Dnes Pátek - snih -1°C
Zítra Sobota - snih -1°C
Pátek 1. 12. 2023
Svátek má Iva
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Termínů ke zkouškám na řidičské oprávnění je dostatek

V minulosti kritizovaná situace v činnosti pražských zkušebních komisařů při přidělování nedostatečného počtu termínů ke zkouškám žadatelů o řidičské oprávnění se rapidně mění k lepšímu. Momentálně není výjimkou, že se ani plně nevyužijí všechny vypsané termíny pro autoškoly k přihlášení žadatelů ke zkouškám.

Jen zkoušek na udělení řidičského oprávnění se tak za prvních 8 měsíců tohoto roku uskutečnilo 8168. A v plánu je navíc i vznik aplikace s automatizovaným systémem vypisování a přidělování termínů zkoušek žadatelů o řidičské oprávnění.

V průběhu letošního roku byla přijata řada drobných opatření, v jejichž důsledku nastal zlom a situace vrátila do přijatelného stavu, který panoval ještě před vypuknutím pandemie covid-19.

V současné době se tak stává, že ani nejsou vyčerpány všechny vypsané termíny k vykonání zkoušek žadatelů o řidičská oprávnění ze strany autoškol. To ovšem neznamená, že se i nyní vždy dostane na všechny žadatele. V takových případech je ale příčinou časová nepřizpůsobivost autoškol či samotných žadatelů.

S přihlédnutím ke snížení počtu zkušebních komisařů s ukončeným základním školením zkušebního komisaře je tak počet vypsaných termínů ke zkouškám žadatelů o řidičské oprávnění za prvních osm měsíců roku 2022 srovnatelný s plně funkčním stavem před vypuknutím pandemie covid-19, jež zcela zásadním způsobem a na delší dobu dopředu negativně ovlivnila celkovou situaci ve vyřizování žádostí o vykonání zkoušek.

Autor: TZ, red

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

Včera ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

Včera v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

Včera v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

Včera v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Praha podpoří Dětské centrum Paprsek, zvýší příspěvek pro budoucí pěstouny

29. listopadu 2023 ve 13:04

Hlavní město navýší příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Centrum získá pro budoucí pěstounské rodiče celkovou částku 248 400 korun. Příspěvek má sloužit pěstounským párům, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny. Navýšení příspěvku v pondělí schválili pražští...

Další články
Nahoru