Dnes Čtvrtek - polojasno 2°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Techniku k ošetření zlomenin prstů koupí krčská nemocnice díky dotaci od Prahy 4
Fakultní Thomayerova nemocnice. Foto: archiv

Techniku k ošetření zlomenin prstů koupí krčská nemocnice díky dotaci od Prahy 4

Zastupitelstvo Prahy 4 ve středu chválilo poskytnutí dotace ve výši 180 000 korun pro Fakultní Thomayerovu nemocnici (FTN). Z dotace bude pořízena unikátní jemná chirurgická technika nezbytná k ošetření komplikovaných zlomenin prstů u malých pacientů. FTN tak ročně ošetří více než 100 dětí.

„Podpořit co nejlepší léčbu dětských pacientů vnímám téměř jako povinnost, protože mají celý život před sebou. Zlomeniny prstů u dětí jsou podle mých informací stále frekventovanější, a proto jsem velmi rád, že naše městská část mohla svým darem přispět k aplikaci této moderní léčebné metody, a dětem tak usnadnit jejich návrat do běžného života bez výrazných následků úrazu,“ uvedl radní pro oblast sociální a zdravotní Radek Lacko (ANO). 

Pro budoucí funkci ruky je definitivní ošetření ve správném postavení zásadní podmínkou. Tento způsob ošetření zároveň vyžaduje minimálně invazivní přístup a nabízí přesné a stabilní řešení. 

Zejména u dětí je tato speciální jemná chirurgická technika nezbytná, neboť u malých dětí ještě není plně rozvinuta jemná motorika a u starších má nemalý vliv na volbu jejich budoucího povolání a celkového zařazení do pracovního procesu.


Autor: Cen

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

Dnes v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

Včera ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

Včera v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Praha dokončila 57 projektů pro adaptaci na změnu klimatu, další chystá

5. prosince 2023 v 17:07

Pražské městské části, odbory Magistrátu hl. m. Prahy a městské organizace v letech 2022–2023 úspěšně ukončily 57 projektů v celkové hodnotě 377 milionů korun, které pomohou Praze s adaptací na změnu klimatu. Do Zásobníku bylo nově zařazeno 75 projektů a...

Lokální fórum Prahy 14 na Plechárně

5. prosince 2023 v 11:13

Lokální fórum, kterého se zúčastní političtí zástupci radnice Prahy 14 a zaměstnanci úřadu, se uskuteční ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna.

Další články
Nahoru