dnes
Pondělí - polojasno
0°C
zítra
Úterý - oblacno
3°C
pozítří
Středa - jasno
3°C
Tělo nalezené v elektrárně patří muži, kterého srazilo auto z Mánesova mostu
Vodní elektrárna na Štvanici. Ilustrační foto: Tamorlan / Wikimedia Commons

Tělo nalezené v elektrárně patří muži, kterého srazilo auto z Mánesova mostu

Tělo muže, které bylo nalezeno v historické vodní elektrárně na Štvanici, patří muži sraženému v březnu z chodníku Mánesova mostu. Potvrdily to aktuálně zveřejněné výsledky expertízy DNA.

Nejdříve si připomeňme tragédii, která se odehrála v úterý 5. března před devatenáctou hodinou na Mánesově mostě. Muž a žena šli po chodníku mostu, když do nich narazilo auto.

Oba po střetu skončili ve Vltavě. Záhy odstartovala rozsáhlá pátrací akce, které se účastnil i vrtulník letecké služby policejního prezídia.

„Těžce zraněnou ženu se podařilo hasičům najít po několika desítkách minut u náplavky Na Františku. Po převozu do nemocnice svým zraněním bohužel podlehla,“ popsal mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Prošetřování dopravní nehody nekončí

Po muži policejní potápěči intenzivně pátrali ještě několik dní, ale neúspěšně. Jeho tělo, vydala řeka až po téměř dvou měsících, když ho našli kolem desáté hodiny 26. dubna pracovníci Povodí Vltavy při čištění řeky v česlech elektrárny Štvanice.

Jelikož tělo bylo ve značném stádiu rozkladu, nařídili kriminalisté expertízu DNA. „Její výsledky následně potvrdily, že se skutečně jedná o dvaačtyřicetiletého Čecha, který byl sražen z Mánesova mostu.

Touto skutečností ale prošetřování dopravní nehody jako takové nekončí. Kriminalisté i nadále prověřují okolnosti události a čekají na další výsledky zadaných znaleckých expertíz. Ty by mohli pomoci rozluštit hádanku, proč a jak přesně se tragédie udála.


Autoři: Dalibor Kracík, Redakce

Strážník se psem Alexem nalezli podchlazenou seniorku

17. března 2018 ve 23:04

Pražští strážníci ze Záchranné kynologické skupiny byli požádáni o pomoc při pátrání po jednaosmdesátileté ženě z Královéhradeckého kraje. Silně podchlazenou zmatenou ženu našel strážník se psem Alexem. 

Pro policisty bylo derby klidnější, přesto předvedli sedm lidí

17. března 2018 ve 22:57

V souvislosti s dnešním fotbalovým derby (Sparta remizovala se Slavií 3:3) prováděla pražská policie od dopoledních hodin bezpečnostní opatření. Vzhledem k počtu zajištěných osob se řadí mezi ty klidnější.

Žalobci chtějí poslat soudce Elischera a další obviněné do vazby

15. března 2018 v 11:57

Policisté a státní zástupci podali v noci na dnešek návrh, aby soud vzal do vazby obviněného soudce Ivana Elischera. Do vazby chtějí poslat také dalších pět obviněných, kteří v případu se soudcem pražského vrchního soudu figurují.

Za loupež a ublížení na zdraví dostala trojice žen podmínky

15. března 2018 v 11:54

Dvěma sestrám a jejich matce, které v roce 2016 společně v Praze zbily a oloupily krajanku z Vietnamu, pražský městský soud uložil podmíněné tresty. Ženy se mstily za to, že napadená udržovala poměr s manželem jedné z nich.

Za pokus o vraždu seniora zpřísnil soud trest na 10 let

14. března 2018 ve 13:58

Jiří Kilian, který se loni v létě v Ruzyni pokusil zavraždit jemu neznámého seniora, půjde do vězení na deset let. Původní trest mu včera o tři roky zpřísnil Vrchní soud v Praze, který vyhověl odvolání státní zástupkyně. Kilian se do důchodcova bytu dostal pod vlivem přechodné duševní poruchy,...

Policie zadržela soudce Elischera z pražského vrchního soudu

13. března 2018 ve 21:42

Zadržený soudce na pražském vrchním soudu působí od roku 2013. Specializuje se na řešení závažných drogových kauz. V minulosti působil také na ústeckém krajském soudu. Případem se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), dozoruje ho Městské státní zastupitelství...

U Lužického semináře zkolaboval turista

13. března 2018 v 19:25

V sobotu krátce po desáté hodině zastavil náhodný kolemjdoucí u Mánesova mostu projíždějící policejní hlídku. Dotyčný nahlásil náhlý zdravotní kolaps postaršího muže, který zůstal nehybně ležet v bezvědomí v nedaleké ulici U Lužického semináře.

Čtrnáctiletá výtvarnice popsala zídku

12. března 2018 ve 13:44

Strážníci zastihli mladou dvojici – dívku a chlapce právě ve chvíli, když něco malovali na zídku u podzemních garáží v Bobkově ulici v Praze 14. Výtvarnicí byla v tomto případě nezletilá.

Mladíci rozbili skleněnou výplň dveří

12. března 2018 ve 12:36

Hlídka městské policie byla v neděli v podvečer vyslána do Mikulovy ulice v Praze 11, kde měli dva mladí muži poškodit vstupní dveře. Volající předala hlídce popis mladíků i směr, kterým se dva mladí muži ve věku dvacet a dvacet dva let odebrali. 

Další články
Nahoru