dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
4°C
Téměř padesát zbídačených vzácných želv se tísnilo v plastových boxech s tlejícím listím
Vzácné želvy byly nalazeny v plastových boxech. Foto: ČIŽP

Téměř padesát zbídačených vzácných želv se tísnilo v plastových boxech s tlejícím listím

Dvě plastové krabice se 47 želvami našli v pátek celníci v zavazadle sedmačtyřicetiletého cizince na letišti v Praze. Zvířata patřící k ohroženému druhu pašerák převážel z Asie ve velmi špatných podmínkách, dvě želvy už byly mrtvé. Zbylé želvy si převzali do péče pracovníci pražské zoo.

V zavazadle zahraničního cestujícího odhalil rentgen nejen skoro 50 želv, ale také dvě vajíčka. Odborníci České inspekce životního prostředí, kteří na případu s celníky spolupracují, určili, že se jedná o druh Geoemyda Spengleri.

Želvy byly převáženy ve velmi bídných podmínkách, bez vzduchu, mezi výkaly a tlejícím listím, naskládané v několika vrstvách na sobě v plastových boxech. Dva exempláře byly nalezeny mrtvé a část z nich byla ve zuboženém stavu.

Geoemyda Spengleri je polovodní druh asijské želvy. Tyto dravé želvy zuboštíté dorůstají do délky 13 až 15 centimetrů a žijí v Číně, Vietnamu či Indonésii. Tento druh je zařazen do seznamu nejpřísněji chráněných živočichů podle úmluvy o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy.

vzacne-zelvy1-nahled Zajištěné exempláře byly po kontrole veterinářů převezeny do záchranného centra pražské zoologické zahrady, kde se jim dostalo specializované péče.

Tento případ pašování je dále šetřen jako podezření z trestného činu neoprávněného zacházení s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru