dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Terazky buďem primátorkou! Hudeček z Olomouce je minulostí, do čela Prahy míří Krnáčová z Bratislavy
Kandidátka na primátorku Adriana Krnáčová. Foto: archiv ANO

Terazky buďem primátorkou! Hudeček z Olomouce je minulostí, do čela Prahy míří Krnáčová z Bratislavy

Hnutí ANO bude mít v jedenáctičlenné pražské radě pět míst a obsadí post primátora. Kandidátkou na primátorku je jednička ANO Adriana Krnáčová. ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) budou mít po třech radních. Resorty si strany zatím nerozdělily. Po společném jednání to novinářům řekli zástupci ANO, ČSSD a Trojkoalice.

O programovém prohlášení budou ještě jednat zastupitelské kluby všech tří stran. Vyjednávací týmy se sejdou znovu ve čtvrtek. Volby v Praze vyhrálo hnutí ANO, druhá skončila TOP 09 a třetí Trojkoalice. Do zastupitelstva se dostaly ještě ČSSD, ODS, KSČM a Česká pirátská strana.

Anketa

Jste spokojeni s tím, jak dopadly volby do pražského zastupitelstva?

29.3%
(29.3%)
70.7%
(70.7%)
Pražská TOP 09, která skončila ve volbách druhá, nabídla ČSSD post primátora. Chce sestavit koalici bez vítězného hnutí ANO. ČTK to dnes řekl vyjednavač TOP 09 Jiří Nouza. Nabídka zazněla v pondělí, uvedl bez dalšího komentáře.

K získání většiny by TOP 09 potřebovala další dva partnery, v úvahu by přicházela Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) nebo ODS s případnou podporou Pirátů. ČSSD však tvrdí, že ctí vítěze voleb, tedy hnutí ANO. Podobně se vyjádřila i Trojkoalice. ODS s postem primátora pro ČSSD nesouhlasí.

Čo je Čechom zlatá Praha to Slovákom Bratislava


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru