Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Termínů ke zkouškám na řidičské oprávnění je dostatek

V minulosti kritizovaná situace v činnosti pražských zkušebních komisařů při přidělování nedostatečného počtu termínů ke zkouškám žadatelů o řidičské oprávnění se rapidně mění k lepšímu. Momentálně není výjimkou, že se ani plně nevyužijí všechny vypsané termíny pro autoškoly k přihlášení žadatelů ke zkouškám.

Jen zkoušek na udělení řidičského oprávnění se tak za prvních 8 měsíců tohoto roku uskutečnilo 8168. A v plánu je navíc i vznik aplikace s automatizovaným systémem vypisování a přidělování termínů zkoušek žadatelů o řidičské oprávnění.

V průběhu letošního roku byla přijata řada drobných opatření, v jejichž důsledku nastal zlom a situace vrátila do přijatelného stavu, který panoval ještě před vypuknutím pandemie covid-19.

V současné době se tak stává, že ani nejsou vyčerpány všechny vypsané termíny k vykonání zkoušek žadatelů o řidičská oprávnění ze strany autoškol. To ovšem neznamená, že se i nyní vždy dostane na všechny žadatele. V takových případech je ale příčinou časová nepřizpůsobivost autoškol či samotných žadatelů.

S přihlédnutím ke snížení počtu zkušebních komisařů s ukončeným základním školením zkušebního komisaře je tak počet vypsaných termínů ke zkouškám žadatelů o řidičské oprávnění za prvních osm měsíců roku 2022 srovnatelný s plně funkčním stavem před vypuknutím pandemie covid-19, jež zcela zásadním způsobem a na delší dobu dopředu negativně ovlivnila celkovou situaci ve vyřizování žádostí o vykonání zkoušek.

Autor: TZ, red

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

Včera v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

6. února 2023 v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Praha 7 opravuje školní střechy

5. února 2023 v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

4. února 2023 v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Další články
Nahoru