dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pražský život

Téměř 1400 dětí se hlásí do mateřských škol v Praze 6

O přijetí nových dětí do mateřských škol v Praze 6 je obdobně jako v minulých letech velký zájem. Přihlásilo se téměř 1400 dětí, což je přibližně o 100 více než v loňském roce. Rodiče přijatých dětí se musí do úterý 11. března 2014 definitivně rozhodnout, do které školky jejich dítě nastoupí. Pro školní rok 2014/2015 budou mít mateřské školy k dispozici téměř 900 míst a další místa mohou být uvolněna v průběhu května a června,  kdy budou dořešeny odklady povinné školní docházky v základních školách.

I letos platí pro přijetí do mateřských škol jednotná kritéria, která zohledňují zejména  věk dítěte, trvalý pobyt v Praze 6 a nově i dobu jeho trvání. Rodiče hojně využili možnosti podávat přihlášky do několika mateřských škol současně a tím vzrostl celkový počet podaných přihlášek na více než 3500.

„Dětí, které nejlépe splňují daná kritéra pro přjetí, což jsou děti s trvalým pobytem v Praze 6 a věkem nad 3 roky,  je téměř 1000. Z nich je 80 předškoláků, kteří jsou přijímáni přednostně,“ řekl Ondřej Balatka, radní Prahy 6 pro školství.

Praha 6 přijme všechny prvňáčky, kteří přišli k zápisu

Rodiče přijatých dětí se musí do úterý 11. března 2014 definitivně rozhodnout, do které školky jejich dítě nastoupí. Své rozhodnutí potvrdí odevzdáním zápisového lístku, v případě vícečetných přijetí do různých mateřských škol dojde pak  k uvolnění míst pro další děti. Tento systém se osvědčil,  jeho výhodou je především rychlost a žádná  místa nejsou zbytečně blokována. Mezi přihlášenými dětmi je přibližně 200  dětí s trvalým pobytem v Praze 6, kterým ovšem budou tři roky až na podzim nebo později.

Největší požadavky na volná místa ve školkách jsou v oblasti Dejvic a Bubenče. Situaci pomůže řešit přístavba mateřské školy Čínská, kde bude takto navýšena kapacita o 56 míst.

 


Další články
Nahoru