dnes
Úterý - jasno
22°C
zítra
Středa - jasno
21°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
19°C
Tento bílý fešák sloužil prostituci, možná se stane policejním miláčkem
Kuplířka se neměla špatně, po Praze se vozila tímto autem. Foto: Policie ČR

Tento bílý fešák sloužil prostituci, možná se stane policejním miláčkem

Policisté zadrželi na Václavském náměstí v centru Prahy ženu, kterou podezřívají z kuplířství, podle kriminalistů nabízela 11 prostitutek. Žena skončila ve vazbě, hrozí jí až čtyři roky vězení. Kuplířku dopadli policisté v rámci několikaměsíční akce Čistota zaměřené na Václavské náměstí, při které při kontrolách a zátazích odhalili tři desítky trestných činů a tisícovku přestupků.

Kriminalisté zkontrolovali celkem 1225 osob a 434 vozidel. Při těchto kontrolách odhalili 27 trestných činů, které lze řadit do kategorie pouliční trestné činnosti, a 1160 různých přestupků. Například na úseku drog se jednalo o 34 deliktů a v 209 případech se jednalo o porušení magistrátních vyhlášek. Ostatní další přestupky byly řešeny uložením 982 blokových pokut, v celkové výši 611 600 korun.

„Mezi jeden z největších úlovků v rámci této policejní akce lze jednoznačně řadit zadržení a obvinění šestačtyřicetileté Bulharky, která na Václavském náměstí organizovala poskytování sexuálních služeb,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Policisté ji zadrželi, když přijela zkontrolovat své „pracovnice". Všechny prostitutky, které žena nabízela, byly její krajanky.

„Kuplířka zprostředkovávala sexuální služby také přes telefon. Zákazník jí zavolal a sdělil jí své představy. Kuplířka mu na to konto zajistila takovou dívku, která požadované splňovala, nebo lépe řečeno, byla schopna splnit,“ vysvětlil Hulan.

Šestačtyřicetiletá žena je nyní obviněna z trestného činu kuplířství, za který jí v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky. Stíhána je vazebně.

Detektivové navíc v rámci takzvané realizace zajistili i luxusní auto obviněné, jakožto výnos z trestné činnosti. Je totiž předpoklad, že si úplně nové terénní Volvo koupila za peníze, vydělané právě popsanou trestnou činností.

Pokud se tato důvodná domněnka potvrdí, skončí auto v kompetenci příslušné státní instituce, která ho může následně prodat v aukci. Za určitých okolností může „teréňák“ dokonce skončit jako služební vozidlo Policie ČR. „Nebylo by první, které nejprve sloužilo pachatelům, a posléze spravedlnosti,“ doplnil policejní mluvčí.


Senior zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli

Včera ve 13:24

Pohotové jednání předvedli sportovec a strážník pražské městské policie při záchraně seniora se zástavou srdce. Ten zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli.

Klečící nahý muž v hotelovém pokoji

13. října 2018 v 08:38

Hotelový host zdemoloval vybavení pokoje. Z okna dokonce vyhodil i televizor. Strážníci jednatřicetiletého muže omezili na osobní svobodě.

Strážníci odhalili auto s ručně napsanou registrační značkou

10. října 2018 ve 21:34

Osobní auto šedé barvy, jehož řidič porušil dopravní značení v Haštalské ulici, neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 1 v pondělí večer. Po jeho zastavení strážníci zjistili, že vedle rozbitého čelního skla jsou obě registrační značky vyrobeny z papíru a ručně popsané. „S ohledem na zjištěné...

Jednačtyřicetiletý cizinec ničil eskalátory ve stanici metra

9. října 2018 v 11:47

Do stanice metra Náměstí Republiky včera vyjela hlídka městské policie na oznámení dozorčího. Dle jeho slov zde měl muž rozebírat eskalátor. Strážnici ho spatřili ve chvíli, kdy se pokoušel odstranit černé madlo, což se mu nakonec částečně podařilo. Za pomoci hmatů a chvatů mu v dalším počínání...

Agresivní cizinec skončil na záchytce

7. října 2018 v 10:04

Ve čtvrtek odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 1 do Dlouhé ulice, kde mělo před restaurací docházet k potyčce několika osob. Hlídka na místě nalezla opilého mladého cizince, který se měl při placení útraty chovat agresivně a vyvolávat konflikt.

Hasiči odčerpávali vodu ze zatopeného sklepa

5. října 2018 v 19:08

Dnes zasahovali hasiči z centrální stanice v Jaromírově ulici v Praze 4. V 10:52 hodin tam byl ohlášen zatopený sklep v jednom z obytných domů.

Policisté pronásledovali kradené auto. Řidič nechtěl zastavit a na policisty najížděl

4. října 2018 ve 13:09

Ve středu 3. září před dvaadvacátou hodinou si policisté z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu na Jižní spojce všimli Citroënu, který v policejních evidencích procházel jako odcizený. Vozidlo se proto rozhodli zastavit a zapnuli majáky s nápisem...

Opilého řidiče a řidičku zadrželi strážníci

3. října 2018 ve 13:04

Opilý řidič, který naboural do jiného auta v Praze 6 a řidička s proraženou pneumatikou a poškozeným blatníkem jedoucí centrem Prahy, neunikli pozornosti hlídek městské policie. Oba případy dále šetří státní policisté.

Další články
Nahoru