Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 1°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Tento týden můžete plánovat podobu Trojmezí

Odborný tým Institutu plánování a rozvoje v současnosti aktivně mapuje cenné přírodní hodnoty území a způsoby, jak jej využívají jeho návštěvníci.

V současnosti vrcholí příprava podkladů pro zpracovatele krajinářské studie z architektonické kanceláře Gogolák + Grasse. V území se pohybují přírodovědci i sociologové, pomyslné oči a uši architektů. Pozorují a naslouchají přírodě i lidem, aby pro zpracovatele o Trojmezí získali co nejlepší podklady.

Jak naznačuje Ondřej Boháč z Institutu plánování a rozvoje, budou pracovat v unikátním prostředí: „Na rozdíl od městských brownfieldů, což jsou opuštěné nádražní či produkční areály, je Trojmezí post zemědělská krajina zaklíněná do moderního města. To v Evropě nemá moc obdob a je to proto pro tento projekt velká výzva.”

V týdnu od 13. do 19. června se můžete do mapování hodnot území zapojit i vy. Na několika místech bude otevřen plánovací stan.

Ve středu 15. a v neděli 19. června s námi pak můžete také vyrazit na komentované procházky do nitra Trojmezí. Ve středu vyrazíte s odborníky kolem meandrů Botiče a v neděli prozkoumáte ve zplaněném sadu ukázky městské divočiny. Spolu s průvodcem Michaelem Pondělíčkem si mimo jiné prohlédnete „okolí tohoto originálního přírodního území meandrů Botiče a udržované hospodářské krajiny, kde je prostor jak na pastvu a senoseč, tak pro zajímavé rostliny, ptáky a hmyz v krajině na okraji města.”

Nemůžete, nestíháte, máte alergii?
Do plánování budoucí podoby Trojmezí se lze zapojit i online na webu www.iprpraha.cz/trojmezi. Také zde lze do 26. června vytvořit vlastní pocitovou mapu a říci nám, jak vnímáte současnou podobu Trojmezí a jakou byste si ji do budoucna představovali.


Autor: Alo

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

Dnes v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

Včera v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

7. prosince 2023 v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Další články
Nahoru