Dnes Pondělí - skorojasno 12°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 20. 5. 2024
Svátek má Zbyšek
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životVýstavy

Taky Pražané. Výstava zvířecích pacientů záchranné stanice

21. 6. 2023 - 15. 9. 2023
Jak vypadá práce zvířecí záchranné stanice, kdo jsou pacienti a jaké jsou jejich příběhy? Odpovědi najdete na fotografické výstavě Taky Pražané v Bílém domě v Libni.

Opuštěné mládě veverky, zraněný ježek, netopýr, který náhle přišel o domov, nebo taky slavná kavka ze stanice metra Kobylisy. To jsou někteří z mnoha pacientů naší záchranné stanice, s nimiž se budete moci na libeňské výstavě seznámit.

Vybrané portréty přibližují konkrétní živočichy a jejich osudy a ukazují taky práci lidí, kteří o tato zvířata pečují. Zároveň připomínají, že i hlavní město se svou bohatou přírodou má nemálo zvířecích obyvatel.

Vstupní hala Bílého domu, U Meteoru 6, Praha 8, otvírací doba budovy je pondělí a středa od 8 do 17 hodin, úterý a čtvrtek od 8 do 15 hodin, v pátek od 8 do 12 hodin (o víkendech a ve svátky je zavřeno), vstup je volný.

taky-prazane-23


Autor: Alo

Staročeský jarmark v Praze 14

Dnes ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Den s IZS: U dětí zvítězila hasičská pěna

Dnes v 11:51

Profesionální a dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři se o víkendu 18. května předvedli veřejnosti už podesáté na Dnu s IZS (Integrovaný záchranný systém). Akci pořádá městská část Radotín a zasloužilý hasič František Drož spolu se svou domovskou SDH...

Trhy na Slunečním náměstí se konají každé pondělí

Dnes v 09:20

Na Sluneční náměstí v Nových Butovicích se vrátily tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost každé pondělí od 8 do 18 hodin nakoupit čerstvé zboží ve stáncích s ovocem, mléčnými a masnými výrobky, s uzeninami, rybami, zeleninou, pečivem, sladkostmi a nápoji, ale...

Květnový koncert Prahy 2 na Bastionu

Dnes v 08:53

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě.

Jedu v medu

Dnes v 08:00

Akce v muzeu nabídne v sobotu 25. května medem provoněný program. Připravte se na medové dobroty, zajímavosti ze života včel i včelky živé. 

Toulky devítkou: Katedrály novověku

Včera ve 14:06

Devatenácté století se neslo ve znamení pokroku. Lidé se častěji než k Bohu obraceli k technice a vědě, jako víře nového věku. Již nevznikaly majestátní katedrály jako dřív, k nebi se počaly zdvíhat nové chrámy. Domy racionality a pořádku, dokonalé organizace a maximálního...

Veletrh sociálních služeb v Praze 10

Včera ve 12:14

Veletrh sociálních služeb představí organizace, které pomáhají v obtížných situacích.

Dudes & Barbies gallery hostí Andyho Franka

Včera v 08:00

Výstava Andyho Franka se bude konat v prostorách Vnitroblocku od 24. května do 26 června. Již druhá autorova výstava v Praze bude největší v jeho dosavadní kariéře.

Další články
Nahoru