Dnes Úterý - zatazeno 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 16°C
Úterý 21. 9. 2021
Svátek má Matouš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Téměř 16 milionů korun rozdělí Praha 4 spolkům a organizacím na dotacích
V oblasti sportu Praha 4 rozdělí zhruba 8,5 milionu korun. Ilustrační foto: archiv

Téměř 16 milionů korun rozdělí Praha 4 spolkům a organizacím na dotacích

Spolky a organizace na Praze 4 si mezi sebou rozdělí na dotacích v součtu 15,8 milionu korun, což je o něco více než v loňském roce. Nejvyšší částka půjde do sportu a druhá do sociální a zdravotní oblasti. Rozhodli o tom ve středu zastupitelé městské části, schválili tak návrh radních.

Každoroční dotace i letos podpoří kulturní a sportovní projekty, protidrogovou prevenci i prevenci rizikového chování dětí a mládeže, ochranu životního prostředí, zkvalitnění zdravotní péče, integraci cizinců i sociální a prorodinné projekty.

„Všem úspěšným organizacím gratuluji a přeji zdárnou realizaci projektů. Zároveň děkuji členům komisí a pracovníkům odborů radnice za obrovský kus práce při hodnocení projektových žádostí,“ uvedl radní Jan Hušbauer (ANO).

V oblasti sportu Praha 4 rozdělí zhruba 8,5 milionu korun, v oblasti kultury více než 2,3 milionu korun, na bezpečnost se vydá čtvrt milionu korun, do sociální a zdravotní oblasti přes 3,9 milionu, kdy peníze půjdou například do projektů pro seniory týkající se péče o ně. 

Dotace do oblasti rodinné politiky a integrace jsou téměř půl milionu korun a do životního prostředí necelých 200 tisíc korun. 

„Velice si vážíme podpory městské části Praha 4, jelikož situace spojená s nemocí covid-19 je pro nás velmi složitá. Bez finančních prostředků Prahy 4 by nebylo možné zorganizovat některé projekty,“ uvedl Jan Drábek z baseballového a softballového spolku EAGLES Praha. 

Získaná finanční podpora podle něj pomůže spolku například snížit vynaložené náklady na provoz venkovního areálu, který i v této situaci potřebuje svoji péči. Dále bude spolek moci realizovat neodkladné rekonstrukce a opravy. Hlavně pak dotace umožní obnovit sportovní činnost dětí a mládeže. 

Dotace městské části pomohou řadě dalších spolků a organizací, kromě jiných Pražskému volnočasovému uměleckému centru (PVUC). To díky dotacím organizovalo v Praze 4 během posledních tří let projekt Mise porozumění, který představoval obyčejný život Židů v průběhu staletí. 

„V jeho rámci bude centrum zvát na hudební večery s cizinci, kteří v Praze žijí a kteří milují svoji kulturu. Návštěvníci se na nich naučí romské, vietnamské, ruské, čínské, židovské či jidiš písně a porozumí víc starostem a touhám lidí ze vzdálených zemí,“ popsala Dana Krausová z PVUC. 

Spolek INFO-DRÁČEK organizuje díky dotacím od roku 2018 oblíbené projekty zaměřené na integraci cizinců a národnostních menšin. V pátek 3. září 2021 tak například proběhne již šestý ročník festivalu „Asie vzdálená a blízká“.


Autor: red

Tři osobnosti se stanou Čestnými občany Prahy 8

Včera v 18:38

Zastupitelé Prahy 8 schválili ocenění Čestný občan městské části Praha 8 pro další tři osobnosti. Slavnostní udílení čestných občanství proběhne v Praze 8 již posedmé.

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

17. září 2021 ve 13:59

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Další články
Nahoru