Dnes Středa - jasno 17°C
Zítra Čtvrtek - jasno 16°C
Středa 16. 6. 2021
Svátek má Zbyněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Téměř 16 milionů korun rozdělí Praha 4 spolkům a organizacím na dotacích
V oblasti sportu Praha 4 rozdělí zhruba 8,5 milionu korun. Ilustrační foto: archiv

Téměř 16 milionů korun rozdělí Praha 4 spolkům a organizacím na dotacích

Spolky a organizace na Praze 4 si mezi sebou rozdělí na dotacích v součtu 15,8 milionu korun, což je o něco více než v loňském roce. Nejvyšší částka půjde do sportu a druhá do sociální a zdravotní oblasti. Rozhodli o tom ve středu zastupitelé městské části, schválili tak návrh radních.

Každoroční dotace i letos podpoří kulturní a sportovní projekty, protidrogovou prevenci i prevenci rizikového chování dětí a mládeže, ochranu životního prostředí, zkvalitnění zdravotní péče, integraci cizinců i sociální a prorodinné projekty.

„Všem úspěšným organizacím gratuluji a přeji zdárnou realizaci projektů. Zároveň děkuji členům komisí a pracovníkům odborů radnice za obrovský kus práce při hodnocení projektových žádostí,“ uvedl radní Jan Hušbauer (ANO).

V oblasti sportu Praha 4 rozdělí zhruba 8,5 milionu korun, v oblasti kultury více než 2,3 milionu korun, na bezpečnost se vydá čtvrt milionu korun, do sociální a zdravotní oblasti přes 3,9 milionu, kdy peníze půjdou například do projektů pro seniory týkající se péče o ně. 

Dotace do oblasti rodinné politiky a integrace jsou téměř půl milionu korun a do životního prostředí necelých 200 tisíc korun. 

„Velice si vážíme podpory městské části Praha 4, jelikož situace spojená s nemocí covid-19 je pro nás velmi složitá. Bez finančních prostředků Prahy 4 by nebylo možné zorganizovat některé projekty,“ uvedl Jan Drábek z baseballového a softballového spolku EAGLES Praha. 

Získaná finanční podpora podle něj pomůže spolku například snížit vynaložené náklady na provoz venkovního areálu, který i v této situaci potřebuje svoji péči. Dále bude spolek moci realizovat neodkladné rekonstrukce a opravy. Hlavně pak dotace umožní obnovit sportovní činnost dětí a mládeže. 

Dotace městské části pomohou řadě dalších spolků a organizací, kromě jiných Pražskému volnočasovému uměleckému centru (PVUC). To díky dotacím organizovalo v Praze 4 během posledních tří let projekt Mise porozumění, který představoval obyčejný život Židů v průběhu staletí. 

„V jeho rámci bude centrum zvát na hudební večery s cizinci, kteří v Praze žijí a kteří milují svoji kulturu. Návštěvníci se na nich naučí romské, vietnamské, ruské, čínské, židovské či jidiš písně a porozumí víc starostem a touhám lidí ze vzdálených zemí,“ popsala Dana Krausová z PVUC. 

Spolek INFO-DRÁČEK organizuje díky dotacím od roku 2018 oblíbené projekty zaměřené na integraci cizinců a národnostních menšin. V pátek 3. září 2021 tak například proběhne již šestý ročník festivalu „Asie vzdálená a blízká“.


Zasedne Komise pro strategické a územní plánování RMČ Prahy 11

Včera v 16:54

Jednání komise ve čtvrtek 17. června od 18 hodin je veřejné a bude se konat v zasedací místnosti Vidimova v budově úřadu.

Provozovateli hostince U Rotundy bude ukončena nájemní smlouva

Včera v 09:07

Radní Prahy 1 schválili návrh na ukončení smlouvy se současným provozovatelem hospody U Rotundy. Ten městské části dlouhodobě dluží na nájemném a jeho dluh už v roce 2018 činil 832 tisíc korun. Na tuto částku byl také v prosinci 2019 zastupiteli schválen splátkový kalendář. Nájemce ho ale...

Praha obnoví činnost Podnikatelského a inovačního centra

Včera v 07:09

Novým provozovatelem Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy (PIC) se stane Pražský inovační institut (Pii). Město uzavřelo s Pii smlouvu o zajištění provozu.

Hlavní město a Praha 12 budou spolupracovat na projektu nájemního bydlení a kulturního centra

Včera v 07:05

Rada Prahy schválila spolupráci s městskou částí Praha 12 na společném projektu výstavby městského nájemního bydlení a multifunkčního sálu pro společenské akce. Projekt, který na pozemcích hlavního města podél ulice Písková naváže na Novou Radnici Praha 12, zahrnuje rekonstrukci a rozšíření...

Probíhá veřejné projednání budoucí podoby dvou parků v Praze 1

14. června 2021 ve 23:26

V pátek 11. června skončilo první kolo veřejného projednávání podoby a případné revitalizace dvou parků na území první městské části – parku Na Františku a parčíku mezi Pařížskou, Břehovou a Maiselovou ulicí.  

Petenti požadují, aby byl 27. květen prohlášen za významný den

14. června 2021 ve 23:00

Právě 27. května v roce 1942 českoslovenští parašutisté uskutečnili jeden z nejvýznamnějších odbojových činů 2. světové války, úspěšný útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Petiční archy podporující, aby se tento den stal významným dnem České republiky, lze podepsat...

Další články
Nahoru