dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pražská kultura

Tchaj-wan není jen označení Made in. Na Florenci představí asijskou zemi z mnoha stran

Muzeum hlavního města Prahy ve spolupráci s tchajwanskou Národní univerzitou Cheng Kung pořádá výstavu “I C Taiwan / Vidím Tchaj-wan“. Výstava, jež se zaměřuje na vzájemnou kulturní výměnu mezi oběma našimi zeměmi, se uskuteční v hlavní budově Muzea hlavního města Prahy od 3. července do 31. srpna. Jejím cílem je představit střední Evropě a jejím návštěvníkům Tchaj-wan z hlediska jeho historického, kulturního, technologického a akademického rozvoje.

Výstava je rozdělena do tří částí. První část bude k vidění v Muzeu hlavního města Prahy, další bude umístěna do Mendelova muzea Masarykovy univerzity v Brně od 10. července do 25. září, třetí najdete v Národním technickém muzeu na Letné od 7. října do 31. ledna příštího roku.

V Muzeu hlavního města Prahy budou prezentována tato témata:

1. průmyslová odvětví šetrná k životnímu prostředí: technologie pro eko-udržitelnost, inovace životního stylu a užitková móda

Tato část výstavy představí inovace a transformace tchajwanského textilního průmyslu z pohledu kombinace technologií a ochrany životního prostředí, tkalcovské výroby a módních trendů. Dále nabídne přehled průmyslové výroby polovodičů na Tchaj-wanu a její charakteristiky v rámci provázaných odvětví. V neposlední řádě pak pohled na propojení a transformaci pěstování orchidejí s kulturními a tvůrčími odvětvími na Tchaj-wanu.

2. pomalý životní styl v rušném městě ‒ znalosti tradiční čínské medicíny a cvičení

Druhý tematický celek ukáže nový způsob městského životního stylu na základě přístupu moderních technologií k tradiční čínské diagnostice podle pulsu v kombinaci s cvičením tai-či, dále využití moderních technologií k oživení základní podstaty tradiční diagnostiky dle pulsu v kombinaci s tradiční tchajwanskou chrámovou kulturou a předepisováním léků. Na závěr se od lékařské léčby přesuneme ke zdraví a fitness prezentací tělesné harmonie dosažené cvičením tai-či. 


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru