se tak dopravní obslužnost Bubenče. Cíl linky zůstane stejný – Sídliště na Dědině, ale v úseku mezi zastávkami Zelená a Sibiřské náměstí pojede jinou trasou, kde lépe obslouží školy a školky na území šesté městské části...

V Praze 6 začne podzimní úklid již v srpnu

18. srpna 2019 v 07:48

Technická správa komunikací bude v Praze 6 provádět od 26. srpna do 25. října komplexní úklid vozovek, vždy od 8 do 15 hodin.

Uzavírky na Petrohradské ulici

14. srpna 2019 ve 20:37

V rámci pokračující obnovy vodovodních řadů bude od 15. do 25. srpna zavedeno dopravní opatření na Petrohradské ulici.

Omezení dopravy v souvislosti s koncertem skupiny Metallica na Letišti Letňany

14. srpna 2019 v 07:37

V neděli 18. srpna se na Letišti Letňany koná koncert americké hudební skupiny Metallica. Vzhledem k velkému počtu očekávaných návštěvníků budou v okolí letiště platit dopravní opatření. 

Další články
Nahoru