Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 20. 1. 2021
Svátek má Ilona
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Téměř tři desítky pražských hasičů jsou v karanténě, pár jich onemocnělo covidem-19
Pražský hasič s rouškou. Foto: archiv HZS Praha

Téměř tři desítky pražských hasičů jsou v karanténě, pár jich onemocnělo covidem-19

Pražští hasiči mají pět pozitivních příslušníků na koronavir, 27 lidí je v karanténě. Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy proto přijal opatření, aby zajistil svou akceschopnost, informoval mluvčí sboru Martin Kavka.  

Část hasičů se podle něj přeskupila v rámci směny na ostatní stanice. „Ještě důsledněji zajišťujeme bezkontaktní předání směn, hasiči se v rámci deseti stanic nenavštěvují a stále platí zákaz vstupu veřejnosti do našich prostor,“ sdělil Kavka.

„Štáb pražských hasičů trasuje kontakty nakažených příslušníků a spolupracuje s hygieniky,“ pokračoval.

V rámci výjezdové činnosti jsou pro každý den k dispozici operačnímu středisku tři dobrovolné jednotky, které drží pohotovost na svých zbrojnicích a jsou připraveny vyjet do dvou minut.

Nárůst počtu lidí nakažených koronavirem v Praze dále zpomaluje. Včera k 18:00 hodin přibylo za posledních 24 hodin 327 případů nemoci covid-19. V pátek nárůst činil 485 případů a ve čtvrtek rekordních 601 případů.

Od březnového začátku epidemie v Česku bylo v Praze zaznamenáno dohromady 11 631 nakažených, uvedla ČTK.


Praha 15: Sociální pracovník pomůže s registrací na očkování

Dnes ve 12:55

Senioři patnácté městské části, kterým nemá kdo pomoci s registrací na očkování a sami jej nezvládnou, pomůže sociální pracovník radnice.

Praha 4: Linky pro seniory 80+ poskytují pomoc a podporu

Dnes v 11:27

Na tři informační linky, které zřídil Úřad městské části Praha 4 jako podporu pro seniory, kteří si nevědí rady s registrací do Centrálního rezervačního systému, volalo od pátku do pondělních čtyř hodin odpoledne celkem 94 osob.

Pražské domovy pro seniory dokončují první kolo očkování

Dnes v 06:30

Ve středu ráno dorazí vakcíny proti onemocnění covid-19 do posledních dvou pražských domovů pro seniory, které projevily zájem o očkování svých klientů a personálu až v tomto týdnu. Tímto bude v zásadě dokončeno první kolo očkování v těchto pobytových...

Radotínští dostanou od radnice dezinfekci

Včera v 16:39

Kvůli pokračujícímu výskytu koronaviru zajistila Praha 16 dezinfekční prostředky pro občany Radotína.

Seniorská informační linka Prahy 15

Včera ve 12:24

Praha 15 provozuje informační linku pro seniory na čísle: 702 171 742. Radnice je zárovň připravena zajistit osobám se zhoršenou pohyblivostí dopravu na očkovací místo.

Další články
Nahoru