dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Tělo nalezené v elektrárně patří muži, kterého srazilo auto z Mánesova mostu
Vodní elektrárna na Štvanici. Ilustrační foto: Tamorlan / Wikimedia Commons

Tělo nalezené v elektrárně patří muži, kterého srazilo auto z Mánesova mostu

Tělo muže, které bylo nalezeno v historické vodní elektrárně na Štvanici, patří muži sraženému v březnu z chodníku Mánesova mostu. Potvrdily to aktuálně zveřejněné výsledky expertízy DNA.

Nejdříve si připomeňme tragédii, která se odehrála v úterý 5. března před devatenáctou hodinou na Mánesově mostě. Muž a žena šli po chodníku mostu, když do nich narazilo auto.

Oba po střetu skončili ve Vltavě. Záhy odstartovala rozsáhlá pátrací akce, které se účastnil i vrtulník letecké služby policejního prezídia.

„Těžce zraněnou ženu se podařilo hasičům najít po několika desítkách minut u náplavky Na Františku. Po převozu do nemocnice svým zraněním bohužel podlehla,“ popsal mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Prošetřování dopravní nehody nekončí

Po muži policejní potápěči intenzivně pátrali ještě několik dní, ale neúspěšně. Jeho tělo, vydala řeka až po téměř dvou měsících, když ho našli kolem desáté hodiny 26. dubna pracovníci Povodí Vltavy při čištění řeky v česlech elektrárny Štvanice.

Jelikož tělo bylo ve značném stádiu rozkladu, nařídili kriminalisté expertízu DNA. „Její výsledky následně potvrdily, že se skutečně jedná o dvaačtyřicetiletého Čecha, který byl sražen z Mánesova mostu.

Touto skutečností ale prošetřování dopravní nehody jako takové nekončí. Kriminalisté i nadále prověřují okolnosti události a čekají na další výsledky zadaných znaleckých expertíz. Ty by mohli pomoci rozluštit hádanku, proč a jak přesně se tragédie udála.


Autoři: Dalibor Kracík, Redakce

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru