Dnes Středa - jasno 32°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Terminál Smíchov získal kladné stanovisko EIA
Plánovaná podoba smíchovského terminálu. Vizualizace: IPR Praha

Terminál Smíchov získal kladné stanovisko EIA

Dopravní terminál, který plánuje postavit hlavní město na smíchovském nádraží, získal kladné stanovisko v posouzení vlivu záměru na životní prostředí (EIA). ČTK to zjistila z databáze EIA. Podle odboru ochrany prostředí pražského magistrátu, který stanovisko vydal, stavba významně neohrozí životní prostředí. Terminál má zlepšit přestup mezi metrem, tramvajemi, vlaky a příměstskými spoji a bude v něm i P+R záchytné parkoviště pro asi 1000 aut.

„Z provedených posouzení v dokumentaci EIA vyplývá, že realizace záměru nebude představovat významné zhoršení životního prostředí a že předmětný záměr z hlediska vlivů na jednotlivé složky životního prostředí bude akceptovatelný," stojí ve zveřejněném stanovisku.

Úřad zároveň stanovil projektu podmínky, které zahrnují například dořešení využívání srážkových vod k zalévání zeleně, omezení škodlivých emisí při stavbě nebo výměnu asfaltu na okolních silnicích za protihlukový.

Vypracování projektu terminálu má podle dřívějších informací magistrátu stát 141,6 milionu korun, připravuje jej sdružení společností Metroprojekt, Sudop EU, Sudop Praha a ateliér A69 architekti. Samotná stavba vyjde na několik miliard korun a hotová by mohla být v roce 2026.

Projekt počítá s tím, že se na střechu nádraží přesune autobusový terminál, který je nyní Na Knížecí. Kromě P+R parkoviště je v plánu také nová lávka přes železnici, která má spojit Smíchov, Radlice a novou čtvrť Smíchov City, vznikající v areálu bývalého nákladového nádraží směrem k Andělu. Správa železnic také připravuje kompletní modernizaci nádraží, nedávno k ní získala pravomocné územní rozhodnutí.

Předchozí vláda Andreje Babiše (ANO) v minulosti plánovala, že by se do přeměněného areálu nádraží mohly přesunout sídla Správy železnic, Ředitelství silnic a dálnic, ministerstva dopravy a Českých drah. Současné vedení ministerstva dopravy se zatím k tomuto projektu nevyjádřilo.

 


Autor: ČTK

Petržílkova je dočasně uzavřena

11. srpna 2022 v 09:07

V rámci probíhající rekonstrukce lávky Petržílkova je celá ulice do 23. srpna uzavřena. Objízdná trasa vede ulicí V Hůrkách.

Vodítkem přivázal fenku k sedačce auta

28. července 2022 v 09:26

Když procházel mladý pár ulicí po Dvořákově nábřeží, všiml si na zadním platě kufru ležícího psa. Auto stálo na přímém slunci, venkovní teplota se blížila k 30 stupňům, všechna okna byla zavřená, proto zhruba po 15 minutách muž kontaktoval tísňovou linku...

Rekonstrukce křižovatky Poděbradská – Průmyslová – Kbelská začne 1. srpna

28. července 2022 v 07:04

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 1. srpna rozsáhlou rekonstrukci křižovatky Poděbradská – Průmyslová – Kbelská, díky které dojde ke zvýšení kapacity a bezpečnosti chodců i dopravy.

Na další části Strakonické vznikne nový jízdní pruh pro hromadnou dopravu a IZS

25. července 2022 v 10:14

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve středu 27. července další etapu rozšíření Strakonické v úseku od nadjezdu mimoúrovňové křižovatky Mezichuchelské ulice po autobusovou zastávku Malá Chuchle.

Další články
Nahoru