dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Taneční pocta ping-pongu uchvátila Valmez, brzy bude mít pražskou premiéru
Taneční pocta ping-pongu, symbióza sportu a tance. Foto: archiv

Taneční pocta ping-pongu uchvátila Valmez, brzy bude mít pražskou premiéru

Soubor tanečních divadelníků 420PEOPLE uvede 30. října v 19.30 hodin v novém multifunkčním prostoru Jatka78 poprvé v Praze představí novinku na svém repertoáru – A Dance Tribute to Ping Pong neboli Taneční pocta ping-pongu. Známou choreografii Jo Strømgrena, uměleckého šéfa norské Jo Strømgren Kompani, soubor nastudoval pod jeho vedením. Ke společné práci se setkávali od jara v Praze nebo na Valašsku.

Premiéra představení, jehož pomyslným hybatelem je loutka hovořící hlasem českého herce Tomáše Měcháčka, patřila k vrcholům červnového Mezinárodního festivalu soudobé taneční tvorby TANECVALMEZ.

Tento renomovaný festival byl zároveň iniciátorem českého nastudování choreografie. Diváci oceňovali výkony tanečníků, vtip a hravost. „Je to sice humor, ale mezi řádky to není až taková sranda,“ reagovala s úsměvem Nataša Novotná, výkonná ředitelka 420PEOPLE.

Taneční pocta ping-pongu je nezávislým pokračováním neobvyklé symbiózy sportu a tance, které Jo Stromgren Kompani odstartovala v roce 1997 s Taneční poctou fotbalu. Tato choreografie dodnes vyprodává divadla po celém světě. „Byl jsem unavený současným tancem a tak jsme se vrátili k tomu, z čeho jsme vyrostli, ke sportu,“ vysvětlil Jo Strømgren v jednom z rozhovorů.

Pražskou premiéru na Jatkách78 doprovodí i další program na pomezí umění a sportu. Návštěvníci prostoru si například budou moci zahrát skutečný ping-pong se skutečnými tanečníky. Další představení je v divadle Jatka78 na programu 30. listopadu. Vstupenky lze rezervovat zde


Další články
Nahoru