Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Tak jsme mistři no a co? Hokejisté slavili titul v centru s fanoušky
Hráči vyrazili s pohárem i za fanoušky. Foto: Jan Puci

Tak jsme mistři no a co? Hokejisté slavili titul v centru s fanoušky

Zaplněné Staroměstské náměstí v pondělí odpoledne přivítalo národní hokejový tým, fanoušci zhruba hodinu a půl slavili s hráči zisk zlatých medailí na domácím šampionátu.

Program na náměstí začal už hodinu po poledni. Prostranství se postupně plnilo a v sedmnáct hodin se čekající dočkali. Pařížskou ulicí přijel autobus s hráči. Ti na kraji náměstí vylezli i s pohárem na střechu autobusu a zdravili fanoušky. Po zhruba čtvrt hodině po červeném koberci vyběhli na podium za zvuků hitu kapely Queen We Are the Champions.

V bouřlivé atmosféře moderátor Libor Bouček jednotlivě představil přítomné reprezentanty, trenéra Radima Rulíka i členy realizačního týmu. Osobně jim k zisku titulu poblahopřál pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). „Pánové, byl to nejlepší hokejový víkend, co jsem zažil. Děkuju,“ připomněl boj o medaile.

Na Pastrňákovu výzvu náměstí zpívalo „tak jsme mistři no a co", zazněla také třeba moravská lidová píseň Vysoký jalovec. Před tím, než vypukla volná zábava, hokejisté stříkali z mnoha lahví šampaňské směrem k fanouškům. Část nápoje skončila v poháru, z něhož se i popíjelo.

Anketa

Myslíte, že se příští rok podaří hokejové reprezentaci obhájit titul?

32.8%
(32.8%)
37.2%
(37.2%)
30.1%
(30.1%)
Během oslav hráči popíjeli plzeňské pivo a šampaňské. Prostor dostaly i jejich partnerky a manželky, které si pořizovaly fotografie a tančily na české i zahraniční hity. Došlo i na odrhovačku Jede jede mašinka, na jejíž tóny udělali hráči vláček a křepčili.

Během oslav někteří šli pozdravit fanoušky u pódia a umožnili jim pořizovat si s nimi fotografie a dotknout se poháru. Zároveň podepisovali dresy, šály, čepice, trika další věci, které na ně létaly z kotle.

Zhruba v půl sedmé se hráči odebrali z pódia, ale u plotů v zázemí dál zdravili fanoušky, takže jejich cesta zpět k autobusu byla dlouhá. Mezitím pokračoval hudební program na náměstí, kde přítomné dostávala do varu kapela.


Autor: Jan Puci

Praha 6: Červnová vycházka

Včera v 17:09

Do zahrady Černínského paláce se můžete vydat 17. června s průvodkyní Hedvikou Čenkovou. Sraz je v 18 hodin na tramvajové zastávce Sibeliova.

Běh pro Jedličku na Vyšehradě

Včera v 10:55

Přijďte podpořit Nadaci Jedličkova ústavu a proběhnout se v úterý 25. června po hradbách Vyšehradu. Trasu si najde každý, registrace jsou již spuštěné.

Praha 14 zve na Běh metropole

Včera v 08:50

Běh metropole se uskuteční v pátek 21. června. Startuje se ve 21 hodin na tubusu metra B.

Praha 13: Veletrh sociálních služeb

Včera v 07:19

Devátý ročník Veletrhu sociálních služeb v Praze 13 vás seznámí s poskytovateli sociálních a návazných služeb. Chybět nebudou ani organizace, které se specializují na služby pro migranty, včetně nově příchozích uprchlíků z Ukrajiny.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 25. týden

14. června 2024 v 18:40

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Bavíme se o Sedlci

14. června 2024 v 17:06

Poslední předprázdninové setkání zástupců radnice Prahy 6 s občany se koná 19. června od 17 hodin na dětském hřišti Sedlec.

Žijeme sportem na Ladronce

14. června 2024 ve 13:51

V neděli 16. června si vyzkoušíte tradiční i netradiční sporty. Začíná se v 10:30 hodin, akce je zdarma.

Na první film v letním kině DOXu lze vyrazit už v červnu

14. června 2024 v 10:41

Letní kino na střeše sálu DOX+ opět přivítá náročnější diváky, tentokrát ještě před začátkem prázdnin. První projekce se odehraje už 19. června. Letos nabídne letní kino hned 11 filmových lahůdek. Krom velkoplošného venkovního plátna a skvělého zvuku ve sluchátkách nebude chybět ojedinělý výhled...

VědaFest aneb Dejvice opět ožijí vědou

14. června 2024 v 08:21

Letošní dvanáctý ročník VědaFestu na téma Věda vzdělává zaplní už za týden, tedy ve středu 19. června, od půl deváté ráno do sedmi hodin večer Vítězné náměstí v Dejvicích. V jednodenní akci se opět spojí nejen vědecké instituce napříč republikou a stejně jako v předešlých ročnících ukážou, že...

Sobota u řeky: Život na Vltavě a rybářské řemeslo

13. června 2024 ve 14:58

Rodinný den plný tradičních řemesel v malebném prostředí Podskalské celnice na Výtoni v Praze 2 v sobotu 15. června.

Den otevřených dveří Prakab a festival KoresponDance

13. června 2024 v 09:21

Společnost Prakab zve na Den otevřených dveří a druhý den festivalu KoresponDance.

MINT Market léto

13. června 2024 v 07:32

Sháníte nové šaty na léto, kabelku k vodě nebo nové náušnice? Přijďte v neděli 16. června od 10 do 18 hodin na MINT Market na Rašínovo nábřeží. Svou tvorbu zde představí více než 130 tvůrců a designérů z celé republiky i zahraničí.

Další články
Nahoru