dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražské krimi

Taxikář ztratil peníze. Vymyslel si loupež

Detektivové z pražské Palmovky pracovali od 21. dubna na případu přepadeného řidiče taxislužby, kterého měl napadnout mladý pár v Praze 9. Muž a žena měli kolem patnácté hodiny nastoupit do vozidla taxislužby u autobusové zastávky Balkán na Spojovací ulici a nechali se odvézt do ulice Pod Šancemi.

Tam pak měli místo zaplacení za jízdu odcizit taxikáři, pod pohrůžkou násilí, třináctitisícovou tržbu. Mladá dvojice potom podle řidiče utekla k Hrdlořezské ulici a on následně zavolal na pomoc policisty.

Na místo se sjelo několik policejních hlídek včetně kriminalistů z výjezdové skupiny a detektivové specializující se na loupežná přepadení. Policisté ohledali místo činu, pořizovali dokumentaci, zajišťovali stopy, které odesílali na expertizy, vyhodnocovali kamerové záběry z místa a okolí, hledali svědky a dokonce nechali expertkou na portrétní identifikaci vyhotovit takzvaný identikit. Čím déle na případu kriminalisté pracovali, tím více ale začaly vyplývat na povrch podstatné nepřesnosti. Nakonec se v úterý 6. května třiatřicetiletý taxikář přiznal, že si přepadení vymyslel. Ztratil totiž během jedné ze služeb finanční hotovost a neměl pak prostředky na zaplacení pronájmu koncese a služebního vozidla zaměstnavateli.

Na dotaz vyšetřovatele, proč se ovšem nepřiznal už dříve, mu sdělil, že: „Od prvního dne mi bylo jasné, že se přijde na to, že lžu. Ale vzhledem k humbuku okolo taxikářů se rozjel takový sled událostí, že jsem prostě z tohoto kolotoče nemohl vystoupit.“

Jelikož v této věci nejde o podezření ze spáchání trestného činu, vyšetřovatel nakonec musel celý případ podle trestního řádu odložit.

 


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru