dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Tak si Praha váží turistů: Ostudné lavičky na nábřeží budou opraveny až po skončení sezóny
Posaďte se u nás. Foto: Jan Puci

Tak si Praha váží turistů: Ostudné lavičky na nábřeží budou opraveny až po skončení sezóny

Na špatný stav laviček na jednom z turisticky nejexponovanějších míst v metropoli již server Pražský patriot opakovaně upozornil. Dočkají se návštěvníci Prahy důstojnějšího relaxování na Smetanově nábřeží, odkud je úchvatný výhled na Karlův most, Malou Stranu, Pražský hrad a Petřín? Ano, ale až po skončení sezóny!

Dřevěné sedáky na rušném Smetanově nábřeží už dlouho nelákají k posezení. Některé jsou jen přetřené, na jiných staré „pracující“ dřevo hrozí, že poškodí oblečení těch, kteří si odváží sednout.

Špatná situace byla již loni, obdobná je letos. Server Pražský patriot se proto před dvěma týdny dotázal tiskového oddělení pražského magistrátu a Technické správy komunikací (TSK), zda se ostudu dělající lavičky dočkají opravy. Odpovědi přišly jen od TSK. Podle jejich znění to vypadá, že se vlastně nic moc neděje.

„Opravy laviček na Smetanově nábřeží se provádí každý rok dvakrát. Jednou před turistickou sezónou a jednou po ní. Stav laviček odpovídá jejich stáří a velkému pohybu turistů po tomto chodníku,“ uvedla Michaela Šimková z TSK.

Lavičky na Smetanově nábřeží - ostuda, kolem které chodí denně tisíce turistů

„V tomto roce byly na opravu vynaloženy finanční prostředky v hodnotě 26 426,40 korun,“ pokračovala. Zároveň slíbila, že další oprava poškozených laviček bude provedena letos na přelomu září a října. Do té doby tudíž mají chodci na Smetanově nábřeží smůlu.


Další články
Nahoru