dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Tančící dům je na prodej, zájemce o koupi v něm chce zřídit muzeum moderní architektury
Tančící dům. Foto: Chmee2 / Wikimedia Commons

Tančící dům je na prodej, zájemce o koupi v něm chce zřídit muzeum moderní architektury

Koupíme od vás Tančící dům za čtvrt miliardy korun. Tuto nabídku dnes oficiálně dostal majitel stavby na Rašínově nábřeží, společnost CBRE Global Investors, od developera Central Group. Tato společnost by ráda „Tanečnici“ proměnila na muzeum moderní architektury a designu.

„Tančící dům je unikátní stavba na unikátním místě. Určitě si zaslouží jiné využití než současné kanceláře. Měla by se otevřít pro veřejnost. Pokud ji odkoupí naše společnost, ve spolupráci s odborníky bychom zde chtěli zřídit muzeum moderní architektury a designu,“ potvrzuje šéf Central Group Dušan Kunovský.

Změna funkce budovy z kancelářského využití na výstavní prostory podléhá odsouhlasení autorů návrhu a projektu – architektů Franka O. Gehryho a Vlada Miluniće. Ale s ohledem na plánované nové využití objektu a jeho otevření veřejnosti se dá očekávat, že autoři by se změnou využití a s tím souvisejícími nutnými stavebními úpravami mohli souhlasit.

Anketa

Líbí se vám Tančící dům na Rašínově nábřeží?

48.9%
(48.9%)
39%
(39%)
„Na nápad vytvořit instituci věnovanou moderní architektuře a designu nás přivedl přední český historik architektury Zdeněk Lukeš. Takové muzeum u nás doposud není a myslím, že by o něj mohl být velký zájem jak mezi našimi lidmi, tak i mezi zahraničními návštěvníky Prahy,“ pokračuje Kunovský.

Tančící dům je novodobá dominanta metropole. V zahraničních průvodcích bývá spolu s Pražským hradem vyobrazována jako moderní symbol Prahy. Stavba byla dokončena v roce 1996 na pozemku, kde stával historický dům zasažený americkým bombardováním na konci druhé světové války.


Autor: Lukáš Plecháček

Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru