dnes
Středa - oblacno
30°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - zatazeno
28°C
Tělo nalezené v elektrárně patří muži, kterého srazilo auto z Mánesova mostu
Vodní elektrárna na Štvanici. Ilustrační foto: Tamorlan / Wikimedia Commons

Tělo nalezené v elektrárně patří muži, kterého srazilo auto z Mánesova mostu

Tělo muže, které bylo nalezeno v historické vodní elektrárně na Štvanici, patří muži sraženému v březnu z chodníku Mánesova mostu. Potvrdily to aktuálně zveřejněné výsledky expertízy DNA.

Nejdříve si připomeňme tragédii, která se odehrála v úterý 5. března před devatenáctou hodinou na Mánesově mostě. Muž a žena šli po chodníku mostu, když do nich narazilo auto.

Oba po střetu skončili ve Vltavě. Záhy odstartovala rozsáhlá pátrací akce, které se účastnil i vrtulník letecké služby policejního prezídia.

„Těžce zraněnou ženu se podařilo hasičům najít po několika desítkách minut u náplavky Na Františku. Po převozu do nemocnice svým zraněním bohužel podlehla,“ popsal mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Prošetřování dopravní nehody nekončí

Po muži policejní potápěči intenzivně pátrali ještě několik dní, ale neúspěšně. Jeho tělo, vydala řeka až po téměř dvou měsících, když ho našli kolem desáté hodiny 26. dubna pracovníci Povodí Vltavy při čištění řeky v česlech elektrárny Štvanice.

Jelikož tělo bylo ve značném stádiu rozkladu, nařídili kriminalisté expertízu DNA. „Její výsledky následně potvrdily, že se skutečně jedná o dvaačtyřicetiletého Čecha, který byl sražen z Mánesova mostu.

Touto skutečností ale prošetřování dopravní nehody jako takové nekončí. Kriminalisté i nadále prověřují okolnosti události a čekají na další výsledky zadaných znaleckých expertíz. Ty by mohli pomoci rozluštit hádanku, proč a jak přesně se tragédie udála.


Autoři: Dalibor Kracík, Redakce

Požár v bytě leteckého modeláře

17. září 2018 v 17:35

V neděli 16. září zasahovaly od 15:45 hodin tři jednotky pražských hasičů z Chodovské, Krčské a Strašnické stanice ve Vajdově ulici v Hostivaři u požáru vybavení bytu obytného domu. Hořely modelářské potřeby, zplodiny hoření se dostaly na chodbu domu, kterou hasiči během zásahu odvětrávali pomocí...

Zadrželi muže hledaného pro majetkovou trestnou činnost

13. září 2018 ve 13:14

Podobnosti se záznamem v seznamu hledaných osob si všimli pražští strážníci u procházejícího muže. Lustrací se potvrdilo, že na dotyčného je vydán příkaz k zatčení pro podezření z majetkové trestné činnost.

Požár truhlářské dílny v Praze 10

12. září 2018 v 19:37

Dnes od 12:17 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů u požáru vybavení truhlářské dílny v ulici Služeb v Praze 10.

Hořela střecha obytného domu v Praze 5

11. září 2018 ve 22:15

Dnes od 18:56 hodin zasahovali hasiči v ulici U Nikolajky v Praze 5 u požáru střechy obytného domu.

Muž si chtěl vzít život skokem pod vlak, nakonec skončil na psychiatrii

11. září 2018 ve 21:38

Pravděpodobně partnerská neshoda a požití vyšší míry alkoholu vedly muže k tomu, že si chtěl sáhnout na svůj život skokem pod vlak. Po krátkém pátrání se strážníkům podařilo nešťastníka najít včas a před rozjetým vlakem ho strhnout z kolejiště do bezpečí.

Nehoda způsobila požár auta ve Kbelské

11. září 2018 v 09:33

Včera od 16:19 hodin zasahovaly jednotky hasičů z holešovické a satalické stanice u požáru osobního auta ve Kbelské ulici v Praze 9. Při příjezdu hasičů bylo auto plameny zcela zasaženo.

Týmy profesionálních hasičů ukáží, s čím se setkávají během dopravních nehod

11. září 2018 v 09:14

Memoriál Františka Kohouta ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel se koná 13. září před nákupním centrem Letňany v Praze 19. Akce začíná v 9 hodin, slavnostní vyhlášení proběhne kolem 16. hodiny.

Přijeďte rychle do Myslíkovky, oni tam na ulici souloží! Nakonec to bylo úplně jinak, natěšený cizinec se hodně divil a měl vlastně obří kliku

4. září 2018 ve 13:57

Šikovné prstíky prokázala žena, se kterou měl mít sex mladý cizinec v Myslíkově ulici v centru Prahy. Žena mu velmi obratně odcizila z kapsy kalhot peněženku s doklady.

Požár na střeše autoservisu v Praze 4

3. září 2018 v 17:42

Tři jednotky hasičů zasahovaly dnes v 11:31 hodin u požáru na střeše rekonstruované budovy autoservisu v ulici Na Chodovci v Praze 4.

V bytě v Praze 7 hořela elektroinstalace

2. září 2018 v 19:42

Hasiči dnes zasahovali v Malířské ulici v Praze 7 u požáru v bytě obytného domu.

V Čimicích shořel motocykl

1. září 2018 ve 21:45

Dnes v 15:18 hodin vyslalo operační středisko pražských hasičů pět jednotek k ohlášenému požáru autodílny v Čimické ulici v Praze 8. Na místě bylo zjištěno, že uvnitř hořel motocykl.

Další články
Nahoru