Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Téměř 90 případů schvalování střelby na univerzitě řeší policisté

Policie se zabývá už téměř 90 případy schvalování tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy nebo vyhrožování napodobením útoku. Většina případů je spojená s vystupováním na sociálních sítích. Na webu Policie ČR to uvedl mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán. Útok v budově filozofické fakulty v centru Prahy z 21. prosince je nejtragičtějším případem střelby v historii České republiky.

Nejčastěji jde o schvalování trestného činu dle § 365 trestního zákoníku (28×), nebezpečné vyhrožování podle § 353 trestního zákoníku (11×), násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci dle § 352 trestního zákoníku (7×) a šíření poplašné zprávy dle § 357 trestního zákoníku (6×).

„Stále platí, že v přístupu k případům, kdy někteří jedinci tento bezprecedentní násilný akt schvalují, či dokonce vyhrožují jeho napodobením, budeme aktivní a nekompromisní. Takové jednání je nejen krajně nevkusné, ale většinou také za hranou trestního práva,“ uvedl policejní prezident Martin Vondrášek. 

Nejvíce z uvedených případů, které jsou v naprosté většině spojeny s vystupováním na sociálních sítích, aktuálně řeší policisté z Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, a to celkem 31. Následuje Moravskoslezský kraj s 11 případy, Ústecký kraj s 10 skutky a Středočeský a Liberecký kraj shodně se 7 prověřovanými událostmi. Bez zajímavosti jistě není skutečnost, že jsme tři z autorů těchto příspěvků museli převézt k psychiatrickému vyšetření.

„Naší snahou je a bude co nejdříve dospět ke konkrétnímu člověku, který za příspěvkem stojí, ověřit reálnost případné hrozby či nebezpečí a následně přivést konkrétní osobu k odpovědnosti ať už správní nebo trestní. Rád bych také poděkoval široké veřejnosti, že k takovýmto projevům není lhostejná, oznamuje nám je a velice dobře s námi spolupracuje,“ uzavřel policejní prezident.


Autor: red

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

1. března 2024 ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru