dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Pražský život

Tak snadno se to nepozná. Projekt proti násilí na dětech

SOS dětské vesničky ve spolupráci s organizací Ztracené dítě zahájily ve školách projekt Tak snadno se to nepozná zaměřený na prevenci násilí na dětech. V jeho rámci proběhne během října a listopadu na vybraných základních školách v Praze celkem 50 seminářů, jejichž prostřednictvím bude osloveno téměř 1200 dětí. 

Cílem projektu je upozornit děti i pedagogy na problematiku násilí páchaného na dětech a informovat je o tom, co mají v případě potřeby udělat a koho mohou oslovit.

Projekt je součástí kampaně, kterou SOS dětské vesničky odstartovaly před rokem a která se zaměřuje na informování široké veřejnosti o problému týrání a zneužívání dětí. Nyní kampaň vstupuje do druhé fáze, během níž budou do 1. a 2. tříd devíti pražských základních škol docházet speciálně vyškolení lektoři, kteří povedou interaktivní semináře.

Děti se při nich dozvědí, jaké nebezpečné a ohrožující situace mohou nastat, kde se s nimi mohou setkat a jak se mohou bránit. Lektoři budou problematiku dětem vysvětlovat prostřednictvím modelových situací a formou přiměřenou jejich věku.


Další články
Nahoru