dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Pražský život

Těšte se do spalovny! Čekají vás exkurze, kapely, býk, Hummer a další lákadla

Již tuto sobotu se uskuteční tradiční den otevřených dveří v malešické spalovně, který loni navštívily tři tisíce Pražanů. Zájemce čeká prohlídka zařízení, které ročně zpracuje statisíce tun komunálního odpadu a také bohatý doprovodný program. Vystavena bude i veškerá technika ke svozu odpadu a údržbě silnic v metropoli. 

Areál ZEVO Malešice (spalovna)

Průmyslová ulice, Praha 10. Ze stanice Depo Hostivař bude jezdit bezplatný autobus a autobusy MHD číslo 181 a 183 (výstup na zastávce Spalovna Malešice).

Oficiální zahájení Dne otevřených dveří Pražských služeb v Zařízení na energetické využití odpadu (ZEVO Malešice) v Průmyslové ulici začíná v sobotu 20. dubna v 10.30 hodin.

Každých patnáct minut bude probíhat prohlídka spalovny. "Zařízení na energetické využití odpadu patří k nejmodernějším v Evropě. Ekologicky zpracovává ročně asi 297 tisíc tun komunálního odpadu. Z něj vyrábí teplo a světlo pro 20 tisíc domácností v Praze,“ přibližuje fungování unikátní technologie mluvčí společnosti Pražské služby Julián Záhorovský.

Kromě exkurze zařízením je připraven bohatý doprovodný program pro malé i velké. Tím provede herec Jiří Mádl. Vystavena bude i veškerá technika, kterou Pražské služby využívají ke svozu odpadu, úklidu a údržbě komunikací. „Samozřejmě tu bude možnost se do ní posadit,“ slibuje Julián Záhorovský.

Buginy a velký Hummer 

Pro nejmenší děti budou připraveny skákací hrady a skluzavky, trampolína, malování na obličej a následné foto ihned, tvarování balónků, poníci, mašinka, trampolíny.

Pro větší děti a dospělé zde bude elektrický býk, off roadový polygon, kde jsou dvoukolky, čtyřkolky, šestikolky, ale také dětská autoškola, elektrická vozítka, buginy a velký Hummer.

Na pódiu se vystřídá řada hudebníků. V 10:40 bude koncert Sabrage, ve 13 a 14 hodin Maxim turbulenc, ve 13:30 a 14:30 vystoupí Debbie a v 15:10 Eddie Stoilow.

Dále čeká příchozí exhibice na U-rampě (začátek 10.40 a 11.55), Freestyle exhibice na kole – Martin Šimůnek (začátek 14.50).


Autor: Mojmír Kadeřábek
Další články
Nahoru