Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Technologickou olympiádu ovládl dívčí tým, přišel s nápadem aplikace pro seniory
Vítězný tým při prezentaci své aplikace. Foto: ČVUT

Technologickou olympiádu ovládl dívčí tým, přišel s nápadem aplikace pro seniory

Na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT se nedávno uskutečnilo finále Technologické olympiády, do kterého se probojovalo 78 studentů a studentek středních škol a gymnázií z celé České republiky, kteří byli rozděleni do 26 týmů. Studenti museli během dne vypracovat projekt na jedno z deseti témat, které organizátoři považují za současné výzvy světa technologií.

V letošním finále zvítězil tým Techboss v ryze dívčím složení Marika Pfauserová, Anna Kubešová a Eva Kaftanová z PORG gymnázia. Holky přišly s aplikací „ProKrok“ pro seniory, která velmi upravovala průvodce pro zdravý pohyb seniorů vždy dle individuálních potřeb včetně integrací na lékařské zprávy, sjednání schůzek, záznamy z kontrol a třeba i vývoje jejich léčby.

Tým Slibotechny ve složení Lukáš Tabery, Vojtěch Kaláb a David Vychodil z Cyrilometodějského gymnázia v Prostějově přišel s nápadem na sdílení 3D tiskáren třeba v rámci sídliště s jednoduchým uživatelským rozhraním a možností výběru z přednastavených funkcí. Integrace do praxe je navíc napojena na klasické, již existující boxy doručovacích společností. 3D tisk se tímto stává dostupný všem.

Třetí místo obsadil tým ElektroAutisti ve složení Pavel Viktora, Kryštof Věříš a Petr Panenka z Gymnázia, Praha 9, Chodovická s nápadem na vývoj algoritmu „Nenapal se“, který dokáže za pomocí AI detekovat podvodné hovory a zprávy. Díky tomuto algoritmu by se podařilo snížit množství podvodných praktik skrze komunikační zařízení.


Autor: red

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

Včera ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru