dnes
Středa - jasno
35°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - skorojasno
23°C
Pražské krimi

Tato káva přišla kvůli „ďábelskému plánu“ seniorku na tisíce korun! Přitom to začalo u počasí…

Od poloviny září letošního roku prošetřují pražští kriminalisté případ, jehož obětí je jednasedmdesátiletá žena. Ta téměř v pravé poledne 15. září potkala v Praze 6 Břevnově při cestě domů neznámého muže. Ten se s ní dal do hovoru, přičemž poškozená ani netušila, že při tom z ní „tahá“ pro něj potřebné informace.  

„Velice komunikativní muž si s ní povídal nejprve o povšechných tématech, jako je například počasí, jaká je dnes doba, nebo dokonce i o tom, jak jsou na tom v dnešní době senioři,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Zřejmě právě tím si minutu po minutě stále více získával důvěru starší ženy. Na základě informací, které ze seniorky do té doby vymámil, rozjel svůj „ďábelský“ plán. Poškozená mu totiž v rámci jejich debaty zmínila několik maličkostí o své rodině, o svých příbuzných. A právě toho dotyčný zneužil.

„Začal totiž ženě tvrdit, že ho za ní posílá jeden z jejich příbuzných, kterého on, samozřejmě jako by čirou náhodou, velice dobře zná. Tím si seniorku získal natolik, že ta ho pozvala domů na kafe, při kterém se jim bude diskutovat mnohem příjemněji. V tu chvíli muž dosáhl toho, oč mu celou dobu šlo,“ pokračoval Hulan.

Následná návštěva hledaného v domácnosti seniorky trvala jen pár minut. Poté, co žena odešla do kuchyně připravit kávu, popadl muž bankovky, které měla položené v chodbě na poličce. Z bytu rychle zmizel.

Celou událost prošetřují kriminalisté čtvrtého oddělení prvního policejního obvodu pro podezření z trestného činu krádež, za který hledanému hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Zloděje se zatím nepodařilo vypátrat a zadržet.


Posezení na lavičce vyústilo v potyčku, zasáhli strážníci

24. června 2019 ve 14:35

Přátelské večerní posezení na lavičce se zvrtlo. Zatímco se dva muži postrkávali ve stoje a zápasili i na zemi, ostatní tomu přihlíželi. Vše ukončili až strážníci, kteří jednoho z mužů museli zpacifikovat a nasadit mu pouta.

Pro podnapilé děti si přišli rodiče

12. června 2019 v 16:08

V sobotu, krátce po čtvrté hodině ranní, narazila hlídka strážníků v parku na Karlově náměstí na partu mladých lidí. Jedna z dívek se však zábavy ostatních neúčastnila – nebyla schopná komunikace, nebyla schopná pohybu a bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu.

Holčička se ztratila tatínkovi, kolemjdoucí se jí ujali a zavolali strážníky

10. června 2019 v 19:36

Díky spolupráci kolemjdoucích manželů, strážníků a policistů, se 2 letá holčička vrátila ke svému tatínkovi chvíli po svém zmizení. Žena s mužem si osamoceného děvčátka všimli u východu ze stanice metra Florenc v neděli dopoledne a ihned přivolali strážníky. Ti se spojili s kolegy z republikové...

Další články
Nahoru