dnes
Neděle - oblacno
9°C
zítra
Pondělí - zatazeno
8°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
10°C
Taxikáři: Pokud Uber nezlegalizuje do 25. února svou činnost, budeme opět protestovat v ulicích Prahy
Protest taxikářů na Strahově. Foto: archiv

Taxikáři: Pokud Uber nezlegalizuje do 25. února svou činnost, budeme opět protestovat v ulicích Prahy

Pražské taxi dispečinky včera upozornily na možnost dalších protestů taxikářů. Do ulic Prahy vyjedou v případě, že do neděle 25. února firmy Uber a Taxify neuposlechnou výzvu premiéra Andreje Babiše (ANO), aby legalizovaly svou činnost. Vyplývá to z dopisů, které zaslaly premiéru Babišovi a primátorce Prahy Adrianě Krnáčové (ANO). Kolik taxikářů by se k protestu připojilo, není jasné, mezi nespokojenými taxikáři totiž existuje několik skupin.

Vláda jim minulý týden slíbila rychlé narovnání podmínek s alternativními přepravními službami. Taxikáři pak přerušili několikadenní protesty. Taxikáři považují alternativní přepravce za nekalou konkurenci, protože řidiči služeb Uber a Taxify nemají auta evidovaná jako vozy taxi, nemají taxametry a nesplňují zákonné požadavky pro taxikáře.

„Jde o to, aby se začalo dělat něco s tím, že tu podnikají lidé bez živnostenských listů," řekl ČTK ředitel dispečinku City Taxi Tomáš Horčička.

Dispečinky v dopise Babišovi píšou, že nezaznamenali, že by podle nich nelegální taxikáři reagovali na jeho výzvu dodržovat zákony. „Vnímáme i Váš názor, že řešení situace formou protestu v pražských ulicích by se nemělo odehrávat tímto způsobem, ale po třech letech našeho marného snažení na všech úrovních státní správy, skutečně jinou možnost nevidíme a nemáme," stojí v dopise Babišovi.

Po Krnáčové požadují, aby magistrát společně s městskou policií neprodleně zahájil intenzivní kontroly řidičů Uber a Taxify. Zároveň vyzývají, aby jim při porušení pravidel byla uložena nejvyšší možná pokuta, tedy 100 000 korun.

Zmíněné protesty v minulých týdnech uspořádaly Asociace koncesionářů v taxislužbě (AKT) a Sdružení českých taxikářů. Zda by se k výzvě dispečinků přidaly, není jasné. „Já bych to nechala bez komentáře," řekla včera ČTK mluvčí AKT Karolína Venclová.

Protestní setkání řidičů taxi - 8. 2. 2018, Strahov

S cílem poukázat na nerovné podmínky uspořádali taxikáři od konce předminulého týdne tři pomalé jízdy Prahou, kterými blokovali dopravu. Ve čtvrtek a pátek kroužili po magistrále, jejich protest dopravu příliš nezkomplikoval. V pondělí však taxikáři zvolili méně prostupné komunikace na vltavském nábřeží, což vedlo k větším dopravním komplikacím.

Řidičů taxi je v hlavním městě podle odhadů zhruba 8300 a vadí jim, že řidiči Uber, kterých je asi 2000, nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.


Protipovodňová opatření v Nedvězí jsou Vodohospodářskou stavbou roku 2017

23. března 2018 v 07:40

Radní hl. m. Prahy Jana Plamínková včera v rámci Mezinárodního dne vody při slavnostním setkání vodohospodářů převzala ocenění pro Protipovodňová opatření na ochranu hl. m. Prahy – část Nedvězí. Ta se ve své kategorii stala Vodohospodářskou stavbou roku 2017.   

Praha vypíše veřejnou zakázku na obnovu síťové infrastruktury

22. března 2018 v 11:53

Pražský magistrát vypíše veřejnou zakázku na obnovu síťové infrastruktury města. Náklady budou maximálně 171,82 milionu korun. Záměr dnes schválili pražští zastupitelé.

Mezinárodní konference zaměřená na pomoc dětem ve složitých životních situacích

21. března 2018 v 16:28

Přes sto účastníků z šesti evropských zemí se dnes sešlo v prostorách Magistrátu hl. m. Prahy na mezinárodní konferenci s názvem „Zipyho a Jablíkovi kamarádi – duševní zdraví v inkluzivní škole,“ kterou pořádala v rámci evropského projektu Centrum sociálních služeb...

Praha 5 vyhlásila mezinárodní architektonickou soutěž na novou školu

21. března 2018 v 10:14

Radnice vyhlásila 12. března mezinárodní otevřenou dvoufázovou architektonickou soutěž o návrh na řešení nové základní školy „Škola Smíchov“ v nově vznikající čtvrti Smíchov City v místě bývalého nákladového nádraží Smíchov na křížení ulic Nádražní a...

Likvidace hlodavců, deratizace na území Prahy 3

21. března 2018 v 09:20

Odbor ochrany životního prostředí MČ Praha 3 připravuje v dubnu provedení preventivních deratizačních prací na pozemcích svěřených do péče městské části, na kterých byla deratizace provedena v roce 2017.

Praha 3 schválila dotace pro tento rok. Rozdělí 16,5 milionu korun

20. března 2018 ve 20:15

Zastupitelstvo městské části Praha 3 dnes schválilo přidělení finančních prostředků formou dotací z dotačního fondu.

Další články
Nahoru