dnes
Pondělí - zatazeno
3°C
zítra
Úterý - zatazeno
3°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Tělo nalezené v elektrárně patří muži, kterého srazilo auto z Mánesova mostu
Vodní elektrárna na Štvanici. Ilustrační foto: Tamorlan / Wikimedia Commons

Tělo nalezené v elektrárně patří muži, kterého srazilo auto z Mánesova mostu

Tělo muže, které bylo nalezeno v historické vodní elektrárně na Štvanici, patří muži sraženému v březnu z chodníku Mánesova mostu. Potvrdily to aktuálně zveřejněné výsledky expertízy DNA.

Nejdříve si připomeňme tragédii, která se odehrála v úterý 5. března před devatenáctou hodinou na Mánesově mostě. Muž a žena šli po chodníku mostu, když do nich narazilo auto.

Oba po střetu skončili ve Vltavě. Záhy odstartovala rozsáhlá pátrací akce, které se účastnil i vrtulník letecké služby policejního prezídia.

„Těžce zraněnou ženu se podařilo hasičům najít po několika desítkách minut u náplavky Na Františku. Po převozu do nemocnice svým zraněním bohužel podlehla,“ popsal mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Prošetřování dopravní nehody nekončí

Po muži policejní potápěči intenzivně pátrali ještě několik dní, ale neúspěšně. Jeho tělo, vydala řeka až po téměř dvou měsících, když ho našli kolem desáté hodiny 26. dubna pracovníci Povodí Vltavy při čištění řeky v česlech elektrárny Štvanice.

Jelikož tělo bylo ve značném stádiu rozkladu, nařídili kriminalisté expertízu DNA. „Její výsledky následně potvrdily, že se skutečně jedná o dvaačtyřicetiletého Čecha, který byl sražen z Mánesova mostu.

Touto skutečností ale prošetřování dopravní nehody jako takové nekončí. Kriminalisté i nadále prověřují okolnosti události a čekají na další výsledky zadaných znaleckých expertíz. Ty by mohli pomoci rozluštit hádanku, proč a jak přesně se tragédie udála.


Autoři: Dalibor Kracík, Redakce

Samota a tma vyhnaly šestiletou dívku před dům

13. prosince 2018 v 08:40

Oznámení o osamocené šestileté dívce přijalo operační středisko městské policie v úterý před 19. hodinou. V ulici Vosmíkových v Praze 8 našla mladá žena před vchodem do domu plačící šestiletou dívku, která bydlí v domě se svou matkou a sestrou.

Řidič, který unikal v kradeném autě, byl obviněn z několika trestných činů

10. prosince 2018 v 10:33

S mužem, který byl v noci na neděli zadržen po divoké honičce v kradeném autě, bylo zahájeno trestní stíhání pro trestné činy krádež, obecné ohrožení, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci. Sdělil to dnes mluvčí pražské policie Jan...

Dezorientovaný cizinec skončil na psychiatrii

7. prosince 2018 ve 13:03

Ve čtvrtek odpoledne přijali strážníci z Prahy 11 oznámení, že ve stanici metra Háje je dezorientovaný muž. „Hlídka podivně se chovajícího muže oslovila, ten však nereagoval, odmítal komunikovat a nekontroloval své chování,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Agresivní schizofrenička zaútočila na strážníky

7. prosince 2018 v 08:59

V pátek večer doručovali strážníci z Prahy 9 písemnost v ulici U Kloubových domů. Hlídka zaslechla hlasitý křik a volání o pomoc z nedaleké Odlehlé ulice. Byt otevřela rozrušená seniorka a sdělila jim, že je s ní její dcera, která trpí schizofrenií a začíná být...

Pomatený cizinec bez boty způsobil v centru Prahy nehodu

3. prosince 2018 ve 14:39

V pátek v poledne prováděl strážník okrskář kontrolní činnost v Ostrovní ulici v Praze 1, kde si všiml muže, který běhal bez jedné boty po ulici, hlasitě pokřikoval na kolemjdoucí a choval se agresivně. Muž se začal před strážníkem schovávat mezi zaparkovanými...

Na oslavu narozenin rozkopl dveře v metru

3. prosince 2018 ve 13:36

Strážníci z Prahy 14 zadrželi mladíka, který rozkopal skleněnou výplň dveří do stanice metra Černý Most. Jako důvod uvedl, že tak chtěl oslavit narozeniny. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru