dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Pražské krimi

Teroristický útok v Praze, 178 mrtvých. Poplašné zprávy straší uživatele sociálních sítí

Zejména na sociálních sítích se v posledních měsících objevují zprávy o nebezpečích teroristických útoků v tuzemských nákupních střediscích. Tyto poplašné informace vyvolávají v mnohých lidech obavu, obracejí se na policii.

V těchto zprávách jsou popisovány různě modifikované příběhy. Například, že občan najde peněženku s penězi, vyhledá jejího majitele, kterým je vyznavač islámského náboženství, a peněženku mu vrátí. 

Majitel peněženky mu v rámci poděkování sdělí, aby po určitý časový úsek nechodil na určitá místa, například do konkrétního obchodního domu, či aby nejezdil konkrétní linkou metra.

Před týdnem se na Facebooku objevila poplašná zpráva o teroristickém útoku v Praze. Po prokliknutí titulku došlo automatickému rozšíření fámy, protože na cílové stránce byl pouze škodlivý kód, který automaticky přidal komentář „Co se děje?" a hlavně v něm zmínil přátele zvědavého uživatele. Tím se fáma dostala k mnoha dalším uživatelům.

„Spoluobčany můžeme ubezpečit o tom, že o šíření těchto zpráv Policie České republiky ví a zabývá se jimi. A to jak na úrovni krajských ředitelství, tak v rámci sekce terorismu a extremismu Národní centrály proti organizovanému zločinu,“ uvedla Ivana Nguyenová, mluvčí policejního prezídia.

Policie podle ní v tuto chvíli nemá žádné informace, které by nasvědčovaly tomu, že v České republice hrozí nebezpečí teroristického útoku. „Přesto jsou neustále platná preventivní opatření, která spočívají ve zvýšené hlídkové činnosti a dohledu především v místech, kde se shromažďuje více osob a na letištích s mezinárodním provozem,“ dodala.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru