dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Tento předvolební tah nevychází: Vedení města spustilo s velkou slávou portál Dotazy radním, lidé o komunikaci s politiky nemají zájem
Vstup do historické budovy magistrátu, ve které se schází pražští radní. Foto: archiv

Tento předvolební tah nevychází: Vedení města spustilo s velkou slávou portál Dotazy radním, lidé o komunikaci s politiky nemají zájem

Když vedení Prahy z TOP 09 spustilo v druhé polovině května on-line portál Dotazy radním, slibovalo si od této předvolební akce „překlenutí prohlubující se propasti mezi občany a politiky“. „Pro občany je to i zpráva o zájmu jednotlivých radních ke komunikaci s veřejností,“ pochlubil se magistrát. Ale hodlá veřejnost radním jejich předvolební zájem o komunikaci oplácet stejnou mincí? Pokud by se to měřilo frekvencí dotazů na novém portálu, tak ne. Ačkoli magistrát poutá aplikaci na homepage svého webu, dotazů je tu poskrovnu.

Například primátorovi Tomáši Hudečkovi položili lidé celkem pouze 16 dotazů, některé jsou však z minulého roku, letos v červnu se lidé zeptali jen čtyřikrát.

Čekali byste, že dotazy budou takzvaně „na tělo“? Nepříjemné dotazy zde nehledejte, v některých případech jsou to spíše „nahrávky na smeč“. Jeden z dotazů například směřuje na opozicí kritizovanou kampaň s názvem Víte, že… Ta zaplavila ulice Prahy a vynáší do nebes úspěchy současných radních.

„Kampaň Víte, že… byla od samého počátku koncipována jako informačně-osvětová. Jejím cílem má tedy především být jak prezentace konkrétních výsledků práce současné Rady hl. m. Prahy, tak šíření a zvyšování všeobecného povědomí Pražanů o nově zavedených změnách k lepším,“ odpovídá primátor Hudeček na dotaz, zda je správné, že je kampaň placena z rozpočtu města.

Pane primátore, budete nadále tak odhodlaný?

„Prosím o sdělení, zda o okamžité zastavení celoměstsky významných změn budete i nadále usilovat se stejným odhodláním jako doposud,“ píše primátorovi Jan Formánek. „Za dobu mého působení v čele gesce územního rozvoje nebyla přijata jediná, pro město nevýhodná a nevhodná změna Územního plánu. Za tím si stojím,“ reaguje primátor.

Na prvního náměstka primátora Jiřího Vávru, který je s Hudečkem v dlouhodobém sporu, směřovaly na portálu Dotazy radním jen dva dotazy, z toho je jeden z února. Ani s dotazy na další radní se „neroztrhl pytel“. Martina Dlouhého se zeptali čtyři lidé, Václava Novotného tři, Evy Vorlíčkové šest, Jana Vašíčka dva lidé. A tak by se dalo pokračovat. Také u těchto radních jsou některé dotazy nezpodpovězeny.

O dotazy na Nouzu není nouze

Nejvíce dotazů, devatenáct, bylo položeno náměstkovi primátora Jiřímu Nouzovi. Tím trumfnul i Tomáše Hudečka. Nouza však není moc aktivní v odpovídání. Pět posledních dotazů, z nichž nejstarší je dva týdny starý, je stále bez odpovědi.

Kromě radních lze položit dotaz předsedovi kontrolního výboru Petru Dolínkovi. Jak „na potvoru“, členovi ČSSD nikdo dotaz doposud nepoložil.

„Spuštění on-line interpelací je v dokonalém souladu s naší dlouhodobou politikou otevřené radnice a transparentní správy Prahy. Věřím, že projekt svým dílem přispěje k procesu překlenování povážlivě se prohlubující propasti mezi občany hlavního města a jejich politickou reprezentací,“ řekl v květnu primátor Tomáš Hudeček.

Čtěte také:

Kampaň před komunálkami se rozhořela na plné obrátky, radní začínají komunikovat on-line

Radní a primátor se v MHD i na ulicích chlubí svými úspěchy. To už tu před čtyřmi lety bylo!

Zaplaťte si kampaň ze svého! Vyzývá pražská ČSSD primátora Hudečka


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru