Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - zatazeno 27°C
Pondělí 14. 6. 2021
Svátek má Roland
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražské krimi

„Tak čum,“ zavolala žena, exnula dvě deci tvrdého a začaly se dít věci

V neděli večer bylo na tísňovou linku 156 oznámeno, že v ulici Chelčického v Praze 3 dochází k napadení oznamovatele jeho bývalou přítelkyní. Na místo byla vyslána autohlídka městské policie. Při příjezdu strážníků na uvedenou adresu již k žádnému fyzickému napadání nedocházelo. Nacházely se zde tři osoby, dva muži a jedna žena. Ta velmi agresivně verbálně urážela oba přítomné muže.

Z ženy byl silně cítit alkohol. Neustále opakovala: „Sednu do auta a pojedu do pr…e, až dostanu svoje věci.“ Strážník proto ženě sdělil, že jízdou pod vlivem alkoholu se může dopustit dalšího protiprávního jednání.

Na to žena řekla: „Tak čum!“, a poté z lahve vypila zhruba dvě deci tvrdého alkoholu. Vzhledem k tomu, že žádný z mužů nechtěl ohlásit žádné protiprávní jednání, hlídka strážníků pouze dohlédla, aby nedocházelo k dalšímu napadání.

Na to se všichni zúčastnění rozešli. Protože však strážníci pojali důvodné podezření, že žena, která požila alkohol, nasedne do vozidla, tak jak vyhrožovala, rozhodli se celou situaci z ulice Rokycanova sledovat.

Jejich podezření se za necelou minutu potvrdilo. Žena nasedla do vozidla a vyjela. Autohlídka městské policie se ihned za ženou ve vozidle vydala, a ta začala razantně zrychlovat. Po krátkém pronásledování ji strážníci zastavili v ulici Lupáčova a ženu slovy: „Jménem zákona!“ vyzvali ji, aby vystoupila z vozidla.

Na to se žena pokusila ve vozidle neúspěšně uzamknout. Po třetí výzvě z vozidla vystoupila a dodala: „Dělejte si, co chcete, já jsem to neřídila.“ Provedenou opakovanou dechovou zkouškou bylo u ženy zjištěno 1,92 ‰ alkoholu v dechu.


V noci hořelo v Praze 10

Včera v 11:23

Dnes od 1:50 hodin zasahovalo několik jednotek pražských profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů ve Švehlově ulici v Praze 10 u požáru dřevěné budovy zahradního centra.

Za pomoc dostala úder pěstí

Včera v 07:12

Na chodníku v ulici Na Florenci ležela ve středu odpoledne obnažená žena, která odmítala vstát a své okolí častovala vulgárními výrazy. Na dotaz přivolané hlídky, jestli je v pořádku, odpověděla, že se jí udělalo z horka špatně a proto tady odpočívá.

Dáma za volantem s dvěma promile

11. června 2021 v 10:08

Auto kličkující po silnici za doprovodu zvuku poškozeného kola – takový pohled se naskytl noční hlídce městské policie v úterý po 2. hodině ranní u křižovatky ulic Kamýcká x Suchdolská v Praze 6.

Za volantem s 2,3 promile

9. června 2021 ve 20:36

Opletalovou ulicí se včera pře půlnocí potácel zjevně opilý muž, který neváhal nasednout do auta a rozjet se. Operátor kamerového systému na něho upozornil kolegy v terénu.  

Na vyhrazeném místě se neparkuje. Ani když je kamaráda

9. června 2021 v 10:08

Muž v pondělí odpoledne zaparkoval na místě vyhrazeném pro osobu s tělesným postižením a vozidlo s konkrétní poznávací značkou. Nesedělo ani jedno. Po uplynutí zákonem stanovených tří minut přivolal strážník odtahový vůz.

Nehoda malého cyklisty v Běchovicích

9. června 2021 v 09:21

Strážníci pomáhali u nehody osobního vozidla a 11letého cyklisty, který v pondělí na křižovatce ulic Polesná x Čentická nedal přednost zprava.

Já jsem paragán a já vám ukážu

3. června 2021 v 09:32

Strážníci měli obavu o zdraví muže, který ležel na ulici. Když mu chtěli pomoci, muž na jednoho člena hlídky zaútočil.

Kopání do popelnic se mu nevyplatilo

3. června 2021 v 08:25

Kvůli vypuštěné pneumatice vzteky kopal do popelnic. Strážníci si v nákladním prostoru jeho auta všimli velkého množství registračních značek.

Kamery pomohly najít sprejera

3. června 2021 v 07:50

Na strážníky se v neděli večer na nástupišti stanice metra Želivského obrátila dozorčí, která si všimla muže se sprejem v ruce. Před příchodem hlídky ale muž nastoupil do vlakové soupravy a odjel do centra.

Maršál dopadl dealera heroinu

2. června 2021 v 10:05

Pražští kriminalisté třetího policejního obvodu specializující se na drogovou problematiku zadrželi v rámci policejní akce „Maršál“ muže, který prodával heroin. K prodeji docházelo převážně v místě jeho bydliště v Praze 9, přesto že měl soudem vyslovený zákaz pobytu na území hlavního města Prahy...

Strážníci z Prahy 9 přistihli dvojici při krádeži kol osobního auta

28. května 2021 ve 22:05

Nezvykle odstavené auto před garážemi, pohyb za dalším a prchající dvojice upoutaly včera časně ráno pozornost strážníků v Martinické ulici. Pohled na opuštěné vozidlo prozradil důvod útěku – stálo na dřevěných kvádrech. Jedno kolo bylo opřené opodál, tři ležela v kufru vozu zaparkovaného...

Další články
Nahoru