dnes
Sobota - jasno
31°C
zítra
Neděle - jasno
31°C
pozítří
Pondělí - bourky
29°C
Tandem Pospíšil - Marvanová povede společnou kandidátku TOP 09 a STAN v Praze
Společná tisková konference TOP 09 a STAN se uskutečnila v Tančícím domě.

Tandem Pospíšil - Marvanová povede společnou kandidátku TOP 09 a STAN v Praze

Lídry společné kandidátky TOP 09 a STAN s názvem Spojené síly pro Prahu budou pro podzimní komunální volby předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a právnička Hana Marvanová. Poměr na kandidátce bude 5:3 ve prospěch TOP 09. Zda se k volebnímu uskupení přidá další strana, nejčastěji se hovoří o KDU-ČSL, zatím není jasné. Strany podpořil bývalý primátor Jan Kasl nebo marketingový expert Jakub Horák. TOP 09 je nyní na magistrátu v opozici, STAN jako součást Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) v koalici s ANO a ČSSD.

Lídři společné kandidátky TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí pro podzimní volby do pražského zastupitelstva, Jiří Pospíšil a Hana Marvanová, představili dnes v pravé poledne v Tančícím domě projekt společné kandidátky do podzimních komunálních voleb v Praze, včetně klíčových osobností a programových priorit.

„V dnešní turbulentní době je skutečně podstatné spolupracovat na základě jednotných názorů na zásadní věci. Už letos v březnu jsme slíbili Pražanům, že pro naši společnou myšlenku získáme takové osobnosti, které budou zárukou dalšího rozvoje a mnohem profesionálnějšího vedení města. Jsem rád, že naše spojenectví posílili z mého pohledu garanti dalšího kulturního a urbanistického rozvoje hlavního města. Roman Bělor prokázal svůj přínos a organizační schopnosti během sedmnácti let v čele Pražského jara, které je celosvětově uznávaným mezinárodním hudebním festivalem. Petr Hlaváček, předseda gremiální rady Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR Praha), je zase vůdčí osobností v oblasti citlivé modernizace Prahy,“ řekl předseda TOP 09 a zároveň jednička společné kandidátky Jiří Pospíšil, který je zároveň kandidátem na primátora.

slider03-metrod

Jednou z priorit volebního uskupení je stavba metra D

Budoucí primátor by měl podle Pospíšila být člověk se zkušenostmi s řízením velké instituce. „Pět let jsem byl ministrem spravedlnosti, řídím Museum Kampa a jsem poslancem Evropského parlamentu. Mix těchto zkušeností bych rád uplatnil ve vedení Prahy,“ řekl Pospíšil.

„Hlavní město Praha má ve světovém kontextu naprosto unikátní historické bohatství a zároveň obrovský potenciál rozvoje na ose překračující střední Evropu,“ uvedla Hana Marvanová, lídr kandidátky za hnutí STAN.

„I po tomto volebním období zůstává Praha překrásným místem, kde my, Pražané, žijeme rádi. To však nemění nic na tom, že v řadě oblastí nadále pokulháváme za rozvinutými západoevropskými městy, ke kterým máme ambici se řadit. My ve volební kampani předložíme konkrétní plány, jak přetvořit Prahu v evropskou metropoli kultury a vzdělávání, a místo, kde se nám všem bude opravdu dobře žít. Díky našim zkušeným politikům a odborníkům víme, jak na to,“ uvedl Jakub Lepš, předseda TOP 09 Praha.

„Praha se skládá z 57 městských částí, avšak nevyužívá dostatečně potenciál jejich starostů, kteří jsou obyvatelům nejblíže. Právě proto vnímáme jako důležité pro nadcházející období posílení hlasu městských částí, tak abychom prohloubili spolupráci s magistrátem a Praha fungovala jako celek,“ doplnil Petr Hlubuček, předseda STAN Praha.

TOP 09 a STAN budou společně kandidovat navíc i v desítce takzvaných velkých městských částech. V malých částech bude záležet na konkrétní dohodě.

O přesném pořadí kandidátů budou členové stran ještě jednat. Už nyní je ale jasné, že na špici bude předseda gremiální rady Institutu plánování a rozvoje (IPR) architekt Petr Hlaváček nebo šéf festivalu Pražské jaro Roman Bělor.

Strany nyní jednají s KDU-ČSL, zda se ke kandidátce připojí. Podle Pospíšila bude záležet na tom, jak rychle lidovci vyřeší kauzu poslance a starosty Prahy 7 Jana Čižinského (KDU-ČSL), který si založil své hnutí Praha sobě, s nímž chce jít do voleb. TOP 09 i STAN nyní čeká vnitrostranický výběr kandidátů. Jejich seznam by měl být zveřejněn na začátku června.


Portál Pražana se propojí s Portálem občana, primátor s ministrem podepsali memorandum

23. července 2020 v 10:16

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) včera podepsali Memorandum o dlouhodobé spolupráci na projektech Portál Pražana a Portál občana. Dokument si klade na cíl podpořit rozvoj funkcionalit obou portálových řešení, zvýšit vzájemnou využitelnost portálů ze strany...

Další články
Nahoru