dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Technické muzeum zve na krátkodobé i stálé výstavy, v srpnu má navíc další lákadla
Expozice Televizní studio se nachází v 3. patře budovy Národního technického muzea. Foto: NTM

Technické muzeum zve na krátkodobé i stálé výstavy, v srpnu má navíc další lákadla

Národní technické muzeum (NTM), které je čtvrtým nejnavštěvovanějším muzeum v Česku, zve na bohatý srpnový a zářijový program.

Ve středu 6. srpna a všechny další srpnové středy čeká nejen na malé návštěvníky muzea promítání oblíbených večerníčků v kinosále muzea.

Na sobotu 16. srpna je připraven Den s výstavou Hudba ve spirále, kdy budou probíhat soutěže a komentované prohlídky výstavy na téma vývoj gramofonového průmyslu v Čechách a na Moravě v letech 1890 až 2014.

Poslední prázdninový víkend 30. a 31. srpna se pro návštěvníky otevřou dveře železničního depozitáře v Chomutově, kam je možné v rámci akce S párou z muzea do muzea za železniční historií přijet parním vlakem z železničního muzea v Lužné.

„Návštěvníky Národního technického muzea zveme do budovy na Letné na čtyři krátkodobé výstavní projekty: Naše moře…Rakousko-uherské válečné námořnictvo; Život kostelů Broumovska; 50 let automobilu Škoda 1000 MB a Hudba ve spirále. Samozřejmě nechybí tradiční nabídka Národního technického muzea, a to 14 unikátních expozic, včetně atraktivní součásti expozice Hornictví, dlouho očekávaného Rudného a uhelného dolu, nebo nejnovější expozice s názvem Televizní studio,“ uvedl Adam Dušek z NTM.


Další články
Nahoru