dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražská doprava

Teď jsi mě urazil! Popřeš to?! Revizoři v pražské MHD si začnou kontroly nahrávat

Revizoři pražského dopravního podniku začnou v průběhu srpna při kontrolách jízdních dokladů pořizovat audio záznamy. Opatření zvýší bezpečnost cestujících, ale i kontrolorů, myslí si ředitel podniku Jaroslav Ďuriš. Ředitel to řekl v rozhovoru s ČTK. Věří v pokles počtu stížností na práci revizorů.

„Bohužel se stávají případy, kdy vznikne konflikt a těžko se pak dokládá, na které straně je pravda," uvedl ředitel. Známé jsou i případy, které skončily napadením, ať už revizora nebo cestujícího.

„Dokumentace celého průběhu přepravní kontroly bude ochranou obou stran," doplnil. Podobný systém podle něj používá dopravní podnik v Českých Budějovicích a počet stížností poklesl o 90 procent. O podmínkách používání nahrávacích zařízení jedná podnik s Úřadem pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ).

Pražský dopravní podnik zaměstnává 150 revizorů, kterým v loňském roce na mzdách zaplatil přes 40 milionů korun. V roce 2013 přistihli kontroloři téměř 253 000 černých pasažérů. Podnik dle výroční zprávy na pokutách vydělal přes 136 milionů korun. Zhruba od poloviny načerno cestujících lidí se ale pokuty zatím vymoci nepodařilo. Na otázku, kolik lidé celkově podniku na pokutách dluží, nebyl podnik schopen odpovědět.

„Vymáhání nezaplacených pohledávek je totiž průběžný proces, který byl v různých etapách činnosti podniku realizován různými způsoby, kdy se nejprve vymáhaly pohledávky vlastními silami, poté cestou advokátního zastoupení a v poslední době formou odprodeje pohledávek," uvedla mluvčí Aneta Řehková.

Starší pohledávky navíc po uplynutí určité lhůty propadají. „Jednoznačnou odpověď proto nelze poskytnout,“ doplnila mluvčí.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru