Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Technologická firma ELCOM míří do Silicon Valley

Technologická firma ELCOM a.s. působící v oborech testovací a měřicí techniky a elektroenergetiky na tuzemském i zahraničním trhu kontinuálně posiluje spolupráci se svými obchodními a technologickými partnery ve světě. Jednání o dodávkách řešení pro měřicí systémy v oblasti energetiky nyní společnost vede s obchodními partnery v Silicon Valley v Kalifornii. ELCOM, který je jednou z portfoliových společností private equity fondu Central Europe Industry Partners (CEIP), dohromady se svými dceřinými společnostmi letos plánuje dosáhnout obratu ve výši 500 milionů korun.

„S našimi partnery v kalifornském Silicon Valley aktuálně vedeme jednání o dodávkách zařízení pro hlídání kvality elektřiny v napájecích systémech se zaměřením na datová centra,“ říká prezident společnosti a předseda představenstva docent Daniel Kaminský. „Naší klíčovou konkurenční výhodou je, že dokážeme dodat inženýringová řešení každému zákazníkovi na míru.“ 

Majoritním vlastníkem společnosti ELCOM se v roce 2018 stal investiční fond CEIP. Od této akvizice ELCOM téměř zdvojnásobil svůj obrat, když letos cílí na konsolidovaný obrat 500 milionů korun.  Společnost významně expanduje prostřednictvím M&A aktivit i na poli technologickém. Loňskou akvizicí slovenské firmy Applied Precision s.r.o. zaměřující se na měření a testování se ELCOM stal společností s přímým zahraničním zastoupením. 

„Sázíme na synergie mezi všemi společnostmi v rámci skupiny, na posílení spolupráce s obchodními a technologickými partnery ve světě a na uplatňování výsledků inovací realizovaných vývojovými týmy společnosti v minulých letech,“ doplňuje doc. Kaminský. 

Správnost této strategie dokládají aktuálně projednávané nové obchodní příležitosti v oborech měřicí techniky pro elektroenergetiku, modulárních a flexibilních testovacích systémů pro funkční testy v diskrétní výrobě, systémů pro měření a vyhodnocování vibrací a hluku založených na moderních optických principech, optických modulárních testerů pro výrobce automobilových světlometů, nových koncepcí napájecích zdrojů pro zkušebnictví a mnoha dalších. 

O Elcom, a.s.:

Elcom je poskytovatelem vysoce specializovaných komplexních služeb v oblasti silnoproudé elektrotechniky, měřicí a testovací techniky a průmyslové automatizace s mezinárodním přesahem. Roku 2019 společnost finančně vstoupila do firmy RH-Tech s.r.o., která je zaměřená na automatizaci a robotizaci výrobních procesů. V roce 2020 společnost Elcom založila dceřinou firmu Eltia s.r.o., ve které má 100% podíl. Eltia se zabývá dodávkami výrobních linek a jednoúčelových strojů. V roce 2022 si Elcom připsal významný úspěch na mezinárodním poli, kterým byla akvizice slovenské společnosti Applied Presision věnující se měření a testování.

Zdroj: www.elcom.cz


Autor: Cen

Společnost Pražské služby existuje už třicet let

18. února 2024 ve 21:08

Pražské služby slaví v letošním roce 30 let od založení. V hlavním městě je součástí svozu směsného i tříděného odpadu, údržby ulic i parků. Společnost nadále plánuje posilovat své postavení na trhu, snižovat negativní dopady na životní prostředí, edukovat veřejnost a zároveň pomáhat v předcházení...

Londýn je v kvalitě 5G připojení nejhorší metropolí Evropy, konstatuje studie

16. února 2024 ve 20:42

Londýn patří z hlediska kvality 5G připojení mezi nejhorší evropské metropole. Tak zní závěr šetření společnosti MedUX, která analyzovala celkovou uživatelskou zkušenost s pevnými a mobilními sítěmi v deseti velkých městech Evropy. Hlavní město Spojeného království propadlo hlavně proto, že je...

Kooperativa využívá řešení od Resistant AI

11. února 2024 v 17:41

Pojišťovna Kooperativa, druhá největší pojišťovna na českém trhu, zahájila spolupráci se společností Resistant AI, specialistou na prevenci finanční kriminality využívající umělou inteligenci a strojové učení. Kooperativa využívá technologii Document Forensics, k ověřování dokumentů předložených...

Tobias Sonndorfer jmenován místopředsedou představenstva VIG Re

7. února 2024 ve 14:41

Společnost VIG Re, zajišťovna skupiny Vienna Insurance Group, s potěšením oznamuje, že Tobias Sonndorfer byl jmenován místopředsedou představenstva s účinností od 1. února 2024. 

Změna výše dotace Nová zelená úsporám

5. února 2024 v 08:58

Od 15. února klesá dotace na fotovoltaiku. Při podpisu smlouvy do 9. února innogy garantuje vyplacení stávající dotace ve výši až 220 000 korun. Společnost o tom informovala na svém webu. 

Další články
Nahoru