Dnes Neděle - zatazeno 18°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 21°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Techniku k ošetření zlomenin prstů koupí krčská nemocnice díky dotaci od Prahy 4
Fakultní Thomayerova nemocnice. Foto: archiv

Techniku k ošetření zlomenin prstů koupí krčská nemocnice díky dotaci od Prahy 4

Zastupitelstvo Prahy 4 ve středu chválilo poskytnutí dotace ve výši 180 000 korun pro Fakultní Thomayerovu nemocnici (FTN). Z dotace bude pořízena unikátní jemná chirurgická technika nezbytná k ošetření komplikovaných zlomenin prstů u malých pacientů. FTN tak ročně ošetří více než 100 dětí.

„Podpořit co nejlepší léčbu dětských pacientů vnímám téměř jako povinnost, protože mají celý život před sebou. Zlomeniny prstů u dětí jsou podle mých informací stále frekventovanější, a proto jsem velmi rád, že naše městská část mohla svým darem přispět k aplikaci této moderní léčebné metody, a dětem tak usnadnit jejich návrat do běžného života bez výrazných následků úrazu,“ uvedl radní pro oblast sociální a zdravotní Radek Lacko (ANO). 

Pro budoucí funkci ruky je definitivní ošetření ve správném postavení zásadní podmínkou. Tento způsob ošetření zároveň vyžaduje minimálně invazivní přístup a nabízí přesné a stabilní řešení. 

Zejména u dětí je tato speciální jemná chirurgická technika nezbytná, neboť u malých dětí ještě není plně rozvinuta jemná motorika a u starších má nemalý vliv na volbu jejich budoucího povolání a celkového zařazení do pracovního procesu.


Autor: Cen

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru