dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Těšili jste se na slibované vánoční trhy na Palackého náměstí? Smůla, žádné nebudou
Vánoční trhy na Palačáku letos nebudou. Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Těšili jste se na slibované vánoční trhy na Palackého náměstí? Smůla, žádné nebudou

Skromné vánoční trhy na Palackého náměstí si mnoho lidí oblíbilo pro nabízený sortiment a také jako strategicky postavenou zastávku na svařák při cestě na tramvaj či metro. Zatímco předloni se konaly, loni osiřely. Letos byl jejich comeback ohlášen na středu 27. listopadu. Zatím však nezačala ani stavba stánků. Podle zjištění serveru Pražský patriot letos ani nezačne.

Vánoční trhy na Palackého náměstí měly začít tuto středu. Ještě v pátek ráno o tom informovaly oficiální webové stránky Českých vánočních trhů, pod které spadají trhy na náměstí Míru, náměstí Republiky a Tylově a Palackého náměstí. Stránky dokonce zobrazují mapu lokality a plánek tržiště. Počítalo se s dvaceti stánky.

Na náměstí je však klid. Kdo se těšil, že otevře svařákovou sezónu zrovna tady, musí si hledat jiné místo. „Trhy na Palackého náměstí letos nebudou, je tam hydepark,“ odpověděla na telefonický dotaz společnost, která pronajímá stánky na Českých vánočních trzích. Trhům na Tylově náměstí, které mají začít v pondělí 2. prosince, prý zrušení nehrozí.

Paradoxem je fakt, že na radnici Prahy 2 o vánočních trzích na „Palačáku“ nemají ani tušení. „Náš odbor dopravy na trhy na Palackého náměstí zábor nevyřizoval ani nemáme informaci, že by tam trhy být letos měly,“ uvedla Lenka Prokopová z Kanceláře starostky a vnějších vztahů Prahy 2.

„Městská část pořádá vánoční trhy na dvou místech – na náměstí Míru a na Tylově náměstí," dodala.


Další články
Nahoru