Dnes Pátek - prehanky-dest 30°C
Zítra Sobota - skorojasno 24°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Taxislužbu na pražském letišti nově zajišťuje společnost Uber
Uber na pražském letišti. Foto: Letiště Praha / Uber

Taxislužbu na pražském letišti nově zajišťuje společnost Uber

Společnost Uber, která zvítězila v loňském koncesním řízení, zahájila oficiální provoz na Letišti Václava Havla Praha. Pasažéři si tak mohou objednávat jízdu přímo z příletové haly pražského letiště, a to prostřednictvím speciálního produktu, který je dostupný v Uber aplikaci a na kioscích v příletových halách obou terminálů. Povinnosti nového provozovatele jsou pevně stanovená cena jízdy předem, zajištění dopravní obslužnosti v režimu 24 hodin denně a vozový park ve stáří maximálně do pěti let z vozů převážně vyšší střední třídy.

Společnost Uber vyhrála v koncesním řízení, do kterého se přihlásili dva uchazeči. Zahájení činnosti vítěze se plánovalo už na jaře. Neúspěšný uchazeč výběrového řízení ale podal návrh na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, což letišti znemožňovalo dokončit proces výběrového řízení a dočasně ho blokovalo. 

Antimonopolní úřad na začátku září pak potvrdil, že Letiště Praha nastavilo parametry koncesního řízení v souladu se zákonem. Stejně tak probíhal i výběr vítězného uchazeče, kterým se stal Uber. 

„Jsme rádi, že antimonopolní úřad potvrdil, že Letiště Praha postupovalo správně a dle zákona. V koncesním řízení jsme kladli důraz hlavně na požadavky cestujících, kteří především chtějí znát cenu za jízdu předem. Letiště si bude neustále kontrolovat nejen kvalitu služby, ale i dodržování cenové regulace. Všechny jízdy, i ty, které budou mimo Prahu, musí být v souladu s nařízením magistrátu o maximálních cenách,“ řekl Jakub Puchalský, člen představenstva Letiště Praha. 

„Jsme nadšeni, že můžeme oficiálně zahájit naši spolupráci s Letištěm Praha a přinést cestujícím špičkovou službu pod značkou, kterou dobře znají a důvěřují jí. V uplynulých měsících jsme na produktu intenzivně pracovali a věříme, že naplníme očekávání cestujících, kteří se na tuto službu již velmi těší a zároveň poskytneme zahraničním návštěvníkům hned po příletu do České republiky co nejkvalitnější a nejefektivnější možnost dopravy z letiště,“ řekl ke spolupráci Štěpán Šindelář, provozní manažer Uberu pro Českou republiku. 

Každý zákazník, který využije služby Uber Airport, uvidí okamžitě po potvrzení objednávky přímo v aplikaci informaci o SPZ, modelu i barvě vozu, který jej z letiště odveze. Cestující, kteří nemají aplikaci Uber, budou mít možnost objednat si jízdu fyzicky v příletových halách na speciálních kioscích, které jsou v rámci Uberu zatím jediné svého druhu na světě. 

Bude možné také spárování jízdy s konkrétním vozem skrze PIN kód, který pasažér získá při objednávce, a s nímž bude nasměrován k prvnímu vozu ve frontě aut připravených před terminálem. Společnost tuto technologii zatím testovala na třech dalších letištích, ve Varšavě, Dubaji a Melbourne. 

Na začátek 100 elektromobilů 

Uber se v rámci partnerství s Letištěm Praha zavázal ke vzrůstajícímu podílu elektromobilů letištní flotily. Společnost zároveň garantuje pasažérům reprezentativní vystupování řidičů, vozový park složený z automobilů se stářím maximálně do pěti let a samozřejmě také požadovanou kvalitu služeb i bezpečnost provozu. Podle posledních údajů Letiště Praha využívá taxislužbu na cestu z letiště více než pětina cestujících. 

Všechny jízdy budou zajišťovat licencovaní taxi partneři, kteří musí pro přijetí na platformu Uber splňovat řadu požadavků. 


Autor: Jan Puci

K Ladronce vede lepší cesta

Dnes ve 12:49

Od usedlosti Ladronka k nedávno realizovanému přejezdu pro cyklisty přes Podbělohorskou do ulice Nad Motolskou nemocnicí už dojedou všichni inlinisté a cyklisté po nové cestě.

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Další články
Nahoru