dnes
Pátek - zatazeno
1°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Technici v Kongresovém centru dostanou zabrat, přijede Trans-Siberian Orchestra
Vystoupení Trans-Siberian Orchestra slibuje velkou show. Foto: archiv

Technici v Kongresovém centru dostanou zabrat, přijede Trans-Siberian Orchestra

Světově známá americká kapela Trans-Siberian Orchestra, která 24. ledna poprvé ve své historii zahraje také v České republice, patrně velmi zaměstná zejména technické zázemí Kongresového centra v Praze.

Dá se říci, že Kongresové centrum doposud nic podobného nezažilo, neboť koncerty této kapely tradičně provází rozsáhlá světelná, zvuková a také pyrotechnická kulisa. Pro samotnou světelnou aparaturu bude třeba instalovat speciální podpůrnou konstrukci, která unese početný park efektových reflektorů a laserových projektorů, další úpravy si vyžádá umístění pyrotechniky a také bezpečnostní zajištění proti riziku požáru.

Není tedy divu, že do Prahy přiveze tuto techniku nejméně šest kamionů. Synchronizaci světelných a pyrotechnických efektů s hudbou zajistí unikátní automatický systém, který je velmi náročný na sofistikované programování, ale také, podle vyjádření protagonisty kapely Paula O´Neilla, velmi drahý.

Členové kapely a jejich produkční tým, který tvoří více než 50 specialistů na jednotlivé jevištní profese, obvykle při svých vystoupení vyžadují bohatý catering zahrnující výběr z několika menu, a to od vyhlášených místních restaurací, celodenní zásobu nápojů v šatnách i v doprovodných karavanech.

Trans-Siberian Orchestra má na svém kontě přes 10 milionů prodaných alb a více než 9 milionů návštěvníků koncertních show po celém světě. Jejich hudební styl bývá definován jako progresivní rock. Aktuálním World Tour 2014, jehož součástí je i pražský koncert, Trans-Siberian Orchestra slaví patnáctiletou nepřetržitou hudební kariéru. Sólisty doprovodí více než osmdesátičlenný sbor. Součástí laserové show budou nejmodernější pyrotechnické a vizuální efekty.


Autor: Renata Rákosová

Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru