Dnes Neděle - prehanky-dest 17°C
Zítra Pondělí - polojasno 17°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Termínů ke zkouškám na řidičské oprávnění je dostatek

V minulosti kritizovaná situace v činnosti pražských zkušebních komisařů při přidělování nedostatečného počtu termínů ke zkouškám žadatelů o řidičské oprávnění se rapidně mění k lepšímu. Momentálně není výjimkou, že se ani plně nevyužijí všechny vypsané termíny pro autoškoly k přihlášení žadatelů ke zkouškám.

Jen zkoušek na udělení řidičského oprávnění se tak za prvních 8 měsíců tohoto roku uskutečnilo 8168. A v plánu je navíc i vznik aplikace s automatizovaným systémem vypisování a přidělování termínů zkoušek žadatelů o řidičské oprávnění.

V průběhu letošního roku byla přijata řada drobných opatření, v jejichž důsledku nastal zlom a situace vrátila do přijatelného stavu, který panoval ještě před vypuknutím pandemie covid-19.

V současné době se tak stává, že ani nejsou vyčerpány všechny vypsané termíny k vykonání zkoušek žadatelů o řidičská oprávnění ze strany autoškol. To ovšem neznamená, že se i nyní vždy dostane na všechny žadatele. V takových případech je ale příčinou časová nepřizpůsobivost autoškol či samotných žadatelů.

S přihlédnutím ke snížení počtu zkušebních komisařů s ukončeným základním školením zkušebního komisaře je tak počet vypsaných termínů ke zkouškám žadatelů o řidičské oprávnění za prvních osm měsíců roku 2022 srovnatelný s plně funkčním stavem před vypuknutím pandemie covid-19, jež zcela zásadním způsobem a na delší dobu dopředu negativně ovlivnila celkovou situaci ve vyřizování žádostí o vykonání zkoušek.

Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

Včera v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru