dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Tak dlouho se chodí se džbánem… Vykradač autobusů se prozradil při štípnutí sušenek
Recidivista (v teplákové soupravě) při zatčení. Foto. MP Praha

Tak dlouho se chodí se džbánem… Vykradač autobusů se prozradil při štípnutí sušenek

V pondělí kolem třetí hodiny ranní si strážník z Prahy 5, který má na starosti kamerový systém, všiml muže, který násilím vnikl do autobusu zaparkovaného před hotelem v ulici Mozartova, Praha 5. Hned poté pachatel odešel ulicí Plzeňská směrem k obchodnímu centru Anděl.

Operátor kamerového systému neprodleně předal popis dotyčného motorizované hlídce, která muže dostihla v křižovatce ulic Plzeňská a Radlická. Muž u sebe neměl žádný doklad, kterým by spolehlivě prokázal svou totožnost. Hlídky vyrozuměly Policii ČR.

„Kriminalisté z druhého policejního obvodu si včera v noci převzali od strážníků městské policie zadrženého čtyřiadvacetiletého recidivistu,“ potvrdila mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Přestože mladík odcizil z autobusu pouze balíček se sušenkami a limonádu, nakonec čelí obvinění ze spáchání celkem dvanácti případů vloupání do autobusů.

Detektivové z třetího oddělení totiž zjistili, že zadržený recidivista má na svědomí další případy vloupání do autobusů zahraničních turistů a způsobil už škodu více než 200 tisíc korun. Za tyto skutky mu hrozí až pětileté vězení.

V rejstříku trestů má navíc šest záznamů převážně majetkového charakteru, včetně vloupání do zaparkovaných autobusů. Policisté případ konzultovali se státním zástupcem, který rozhodl o tom, že mladík se po obvinění propustí ze zadržení a jeho stíhání tak kriminalisté povedou na svobodě.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru