Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu bez rezervace a front

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez většího čekání. 

Testovací centrum ve FYZIOklinice je v pořadí deváté odběrové místo v Praze 11. Pouze v této městské části žije kolem 77,5 tisíce obyvatel, v oblasti působí stovky firem s dalšími tisíci pracovníků a poptávka je vzhledem k vládním nařízením obrovská.

„Myšlenku na zřízení testovacího centra v prostorách kliniky nám vnukli sami naši klienti. Jak jednotlivci, tak majitelé firem nebo živnostníci se na tuto možnost často ptali. Jednak kvůli blížící se povinnosti pravidelně testovat zaměstnance firem všech velikostí, tak později i v reakci na přetížená centra v lokalitě, kde se s narůstající povinností pro širší skupiny obyvatel tvořily dlouhé fronty,“ uvedl ředitel FYZIOkliniky Zdeněk Bílek.

V ulici Machkova 1642/2 na Chodově se mohou lidé nechat testovat antigenními rychlotesty, které jsou pro české pojištence jednou za tři dny zdarma. Další možností je odběr PCR testů. „Už z prvních dní provozu vidíme, že spoluobčané mají zájem jak o testy odběrem ze slin, tak výtěrem z nosu. Proto nabízíme všechny varianty odběru vzorků,“ doplnil ředitel FYZIOkliniky, kde testování provádí zdravotničtí pracovníci v čele se zdravotními sestrami.

Nové testovací centrum je otevřeno každý den od 8 do 17 hodin včetně víkendů a svátků. K návštěvě není třeba žádná on-line registrace, každý nově příchozí zde stráví maximálně pár minut.

„Namísto zdlouhavé procedury se zápisy do státního registru využíváme k administraci vlastní námi vyvinutou aplikaci, která šetří čas zdravotníkům i testovaným. Jsme schopní flexibilně navyšovat kapacitu zdravotníků z řad naší kliniky, testovat více lidí najednou a zvládnout i 180 odběrů za hodinu. Díky tomu se u nás ani v nejvíc exponovaných časech ráno, v poledne a večer fronty netvoří. Každý testovaný ihned po testu dostane SMSku a e-mail s odkazem na výsledek svého testu nebo si jej může s sebou odnést na papíře česky i anglicky,“ popsal Bílek.


Na Poliklinice Prahy 7 se otevírá očkovací centrum

Dnes ve 20:52

Ve zdravotnickém zařízení sedmé městské části Poliklinice Prahy 7 vzniklo nové očkovací centrum. V případě dostatku vakcín je připraveno fungovat každý všední den, naočkovat se zde může až 100 zájemců denně. 

Praha se v očkování zaměřuje i na cizince. Informace ke koronaviru nabízí v pěti jazycích

Dnes ve 12:00

S rozšířením očkování pro stále větší část populace vylepšilo hlavní město i web ockovani.praha.eu, který nově odkazuje na informace o očkování celkem v pěti jazycích, konkrétně v češtině, angličtině, ruštině, vietnamštině a ukrajinštině. Důvodem je mimo jiné početná minorita cizinců, která...

Základní školy v Praze 7 přechází na PCR testování

Dnes v 08:06

Všechny základní školy zřizované městskou částí Praha 7 přechází od pondělí 17. května na PCR testování žáků. Sedmá městská část bude využívat systém průkazných, šetrných a spolehlivých testů ze slin, které budou vyhodnocovány metodou PCR poolingu. 

Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

7. května 2021 ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru