dnes
Středa - obcasny-dest
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - snih-dest
4°C
Tančící Praha: vytvoří stovky lidí v centru města světový rekord? Studenti pak roztančí náplavku
Ilustrační foto: Vize tance, o. s.

Tančící Praha: vytvoří stovky lidí v centru města světový rekord? Studenti pak roztančí náplavku

V úterý 29. dubna se bude v českých a moravských městech tančit na veřejných prostranstvích, v sálech, klubech a divadlech. K Mezinárodnímu dni tance se připojí i Praha. Na piazzetě Národního divadla se stovky tanečních nadšenců pokusí vytvořit světový rekord, náplavku u Vltavy roztančí studenti tanečních konzervatoří.

Na prostranství mezi historickou budovou Národního divadla a Laternou magikou se sejde několik stovek tanečníků při pokusu o zápis nejpočetnější hodiny baletu do Guinnessovy knihy rekordů. Piazzeta ožije 29. dubna také společnou choreografií pro taneční nadšence, takzvaným flashmobem, který bude ve znamení street dance.

Jednoduchou variaci se může každý naučit na www.vizetance.cz a přijít si zatančit do historického centra. Návštěvníci piazzety se mohou těšit na představení Golden Crock profesionálního souboru současného tance 420PEOPLE, na choreografii Much More Than Nothing z dílny ME-SA/ALT@RT a na produkci Cirkusu Mlejn.

Vpodvečer se oslavy tance přesunou k Vltavě. Od devatenácti hodin roztančí náplavku u Rašínova nábřeží studenti pražských tanečních konzervatoří a HAMU. Tančírny pro veřejnost budou u A Café, A Floating Gallery a Bajkazylu. Zazní melodie a rytmy electro swingu, tanga, bretonských a bal folkových tanců a další.

Na open představeních vystoupí oba soubory konzervatoře Taneční centrum Praha Baby Balet Praha, Balet Praha Junior a hosté z USA UC Santa Barbara Dance Company. Jejich společné oslavy Mezinárodního dne tance se můžete zúčastnit před radnicí Prahy 5 v 17:30 a na vltavské náplavce v 19:30 hodin.

Taneční oslavy se propojí s projektem Piána na ulici. U pián v centru Prahy a blízkém okolí budou během dne krátká taneční představení studentů HAMU.

Program na piazzetě Národního divadla v úterý 29. dubna
15:30 zápis do Guinnessovy knihy rekordů – baletní hodina
16:30 vystoupení dětského baletu a studentů tance z USA, dětská taneční dílna
17:00 420People: Golden Crock, ME-SA/ALT@RT: Much More Than Nothing
18:00 street dance flashmob
18:30 tombola
18:40 Cirkus Mlejn


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru