Dnes Sobota - skorojasno 28°C
Zítra Neděle - skorojasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Termínů ke zkouškám na řidičské oprávnění je dostatek

V minulosti kritizovaná situace v činnosti pražských zkušebních komisařů při přidělování nedostatečného počtu termínů ke zkouškám žadatelů o řidičské oprávnění se rapidně mění k lepšímu. Momentálně není výjimkou, že se ani plně nevyužijí všechny vypsané termíny pro autoškoly k přihlášení žadatelů ke zkouškám.

Jen zkoušek na udělení řidičského oprávnění se tak za prvních 8 měsíců tohoto roku uskutečnilo 8168. A v plánu je navíc i vznik aplikace s automatizovaným systémem vypisování a přidělování termínů zkoušek žadatelů o řidičské oprávnění.

V průběhu letošního roku byla přijata řada drobných opatření, v jejichž důsledku nastal zlom a situace vrátila do přijatelného stavu, který panoval ještě před vypuknutím pandemie covid-19.

V současné době se tak stává, že ani nejsou vyčerpány všechny vypsané termíny k vykonání zkoušek žadatelů o řidičská oprávnění ze strany autoškol. To ovšem neznamená, že se i nyní vždy dostane na všechny žadatele. V takových případech je ale příčinou časová nepřizpůsobivost autoškol či samotných žadatelů.

S přihlédnutím ke snížení počtu zkušebních komisařů s ukončeným základním školením zkušebního komisaře je tak počet vypsaných termínů ke zkouškám žadatelů o řidičské oprávnění za prvních osm měsíců roku 2022 srovnatelný s plně funkčním stavem před vypuknutím pandemie covid-19, jež zcela zásadním způsobem a na delší dobu dopředu negativně ovlivnila celkovou situaci ve vyřizování žádostí o vykonání zkoušek.

Autor: TZ, red
Další články
Nahoru