dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Pražská politika

Tendr na svoz odpadu za čtyři miliardy

Praha připravuje čtyřletý tendr na svoz a nakládání s komunálním odpadem, jehož hodnota se pohybuje kolem čtyř miliard korun. V rozhovoru s ČTK to řekl náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09). Rada by měla zakázku projednat příští týden.

Město je v časové tísni. Několikrát prodloužená smlouva s Pražskými službami končí v závěru října. Hlavní město má se zajištěním svozu odpadu dlouhodobé problémy. Původní desetiletá smlouva s Pražskými službami skončila na sklonku roku 2011. Praha chtěla vybrat nového dodavatele, ale tendr kvůli pochybnostem zrušila. Od té doby několikrát po sobě smlouvu s Pražskými službami bez řádné soutěže prodloužila. Naposledy loni takto zadala zakázku na deset měsíců za více než miliardu korun.

Původně chtěla Praha situaci vyřešit akvizicí Pražských služeb, v nichž drží 76,92 procenta akcií. Prostřednictvím vlastní firmy by mohla zajišťovat svoz odpadu sama, což nyní jako většinový akcionář kvůli zákonu o veřejných zakázkách nemůže. Městu se ale ani po několika měsících nepodařilo obchod dojednat.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru