Dnes Úterý - jasno 10°C
Zítra Středa - polojasno 8°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Tento týden můžete plánovat podobu Trojmezí

Odborný tým Institutu plánování a rozvoje v současnosti aktivně mapuje cenné přírodní hodnoty území a způsoby, jak jej využívají jeho návštěvníci.

V současnosti vrcholí příprava podkladů pro zpracovatele krajinářské studie z architektonické kanceláře Gogolák + Grasse. V území se pohybují přírodovědci i sociologové, pomyslné oči a uši architektů. Pozorují a naslouchají přírodě i lidem, aby pro zpracovatele o Trojmezí získali co nejlepší podklady.

Jak naznačuje Ondřej Boháč z Institutu plánování a rozvoje, budou pracovat v unikátním prostředí: „Na rozdíl od městských brownfieldů, což jsou opuštěné nádražní či produkční areály, je Trojmezí post zemědělská krajina zaklíněná do moderního města. To v Evropě nemá moc obdob a je to proto pro tento projekt velká výzva.”

V týdnu od 13. do 19. června se můžete do mapování hodnot území zapojit i vy. Na několika místech bude otevřen plánovací stan.

Ve středu 15. a v neděli 19. června s námi pak můžete také vyrazit na komentované procházky do nitra Trojmezí. Ve středu vyrazíte s odborníky kolem meandrů Botiče a v neděli prozkoumáte ve zplaněném sadu ukázky městské divočiny. Spolu s průvodcem Michaelem Pondělíčkem si mimo jiné prohlédnete „okolí tohoto originálního přírodního území meandrů Botiče a udržované hospodářské krajiny, kde je prostor jak na pastvu a senoseč, tak pro zajímavé rostliny, ptáky a hmyz v krajině na okraji města.”

Nemůžete, nestíháte, máte alergii?
Do plánování budoucí podoby Trojmezí se lze zapojit i online na webu www.iprpraha.cz/trojmezi. Také zde lze do 26. června vytvořit vlastní pocitovou mapu a říci nám, jak vnímáte současnou podobu Trojmezí a jakou byste si ji do budoucna představovali.


Autor: Alo

Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

Dnes v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Praha 1 zve na trhy, budou sýry

Dnes v 16:05

Na Malostranském náměstí se ve čtvrtek 6. října opět konají trhy. Kromě běžné nabídky můžete nakoupit francouzské sýry, které už nějakou dobu na trzích schází, ale také vína, zavařeniny a další lahůdky.

Semínkovna oslaví narozeniny, už sedm let učí Čechy semenařit

Dnes v 09:44

Iniciativa Semínkovna slaví. Už sedmým rokem si Češi mohou vyměňovat semínka v rámci semínkových knihoven neboli Semínkoven. Letošní rok je pro iniciativu v mnoha ohledech zlomový. Zájemci najdou semínkovnu již na více než 200 místech v České republice, a několik jich je také na...

Praha 6: Nejlepší učitelé převzali ocenění

Včera v 16:22

Radnice Prahy 6 pravidelně oceňuje nejlepší učitele ve svých základních školách. Titul Vynikající učitel převzali pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo...

Opatření pro pražské domácnosti ohrožené inflací

Včera v 08:30

Balíček pomoci Pražanům, kteří jsou nejvíce ohroženi chudobou či ztrátou bydlení, je připraven. Informoval o tom pražský magistrát.

Anketa a vycházky. Zapojte se do tvorby budoucí podoby Trojmezí

Včera v 07:11

Od 3. do 13. října mohou zájemci navštívit informační a participační kontejner, kde se dozví všechny důležité informace o návrhu podoby území tzv. Trojmezí. Zároveň se bude moci zapojit do jeho finální podoby prostřednictvím ankety, která bude připravena on-line i v papírové verzi a k dispozici na...

Dobročinný bazar v kapli sv. Václava

2. října 2022 v 09:03

V kapli sv. Václava ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze 4 proběhne od čtvrtka 6. října do soboty 8. října Dobročinný bazar, kde si můžete nakoupit něco slušivého, potřebného nebo hezkého.

Hasičský bál v Malostranské besedě

2. října 2022 v 07:08

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 pořádá v sobotu 8. října v Malostranské besedě již desátý Hasičský bál.

Praha 14: Retro Party na Plechárně

30. září 2022 v 10:08

Přijďte si v pátek 7. října zatančit na Plechárnu, začíná se ve 14 hodin.

Praha 2 podporuje recyklaci starých telefonů

30. září 2022 v 09:56

Radnice Prahy 2 se zapojuje do podzimní kampaně neziskového projektu REMOBIL s názvem 100 gramů pro přírodu. Staré a nepotřebné mobilní telefony budou moci občané od 3. do 21. října odevzdat jak v prostorách úřadu městské části, tak i v místní knihovně na Vinohradské...

Dobrobazar: Darujte druhý život nevyužitým věcem

30. září 2022 v 07:29

Výtěžek z prodeje podpoří komunitní život Dolních Měcholup a okolí, akce se koná 8. října.

Zbraslav ožije festivalem ZbrasLOVE

30. září 2022 v 07:17

Široké spektrum kulturních, kreativních a komunitních programů čeká již tento pátek 30. září na všechny obyvatele a návštěvníky pražské Zbraslavi, kde se vůbec poprvé uskuteční pouliční festival ZbrasLOVE. 

Další články
Nahoru